[ad_1]

او می پرسد جمعیت در حالی که همه نیروها مقاومت می کنند و کودتا را قبول نمی کنند میانمار آنها به ژنرال منتقل شدند مین اونگ هلاینگکه نیروهای مسلح را هدایت می کند. رئیس دولت برمه و برنده جایزه صلح نوبل اونگ سان سوچی او به همراه چند نفر دیگر توسط نیروهای مسلح دستگیر شد مقامات دولتی و رهبر انجمن مدنی، در کودتایی که توسط ارتش انجام شد ، پس از آن ریاست جمهوری موقت ژنرال را واگذار کرد مایینت سو، که یکی از دو معاون رئیس پست بود. توقیف قدرت از نظامی هفته ها میاد پوشیدن است سختکه در آن ارتش تقلب در انتخابات قانونگذاری نوامبر گذشته را محکوم کرد ، که عمدتا توسط آن پیروز شد لیگ ملی برای دموکراسی (LND) ، حزب اونگ سان سوچی. به بهانه همه گیر شدن از ویروس کروناسرلشکر سخنگوی ارتش هفته گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت ، “انتخابات” آزاد و عادلانه نبود “. رئیس مین تونو ارتش گفتند كه آنها میلیون ها مورد را شناسایی كرده اند تقلب، از جمله هزاران هزار ساله یا خردسال که می توانند در میان رای دهندگان باشند. اما بده ایالات متحده آمریکا بهاروپا، جامعه بین الملل خواستار آزادی افراد دستگیر شده و احیای دولتی است که پس از رای گیری به طور قانونی کار خود را آغاز کرد.

آنگ سان سوچی: “دست از کودتا بر ندارید.” اینترنت مسدود شده است دستگیری چند ساعت قبل از جلسه افتتاحیه برگزار شد مجلس اخیراً نصب شده است. “من از مردم می خواهم کودتا را نپذیرند ، واکنش نشان دهند و به آن واکنش نشان دهند در اعتراض به با تمام وجود در برابر کودتای نظامی “، به نقل از سو. کی در بیانیه ای از طرف حزب خود صادر شد بی بی سی ، تا زمانی که ارتش برمه قصد خود را برای برگزاری انتخابات جدید اعلام کند “رایگان است منظمدر پایان دولت اضطراری یک سال. در همین حال ، در این ساعت ها ، میانمار مسدود شده است: بانک ها و خدمات برداشت از حساب بطور خودکار تا اطلاع بعدی نیز اینترنت قفل شده است “وقفه در ارتباطات از راه دور – شرکت را نظارت می کند Netblocks – حدود ساعت 3 صبح دوشنبه صبح به وقت محلی آغاز شد و همه چیز را تحت تأثیر قرار داد کشور، شامل سرمایه، پایتخت. احتمالاً به همین دلیل پیگیری آنچه در این ساعت ها اتفاق می افتد دشوار خواهد بود. “سفارت ایالات متحده نوشت:” همه پروازهای مسافران نیز مسدود شده است فیس بوک که جاده به فرودگاه بین المللی الف یانگون، بزرگترین شهر این کشور ، روز دوشنبه بسته شد و در توییتر گفت که “گزارش شده است که همه فرودگاه های میانمار بسته شده اند.” ستاد دیپلماتیک همچنین “اخطار ایمنی“، هشدار اینكه” پتانسیل چنین مواردی وجود دارد شورش مدنی است سیاست در برمه و ما همچنان وضعیت را کنترل خواهیم کرد. “

از واشنگتن و بروکسل: احترام به نتیجه انتخابات – دبیرکل سازمان ملل ، آنتونیو گوترشدستگیری رهبران دولت غیرنظامی در برمه را به شدت محكوم كرد و از این بیانیه مبنی بر انتقال همه اختیارات ، مقننه ، مجریه و قضایی به ارتش ، “نگرانی جدی” ابراز كرد. “این تحول ضربه جدی به اصلاحات دموکراتیک در است میانمار “، بیانیه صادر شده توسط سخنگوی او را می خواند ، استفان دوجاریک. محکومیت شدید و از ایالات متحده آمریکا ویرایش شده اروپا خواستار آزادی دستگیر شدگان و احترام به انتخابات نوامبر. از جانب بروکسل رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین کودتا در میانمار را به شدت محکوم می کند “و در حساب توئیتر خود خواستار آزادی دستگیر شدگان و این موارد شد دولت مدنی مشروع باید مطابق با بازیابی شود قانون اساسي و انتخابات نوامبر. “همان خواسته های نماینده عالی اتحادیه اروپا ، جوزپ بورل ، توسط رئیس شورای اروپا ، چارلز میشل. و توسط رئیس پارلمان اروپا دیوید ساسولی. در یادداشتی ، فرنسینا ، همانطور كه ​​فرانسه و انگلیس انجام دادند ، گفت كه “ایتالیا موج دستگیری در میانمار را به شدت محكوم می كند و خواستار آزادی فوری آنگ سان سوچی و همه رهبران سیاسی دستگیر شده می شود” و تأكید می ورزد كه “اراده جمعیت در انتخابات گذشته به وضوح ظاهر شد و باید مورد احترام قرار گیرد. ما نگران این قطع ناگهانی روند انتقال دموکراتیک هستیم و اصرار داریم توجه خدایان حقوق مردم و آزادی های اساسی “.

ایالات متحده سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای گفت: “در عوض ، وی گفت:” اگر این اقدامات لغو نشود ، آنها علیه عاملان اقدام خواهند كرد. “ جن پسکی. وزیر امور خارجه آمریکا آنتونی بلینکنوی به نوبه خود از ارتش برمه خواست “تا همه را آزاد کند مقامات دولتی همچنین رهبران جامعه مدنی و احترام به خواست مردم برمه در انتخابات دموکراتیک 8 نوامبر “. بیش از ده سفارتخانه ها، از جمله کشورها یونایتد و هیئتاتحادیه اروپا، جمعه گذشته ، آنها از برمه خواستند “به استانداردهای دموکراتیک پایبند باشد” ، که به همراه سازمان ملل متحد از کودتا وحشت داشتند ، در حالی که رئیس ارتش ، ژنرال مین اونگ هلاینگ – اعلام کرده بود که قانون اساسی کشور در شرایط خاص می تواند “لغو” شود. مداخله چینی نیز وجود دارد: سخنگوی وزارت امور خارجه وانگ ونبین چنین گفت پکن این کشور همسایه دوستانه میانمار است و ما امیدواریم که همه احزاب در کشور بتوانند اختلافات در چارچوب قانون اساسی و قانونی را به درستی مدیریت کنند “و افزود که” محافظت از ثبات سیاسی و اجتماعی “مهم است.

سوال روهینگیا – حزب آنگ سان سوچی ، برنده جایزه صلح نوبل در سال 1991 ، به دلیل مدیریت بحران مسلمانان به شدت در سطح بین المللی انتقاد کرد. روهینگیا اما هنوز هم توسط اکثر مردم مورد ستایش قرار گرفت و در ماه نوامبر یک پیروزی چشمگیر بدست آورد. این دومین پیروزی در انتخابات عمومی از سال 2011 است ، زمانی که حکومت نظامی که نیم قرن بر کشور حاکم بود ، منحل شد. با این حال ، ارتش با کنترل بر سه وزارتخانه اصلی (کشور ، دفاع و مرز) قدرت بسیار مهمی را حفظ می کند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *