[ad_1]

برای قرار دادن وضعیت در ونزوئلا در یک چشم انداز مناسب ، لازم است که تأثیر مخرب تحریم های کیفری برای محاصره اقتصادی و مالی اعمال شده توسط ایالات متحده بر ونزوئلا را در نظر گرفت.

اقدامات یک جانبه اجباری اعمال شده توسط ایالات متحده علیه ونزوئلا منجر به خسارت 102 میلیارد دلاری به این کشور آمریکای جنوبی شده است. این امر توسط دلسی رودریگز ، معاون رئیس جمهور ، در هنگام ارائه گزارش سالانه مدیریت دولت به مجلس شورای ملی محکوم شد.

به گفته رودریگز ، تحریم های اعمال شده توسط واشنگتن علیه پترولئوس دو ونزوئلا (PDVSA) از سال 2019 تأثیر زیادی بر این کشور داشته است ، که با تولید فقط 339000 بشکه در روز ، 2020 را به پایان می رساند.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد که متوسط ​​تولید نفت در این کشور در سال 2015 2 میلیون و 817 هزار بشکه در روز بوده است ، اما پس از تحریم ها “ونزوئلا روزانه 2 میلیون و 153 هزار بشکه نفت از دست داد. خسارت بی سابقه”.

وی گفت: “در سال 2020 ، فقط 743 میلیون دلار درآمد داشته است ، در حالی كه 65.607 میلیون دلار در سال 2008 معرفی شده است. این نتیجه تهاجم اقتصادی است كه از سال 2013 آغاز شده است. تمام جریان های مالی خارجی به ونزوئلا كاهش یافته است.”

دلسی رودریگز سپس تأکید کرد که خفه کردن درآمد ارزی در کشوری مانند ونزوئلا ، که یک مدل اقتصادی به شدت به صادرات نفت وابسته است ، “مستقیماً در برابر فعالیت اقتصادی قرار دارد”.

این تأثیر منفی تحریم ها همچنین در رشد تولید ناخالص داخلی واقعی (تولید ناخالص داخلی) نیز منعکس می شود که از کاهش 0٪ در سال 2017 به 23٪ در پایان سال 2020 خبر داد.

معاون رئیس جمهور همچنین یادآوری کرد که سال 2020 “همچنین سال سرقت دارایی مانند سیتگو و مونومروس” از ایالات متحده و یک نماینده مخالف سابق ، رهبر معروف کودتا خوان گوآیدو بود ، که در ژانویه 2019 اعلام کرد خود “رئیس جمهور موقت” ونزوئلا است.

در این مرحله ، دیدگاهی که ونزوئلا از آن ارزیابی می شود باید کاملاً تغییر کند. اما ما قبلاً می دانیم که این اتفاق نخواهد افتاد ، زیرا هدف اصلی زنجیره اطلاعات ، اعتقاد افکار عمومی با این ایده است که ونزوئلا به دلیل شرارت سیاست های سوسیالیستی که توسط دولت های چاوز و مادورو دنبال می شود ، در مشکل است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *