[ad_1]

Grane برای بوریس جانسون پس از Brexit نهایی از اتحادیه اروپا ، اولین دانه از وزیر و رهبر اسکاتلند نیکولاس استورجون است که گفت که او قصد دارد “همه پرسی قانونی” استقلال اسکاتلند از انگلستان را برگزار کند. شرطی که شما همچنان در انتخابات اسکاتلند پیروز شوید ، برنامه ریزی شده برای ماه مه ، تأیید می کند که بسیار محتمل به نظر می رسد.

چنین اقدامی به طور حتم استورجون را در تقابل قانون اساسی با نخست وزیر بوریس جانسون ، که مخالف رای گیری دیگر برای جدایی است ، قرار می دهد.

اسکاتلند آخرین بار در همه پرسی در سال 2014 به ماندن در انگلیس از 55 به 45 درصد رای داد. استرجون می گوید Brexit با خروج اسکاتلند از اتحادیه اروپا برخلاف میل خود ، شرایط را تغییر داده است.

در واقع ، در همه پرسی Brexit در سال 2016 ، اکثریت زیادی در اسکاتلند رای به ماندن دادند و تعدادی از نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که اکنون اکثریت معتقدند که اسکاتلند باید یک کشور مستقل باشد.

استرجون می گوید حزب ملی اسکاتلند وی در انتخابات ماه مه “برای جلب اقتدار مردم اسکاتلند” برای همه پرسی جدید استقلال و عضویت غیرمستقیم در اتحادیه اروپا شرکت خواهد کرد.

“اگر SNP در انتخابات پیروز شود و پیشنهادی را به مردم بدهد ، کدام دموکرات می تواند به درستی از آنها جلوگیری کند؟” استرجون به بی بی سی گفت: “بوریس جانسون به وضوح از حکم و اراده مردم اسکاتلند می ترسد.”

اگر اکثریت پارلمان اسکاتلند را بدست آورد ، با پایان یافتن شیوع ویروس کرونا ، قانونی را تصویب می کند که اجازه رفراندوم جدید را می دهد. اگر دولت جانسون از پذیرش خودداری کند ، احتمالاً موضوع به دادگاه خواهد رفت. وی گفت: “من یک همه پرسی قانونی می خواهم ، بنابراین در ماه مه به دنبال اقتدار مردم اسکاتلند خواهم بود.”

AGC GreenCom 24 ژانویه 2021 17:58

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *