[ad_1]

از جانب پل سالوم

اولین دیدار رئیس جمهور چین طی 31 سال گذشته ، اما خبر سفر تنها زمانی که به پایان رسیده بود ، داده شد

به عنوان امپراطور خوانده می شود: فرشی قرمز زیر پله های هواپیمای او و رقصندگان با لباس سنتی برای استقبال از او. سفر نیمه مخفی شی جین پینگ به تبت – اولین سفر رئیس جمهور چین طی 31 سال گذشته – از روز چهارشنبه آغاز شد: اما فقط دیروز آژانس رسمی شین هوا خبر بده

چرا اینقدر محتاط؟ به نظر می رسد اعلامیه های نیوهرمزان عادی بودن بدست آمده را مهر و موم می کند استانی خودمختار که همچنان آرزو دارد استقلال خود را در محوطه خانه ها و معابد صعود کند روی بام دنیا اما طبق گزارشات برای Xi شین هوا، اجرای كامل رهنمودهای حزب كمونیست چین كلیدی برای حاكمیت تبت در دوره جدید و نوشتن فصل جدید ثبات پایدار و توسعه با كیفیت بالا برای منطقه است.. وی همچنین خاطر نشان کرد که ثابت شده است بدون ح.ک.چ ، نه چین جدید وجود دارد و نه تبت جدید.. و نه تنها این: سیاست های ح.ک.چ کاملاً درست است. بنابراین انتظار داشتن تغییراتی در آینده بی فایده است ، و از آنجا که این دیدار با یک لحظه بسیار نمادین تجربه شده توسط چینی ها و تبتی ها به روشی کاملاً مخالف همراه است: هفتادمین سالگرد آزادی صلح آمیز تبت. در سال 1951 ارتشهای مائو به سمت هیمالیا پیشروی کرده بودند برای بازگشت به سرزمین مادری آن منطقه پر فراز و نشیب که برنده آن شده است آنجاوابستگی پس از سقوط سلسله چینگ (1912) ، اساساً در رقابت قدرتهای غربی درگیر در بازی بزرگ آسیا بازی کرد.

او برای اولین بار از زمان انتصاب به قدرت در سال 2013 به تبت رفت. با ورود ناگهانی او ، او می خواست بر پیوند ناگسستنیبه منطقه خودمختار و چین ، با پکن تنها مالک کشور آینده خود است. که قطعاً در جهت حاکمیت بیشتر نیستند (استقلال واژه ای است که حامل آن است مستقیماً در دادگاه): خی در وهله اول ، در Nyingchi ، عملیات راه آهن سریع السیر جدید را که برای اتصال تبت به سیچوان ، استانی که بر روی تکیه گاه های فلات و ورودی طبیعی بقیه کشور قرار دارد ، بررسی کرد.

روز بعد ، رئیس جمهور با قطار وارد لهاسا ، مرکز استان شد. آکابرای او ، لیو هه ، مشاور اقتصادی و ژانگ یوشا ، نایب رئیس کمیسیون نظامی (که همان رهبر عالی خی) ، راهی برای برجسته کردن مسیرهای ضد ستیزی که تبت می تواند طی کند: توسعه پشتیبانی شده توسط دولت مرکزی ، یا حتی کنترل شدید نظامی.

در لهاسا ، رئیس جمهور حتی در خیابان خریدی که تماشا می کند قدم می زند به پوتالا ، کاخ بزرگ – امروز یک موزه – از آنجا که قرنها دوباره تناسخ های پی در پی دالایی لاما اداره می شود ، تا فرار دومی ، Tenzin Gyatso ، چهاردهمین متوالی و رهبر معنوی فعلی تبتی ها ، در تبعید از سال 1959 در هند. برای سلامتی او با گریه های مکرر شناخته شده و مورد استقبال قرار گرفت. اما شريان مركزي شهر قديمي در فيلم هاي در حال پخش چندان شلوغ به نظر نمي رسد. تبت هنوز هم سرزمین اسرار و شگفتی های احتمالی است.

23 ژوئیه 2021 (تغییر 23 ژوئیه 2021 | 21:15)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *