[ad_1]

بروکسل – نبرد برای واکسن ها در حال داغ شدن است. بروکسل اختلاف نظرات مدیرعامل شرکت AstraZeneca، پاسكال سوريو ، و براي انتشار قرارداد به دنبال معافيت از بند محرمانه بودن است. منابع اتحادیه اروپا چنین می گویند. به طور خاص ، منابع تصریح می کنند که تولید دوزهای اتحادیه اروپا به کارخانه بلژیک محدود نمی شود ، بلکه می تواند در انگلستان نیز انجام شود.

اتحادیه اروپا از AstraZeneca خواسته است تا در آن شرکت کند جلسه کمیته راهبری واکسن های اتحادیه اروپا برنامه ریزی شده برای امروز در 18.30. شرکت پذیرفت. “ما ناامیدی را درک می کنیم که حجم اولیه واکسن تحویل شده به اتحادیه اروپا کمتر از حد انتظار است. این عمدتا به دلیل عملکرد کمتر از حد انتظار تولید است که بر تعداد دسته های تولید شده در هر گروه تأثیر می گذارد. ‘ این همان چیزی است که AstraZeneca با شما ارتباط برقرار می کند.

در یادداشت آمده است: “ما برای اطمینان از تولید واکسن در مقیاس و سرعت لازم ، ضمن حفظ بالاترین استانداردهای کیفیت ، به کار با شرکای خود ادامه می دهیم.”

هدف تحویل 17 میلیون دوز به اتحادیه اروپا تا پایان ماه فوریه است

“به محض دریافت تأییدیه از EMA ، هدف تحویل 17 میلیون دوز به اتحادیه اروپا تا پایان ماه فوریه است. حدود 2.5 نفر از آنها در ایتالیا “: اطمینان خاطر مدیر عامل AstraZeneca ، پاسکال Sorio ، که در مصاحبه با جمهوری به اتهامات ایتالیا و اتحادیه اروپا برای تأخیر در تأمین واکسن پاسخ می دهد. سوریو تأكید كرد: “هیچ تعهدی در قبال اتحادیه اروپا وجود ندارد ،” در این پیمان با اروپاییان به صراحت آمده است: “بهترین تلاش ها”. یعنی “ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد”. در ماه اوت گذشته ، علیرغم پیمانی که سه ماه پس از لندن امضا شد ، اتحادیه اروپا خواستار همان ظرفیت تولید انگلیس بود. ما پاسخ دادیم ، “خوب ، ما سعی خواهیم کرد.” اما ما نمی توانیم به یک قرارداد متعهد شویم زیرا سه ماه از انگلیس عقب هستیم. ” و همینطور هم شد. سوريوت تأكيد كرد: “ما با اتحاديه اروپا كاملاً خاص بوديم ، ما نيز نااميد هستيم: ما دوست داريم بتوانيم محصولات بيشتري توليد كنيم. در ماه فوریه ، ما مانند سایر تولیدکنندگان مقدار مطلوبی را به اروپا تحویل خواهیم داد. ما برای رفع مشکلات 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته کار می کنیم.

مراحل تولید واکسن

وی توضیح داد: “تولید واکسن ما شامل دو مرحله است: یکی ایجاد ماده فعال در دو کارخانه در بلژیک و هلند ، و دیگری تولید دارو در دو مرکز در آلمان و ایتالیا ، در Anani (در کارخانه) Catalent ، ویراستار) که در آن کار استثنایی انجام می دهید. مشکلات در مرحله اول بوجود می آیند. بعضی از سایت ها محصول بیشتری تولید می کنند ، بعضی دیگر کمتر ، همانطور که متاسفانه در اروپا اتفاق افتاد. این اختلالات هنگام تولید به صدها میلیون ها دوز واکسن جدید. ما دو ماه تأخیر داریم ، اما این مشکلات را برطرف خواهیم کرد. ”

“قرارداد تأمین با دولت انگلیس سه ماه قبل از قرارداد با اتحادیه اروپا امضا شد”

شماره یک گروه انگلیسی-سوئدی یادآوری می کند: “قرارداد تأمین با دولت انگلیس سه ماه قبل از انعقاد قرارداد با اتحادیه اروپا امضا شده بود ، ما وقت آن را داشتیم که آماده کنیم. واقعیت ها به شرح زیر است: اولین قرارداد تأمین بین AstraZeneca و دولت جانسون سه ماه قبل از توافق با اتحادیه اروپا منعقد شد. آکسفورد از قبل با دولت انگلیس در تماس نزدیک بود: آنها به موقع سازماندهی کردند و شروع پرواز را آغاز کردند. مشکلات در اتحادیه اروپا تصادفی است و قطعاً عمدی نیست. من فرانسوی هستم ، بسیاری از مدیران اروپایی ، چند ملیتی ما و انگلیسی-سوئدی هستند: چگونه می توانستیم چنین کاری را برای اتحادیه اروپا انجام دهیم؟ از جمله ، اروپا در حال حاضر 17 درصد از کل واکسن آکسفورد / آسترا زنکا را تشکیل می دهد ، با وجود این واقعیت که اروپایی ها 5 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند. این همچنین یک واکسن غیر انتفاعی برای ما است. ما یک سکه از آن نمی سازیم.

سوریوت فروش واکسن به کشورهای دیگر را انکار کرد: «این اتهام بی معنی است زیرا ، تکرار می کنم ، ما از واکسن ویروس کرونا بهره مند نمی شویم. من می دانم که همه ما از این همه گیری خسته شده ایم ، دنیا می خواهد واکسینه شود و دولت ها تحت فشار هستند: من این را کاملا درک می کنم. اما مطمئناً ما در AstraZeneca واکسن های اروپایی را به کشورهای دیگر هدایت نمی کنیم. پس از مشارکت عمومی ، از نظر ما غیر منطقی و معکوس خواهد بود. “

کارخانه به لندن تخلیه شد
امروز تخلیه احتیاطی ، به دلیل وجود بسته مشکوک مشکوک ، در محل شرکت همکار AstraZeneca در ولز ، انگلستان ، که دوزهای واکسن Covid را تولید می کند. منابع پلیس به نقل از رسانه های محلی به نقل از رسانه های محلی پس از انتشار زنگ هشدار امروز صبح ، این نیروگاه به ریاست واکهارد انگلیس “تا حدی توسط کارکنان تخلیه شد”: زنگ هشدار که بلافاصله تحقیقات و بازرسی ها را آغاز کرد. هیچ خطری تأیید نشده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *