[ad_1]

به گفته منابع آگاه جمهوری خواه ، دونالد ترامپ در آخرین روز ریاست جمهوری خود ، او مایل است لیستی جدید از افرادی را که مورد عفو یا تخفیف قرار می گیرند ، اعلام کند.

طبق گزارش سی.ان.ان ، این سرمایه دار که پیش از این طی ماه های اخیر چندین نفر از افراد نزدیک خود را “عفو” کرده است ، قصد داشت اقدامات را کم کم اعلام کند. برای جلوگیری از تحریک دنیای سیاسی و بیش از هر چیز افکار عمومی.

حمله به پایتخت او را مجبور به عجله و تمرکز کرد ، در یک ارتباط واحد ، و لیست کاملی از بیش از 100 نفر.

در میان ذی نفعان احکام و فضل های مختلف ، بسیاری از کارگران یقه سفید و رپرهای معروف هستند.

قدرت بخشش تخلفات جزئی آخرین چیزی است که وی به عنوان رئیس جمهور باقی مانده است.

به نظر می رسد ، همانطور که تصور می شد که ترامپ به خودش عفو خواهد کرد. وی چندین بار این موضوع را اعلام کرده بود تا در بازگشت به تابعیت از محاکمات پس از دادرسی جلوگیری کند. اما این تصمیم به دو دلیل به تعویق افتاد: دلیل اول استیضاح ناشی از حمله به کپیتول هیل بود که بیش از هر بخششی وزن داشت. دوم عدم تأثیر بخشش احتمالی برای جرایم فدرال مانند فرار مالیاتی است. خطری که ترامپ می تواند با دادگاه نیویورک متحمل شود.

برخی از اعضای خانواده ترامپ ممکن است در لیست بخشندگان ظاهر شوند ، از جمله دختر ایوانکا و داماد و مشاور جارد کوشنر که در سیاست خارجی بسیار فعال است و وکیل شخصی وی رودی جولیانی.

با این حال ، مشاوران وی هنوز كاملاً متقاعد نشده اند كه وی این قدم ظریف را برمی دارد ، كه در واقع ادعای گناه است ، به ویژه اگر شركت كنندگان در حمله به این لیست حضور داشته باشند.

به گفته نیویورک تایمز ، جمهوری خواه پشت او خواهد بود شبکه ای “فاسد” که با ذینفعان بخشش ، پول برای بخشش مذاکره می کند. این روزنامه با استناد به مصاحبه و اسناد با بیش از سی لابی گر و وكیل مشکوك به مجرمان از جمله پسر یك فرماندار سابق آرکانزاس ، بنیانگذار یک فروشگاه مواد مخدر آنلاین و یکی از اعضای جامعه عالی ، این ادعاهای تند را پایه گذاری کرده است. از منهتن ، متهم به کلاهبرداری.

از اوایل دسامبر ، قوه قضاییه در حال تحقیق درباره شبکه ادعایی فساد برای کاهش سخاوت ترامپ بود. شرکت کنندگان ، همه طبقه بندی شده ، در ازای بخشش ریاست جمهوری یا به تعویق انداختن مجازات “کمک های سیاسی قابل توجهی” قول می دهند.

در هفته های قبل از کریسمس ، ترامپ با تقریباً 50 نفر در عرض بیش از 24 ساعت روند عفو را تسریع کرد ، از جمله دو نفر به جرم توطئه روسیه و چهار مجری بلک واتر به جرم قتل غیرنظامیان در بغداد در سال 2007 ، به علاوه سه جمهوری خواه سابق. محکوم به فساد

اما سلاح های عالی بخشش بود پل مانافورتمدیر سابق مبارزات وی دوست و مشاور سابق او راجر استون، به جرم دروغ گفتن به کنگره در تحقیقات توطئه روسیه ، به سه سال زندان محکوم شد ، چارلز کوشنر، پدر شوهرش ، مقصر فرار مالیاتی و تأمین مالی غیرقانونی کارزار جمهوری.

یک ماه زودتر ، در ماه نوامبر ، وی مشاور امنیت ملی سابق مایکل فلین را که در تحقیقات درباره توطئه روسیه دو بار به دروغ گفتن به FBI محکوم شده بود ، عفو کرد. درمجموع ، ترامپ از زمان مبارزات انتخاباتی خود در سال 2016 ، چهار شخصیت برجسته در رسوایی ادعایی روابط روسیه را بخشید ، روندی که رئیس جمهور کناره گیری همیشه آن را “شکار جادوگر” خوانده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *