[ad_1]

وی تهدید کرد: “هرکس با آتش بازی کند خود را می سوزاند. استقلال تایوان به معنای جنگ است.” در کیان، سخنگوی وزارت دفاع چین. سخنگوی پنتاگون گفت: “کلمات ناراضی. نیازی به جنگ نیست.” جان کربی.

روز پنجشنبه ، واشنگتن با تأیید حمایت دیرینه خود از دفاع از خود تایوان ، گفت هیچ دلیلی وجود ندارد که تنش ها بر سر تایوان “منجر به چیزی مانند رویارویی شود”. “ما این هشدار را ناخوشایند می دانیم. انجام اهداف خود بر اساس قانون روابط تایوان با اهداف ما متناسب نیست.” پاسخ کربی اولین بیانیه دولت بایدن درباره تنش ها بین چین و تایوان از زمان روی کار آمدن هفته گذشته است.

اظهارات ایالات متحده به دنبال اظهارات روز پنجشنبه وو مبنی بر اینکه استقلال تایوان “به معنای جنگ است”. چین مدعی تایوان به عنوان قلمرو خود است و معتقد است که دولت منتخب دموکراتیک تایپه جزیره را به سمت اعلام رسمی استقلال سوق می دهد ، حتی اگر رئیس جمهور آن تسای اینگ ون بارها اعلام کرده است که اکنون کشوری مستقل به نام جمهوری چین است که نام رسمی آن است.

سخنگوی پکن افزود ، ارتش چین “تمام اقدامات لازم را برای شکست قاطعانه هر نوع توطئه جدایی طلبانه برای استقلال تایوان و دفاع قاطع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی انجام خواهد داد.” وی سپس به این موضوع اشاره کرد فعالیت های نظامی اخیر در تنگه تایوان، همچنین توسط وزارت خارجه ایالات متحده مورد انتقاد قرار گرفت ، “برای امنیت تنگه تایوان و” برای حمایت از حاکمیت و امنیت ملی “ضروری” است.

تایوان آخر هفته گذشته ورود بیشتر جنگنده ها و بمب افکن های چینی به منطقه شناسایی پدافند هوایی جنوب غربی را محکوم کرد ، و واشنگتن را ترغیب کرد پکن را ترغیب کند تا فشار بر همسایگان خود از جمله تایپه را متوقف کند. شورای قاره تایوان بار دیگر تأکید کرد که چین باید خوب فکر کند و عزم جزیره را برای دفاع از حاکمیت خود و پاسداری از آزادی و دموکراسی دست کم نگیرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *