[ad_1]

که در تایلند او یک کارمند دولت سابق بود به 43 سال زندان محکوم شد انتقاد کردن پادشاه واجیرالونگ کورن.

دادگاه کیفری بانکوک زنی به نام آنچان را به اتهام نقض قانون عظمت کشور به 29 فقره محکوم کرد.

طبق گزارش های گروه وکلای حقوق بشر تایلندی ، وی کلیپ های صوتی را در فیس بوک و یوتیوب به اشتراک گذاشت ، با نظراتی که انتقاد از پادشاه ماها واجیرالونگکورن است.

انتقاد کنید پادشاه از جانب تایلند، به یک حکم سابقه محکوم شد

قانون اجاره اجاره معروف به ماده 112 مردم را از انتقاد از سلطنت تایلند منع می کند و مجازات آن از سه تا 15 سال زندان است.

دادگاه در ابتدا حکم 87 ساله را صادر کرد ، اما با اعتراف گناه آنچان ، این حکم را به 43 سال و شش ماه کاهش داد.

پرونده وی به سال 2014 برمی گردد ، زمانی که کودتای نظامی به رهبری ژنرال پریوت چان اوچا علیه یک دولت قانونی انتخاب شده در تایلند اتفاق افتاد.

به دلیل اظهار نظرهای ناخواسته ، این زن از سال 2015 تا 2018 در زندان بود.

ماده 112 بحث انگیز است ، نه تنها به این دلیل که می تواند برای مجازات اعمال ساده مانند پسندیدن پست در فیس بوک مورد استفاده قرار گیرد ، بلکه همچنین به این دلیل که هرکسی می تواند شکایت واقعی افترا را مطرح کند ، به این معنی که متهم می تواند برای سالها در دادگاه مسدود شود.

قانون در مورد شکوه و عظمت اجاره چه می گوید تایلند

طی 15 سال گذشته ، این قانون به طور مکرر هم برای سرکوب مخالفان و هم برای محدود کردن آزادی بیان مورد استفاده قرار گرفته است ، اما تا همین اواخر در تایلند بسیار نادر بود که چنین انتقادات آشکاری از پادشاه داشته باشد.

در سال 2016 ، وقتی ماها واجرالونگ کورن پس از مرگ پدرش تخت سلطنت را به دست گرفت ، وی به دولت اطلاع داد که نمی خواهد از قانون شکوه و جلال استفاده شود.

در سال گذشته ، به دنبال اعتراض به دولت و سلطنت ، اوضاع تغییر کرده است و اخیراً از این قانون برای دستگیری و پیگرد قانونی حداقل 50 نفر به اتهام بزرگواری استفاده شد. (منبع: دیلی میل)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *