[ad_1]

جهان

URL کوتاه

رئیس جمهور روز دوشنبه (11 ژانویه) تا 24 ژانویه وضعیت اضطراری را در پایتخت آمریکا تصویب کرد تا “از تهدیدات ناشی از بلایا در منطقه کلمبیا جلوگیری کند”.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، مسئولیت حمله به كپیتول هیل را به عهده گرفته است ، اما انگشت خود را به سمت جنبش آنتیفا نشان می دهد و آن را مقصر ناآرامی های چهارشنبه (6 ژانویه) می داند. دیلی میل گزارش داد ، این همان چیزی است که از یک تماس تلفنی طولانی و پر تنش با جمهوری خواه کوین مک کارتی حاصل می شود. به نقل از Axious.

مک کارتی ، یکی از نزدیکترین متحدان ترامپ علیه استیضاح ، روز دوشنبه در کنفرانس مجلس نمایندگان جمهوری خواه به نمایندگان جمهوری خواه گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مسئولیت ناآرامی های مرگبار کاپیتول در هفته گذشته را بر عهده گرفت. طبق آنچه او گزارش می دهد علنا

ترامپ گفت: “برای کسانی که مرتکب خشونت و تخریب شده اند ، شما نماینده کشور ما نیستید.” “و شما به کسانی که قانون شکنی کرده اند پرداخت خواهید کرد.”

با این وجود آخیوس ، برخی از اطلاعات مربوط به مکالمه رئیس جمهور و سناتور جمهوری خواه را فاش کرد که طی آن ترامپ از تقلب در انتخابات شکایت کرد و آنتیفا را به رهبری آشوب متهم کرد و باعث کشته شدن 4 نفر در میان معترضین و یک نفر در میان نیروهای پلیس شد.

تماس تلفنی ترامپ و مک کارتی

ترامپ طی یک تماس تلفنی پرتنش که بیش از 30 دقیقه صبح امروز با رهبر حزب جمهوری خواه کوین مک کارتی ادامه داشت ، این نظریه را مطرح کرد که آنتیفا پشت حمله به کنگره است.

مک کارتی به رئیس جمهور پاسخ می دهد.

یک مقام کاخ سفید و یک منبع دیگر به Axious گفت: “این آنتیفا نیست ، این MAGA است. من می دانم. من آنجا بودم.”

سخنگوی کاخ سفید همچنین از تماس های تلفنی تهاجمی با مک کارتی آزرده خبر داد که

رهبر اقلیت در مجلس نمایندگان ایالات متحده می گوید: “متوقف شوید. دیگر تمام شده است. انتخابات به پایان رسیده است.”

وضعیت اضطراری

کاخ سفید در بیانیه ای که در وب سایت خود منتشر کرد ، در همین حال ، دونالد ترامپ برای تأمین امنیت در هنگام تحلیف جو بایدن ، وضعیت اضطراری در کلانشهرها را تا 24 ژانویه تصویب کرد.

در این سند آمده است که کمک فدرال علاوه بر تلاش مقامات محلی در این شرایط اضطراری نیز ارائه خواهد شد.

رئیس جمهور عزل كننده به وزارت امنیت داخلی و آژانس مدیریت اضطراری فدرال (FEMA) اجازه داده است كه در صورت بروز “فاجعه” همه تلاش ها را هماهنگ كند.

در این بیانیه آمده است كه هدف این اقدام ریاست جمهوری “كاهش فاجعه و رنج ناشی از اورژانس محلی” و “كاهش یا جلوگیری از تهدید فاجعه در منطقه كلمبیا” است.

به دلیل اقدامات طرفداران دونالد ترامپ و حمله به پایتخت ، وضعیت اضطراری در 7 ژانویه اعلام شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *