[ad_1]

مینسک
پلیس در اعتراض به مراسم تحلیف رئیس جمهور در مینسک ، بلاروس ، در اعتراض به مراسم تحلیف رئیس جمهور در مینسک ، بلاروس ، در اعتراض به هفته ها تقلب در انتخاب مجدد رهبر اقتدارگرا ، با استفاده از تجهیزات ضد شورش به تظاهرات پرداخت. عصر ، صدها نفر در چندین شهر به خیابانها آمدند تا اعتراض خود را در مراسم تحلیف اعلام کنند. (عکس AP)


کیف (اوکراین) – پلیس در مینسک ، پایتخت بلاروس ، حدود 100 نفر را که در طی تظاهرات خواستار استعفای الکساندر لوکاشنکو ، رهبر اقتدارگرا ، زنجیره های انسانی تشکیل داده اند ، دستگیر کرد. پلیس این موضوع را بدون اعلام تعداد دقیق بازداشت شدگان گفت. معترضان پرچم های قرمز و سفید ، نمادی از مخالفت لوکاشنکو را در دست داشتند و فریاد می زدند “برو بیرون!” موجی از اعتراضات تقریباً روزانه در ماه اوت و پس از انتخابات ریاست جمهوری که برای ششمین دوره به لوکاشنکو واگذار شد ، آغاز شد ، اما مخالفان معتقدند که وی دستکاری شده است.

این اعتراضات که برخی از آنها 100000 نفر یا بیشتر را به خود جلب کرد ، جدی ترین چالش لوکاشنکو بود که مخالفان را سرکوب کرده است. این تظاهرات با فرا رسیدن زمستان به پایان رسید و تظاهرات امروز اولین تظاهرات از سال 2021 بود. به گفته فعالان حقوق بشر ، از زمان آغاز اعتراضات بیش از 30،000 نفر دستگیر و هزاران نفر مورد ضرب و شتم وحشیانه قرار گرفته اند.

(لاپرس)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *