[ad_1]


رم – ملاقات در سفارت افغانستان در رم بین متئو سالوینی رهبر لیگ و سفرا و نمایندگان برخی از کشورهای اتحادیه اروپا (از جمله آلمان ، فرانسه ، هلند ، لهستان ، اتریش ، سوئد ، دانمارک ، بلغارستان ، استونی ، اسلوونی ، مجارستان) ، ایرلند ، لیتوانی ، رومانی) ، و همچنین کانادا ، استرالیا ، نیوزلند و ایسلند.

این اتفاق شب گذشته برای بحث در مورد آینده کابل رخ داد: از یک سو ، اقدامات مشترک و متحد از سوی اتحادیه اروپا ، روسیه ، انگلیس ، چین ، پاکستان ، کشورهای منطقه و کل جامعه بین المللی درخواست شد ، از سوی دیگر ، نیاز به حمایت از دولت مقاومت ملی افغانستان ، به ریاست امرالله صالح ، معاون رئیس جمهور ، که بر اساس قانون اساسی کشور ، ریاست جمهوری را به عهده گرفت ، بر عهده گرفت.

در این دیدار میروایس ناب معاون وزیر امور خارجه افغانستان نیز حضور داشت که دیروز برای دیدار با سالوینی ، خالد احمد زکریا سفیر افغانستان در ایتالیا و احمد زکی کوهستانی وابسته نظامی افغانستان در ایتالیا وارد ایتالیا شد.

سالوینی بار دیگر تأکید کرد که هیچ گونه شناختی ، نه قانونی و نه عملاً ، نباید برای دولت طالبان انجام شود. و حمایت از مقاومت ملی پنجشیر واقعاً ضروری است.

رهبر اتحادیه گفت که طالبان تنها در صورتی می توانند شناخته شوند که در انتخابات آزاد و دموکراتیک پیروز شوند.

این مسائل همچنین توسط سالوینی به رئیس شورای ایتالیا با توجه به G20 بعدی پیشنهاد می شود.

لاپرس

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *