[ad_1]

مجلس نمایندگان ایالات متحده به رای مثبت داداستیضاح دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی ، متهم به “تهدید یکپارچگی نظام دموکراتیک ، دخالت در انتقال مسالمت آمیز قدرت و تهدید شاخه ای از دولت” ، در رابطه با حوادث واشنگتن یک هفته پیش ، زمانی که طرفداران جمهوری خواه به كنگره آمریكا حمله كرد ورود به سالن های پارلمان آمریکا و دفاتر سناتورها و باعث کشته شدن پنج نفر: یک خیزش واقعی ، ضربه ای به قلب دموکراسی آمریکا که کل جهان را به وحشت انداخته و قابل تحمل نیست.

232 رأی موافق: ده جمهوری خواه نیز وجود دارد

آنها بودند 232 بر اعضا از جانب اتاق که به استیضاح رئیس جمهور ترامپ رأی داده است: حداقل در میان آنها گنجانده خواهد شد ده جمهوری خواه در حالی که 196 رای مخالف وجود داشت. دموکرات ها می گویند دونالد ترامپ نقشی اساسی در شورش های چهارشنبه گذشته خواهد داشت. او دم را متهم كرد: “رئيس جمهور” دارد. به طور جدی امنیت ایالات متحده را به خطر انداخت و نهادهای دولتی او ، بنابراین به اعتبار او به عنوان رئیس جمهور خیانت کردند ، به ضرر آشکار مردم ایالات متحده. “اکنون رأی نهایی به سنا می رسد ، که باید درباره سرنوشت رئیس جمهور تصمیم بگیرد ، رأی گیری که ممکن است در عرض یک هفته انجام شود.

نانسی پلوسی: “دونالد ترامپ باید برود ، او خطری برای ملت است”

نانسی مودارسخنگوی مجلس نمایندگان ایالات متحده ، عصر دیروز قطعنامه استیضاح علیه رئیس جمهور دونالد ترامپ را که توسط حزب دموکرات به “دامن زدن به قیام” در 6 ژانویه گذشته در پایتخت واشنگتن متهم شد ، به رای گذاشت. پلوسی گفت: “دونالد ترامپ باید برود ، زیرا او خطری آشکار برای ملتی است که همه ما دوستش داریم.” ابتدا اتاق در مورد آیین نامه رای گیری رأی داد و سپس نمایندگان بحث و بررسی دو ساعته در مورد این قطعنامه را آغاز کردند.

رسانه ها ادعا کردند که دموکرات ها تعداد کافی برای تعیین رئیس کاخ سفید را دارند متهم شد که چندین رهبر جمهوری خواه مایل به حمایت از او هستند. با این وجود بعید به نظر می رسد که روند کار در مجلس فوقانی کنگره قبل از روی کار آمدن دولت جدید جو بایدن به پایان برسد و همچنین سرعت بخشیدن به زمان به نفع سازمان دهندگان نیست: در واقع ، دو دموکرات در رای گیری های 5 ژانویه گذشته در جورجیا ، جان اوسوف و رافائل وارنوک علاوه بر این ، بایدن رئیس جمهور منتخب صریحاً از رهبران DEM خواست تا از اتهام ترامپ برای “سایه انداختن” روزهای نخست ریاست جمهوری وی جلوگیری کنند.

روند استیضاح باید یک عمل کاملاً سیاسی تلقی شود که در سطح عملی فقط می تواند به ارمغان بیاورد ممنوع کردن بیا دیگه علنا دفاتر بر ترامپ (و بنابراین ناتوانی دومی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری در سال 2024 که به هر حال 78 ساله خواهد بود). بعلاوه ، وكلاي آمريكايي حتي درباره قانون اساسي استيضاح عليه رئيس جمهوري كه قبلاً استعفا داده است توافق ندارند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *