[ad_1]

مارک گینزبرگ ، سفیر سابق آمریکا در مراکش از سال 1994 تا 1998 ، علیه Google Alphabet Inc شکایت کرده است. در دادگاهی در کالیفرنیا مجبور شد غول اینترنتی را مجبور به حذف برنامه Telegram از فروشگاه Google Play کند.

به گفته گینزبرگ ، تلگرام – به ویژه پس از ترور جورج فلوید – گسترش “خشونت ، افراط گرایی و یهود ستیزی” را تسهیل می کند. در شکایت خود به نقل از بلومبرگگینزبرگ می گوید از تلگرام برای تهدید ، تشویق و هماهنگی خشونت نژادپرستانه استفاده شده است.

گینزبرگ همچنین ادعا كرد كه پس از شورشهای خشونت بار كاپیتول در ایالات متحده در 6 ژانویه ، گوگل پارلر را از فروشگاه برنامه متوقف كرد زیرا بسیاری از طرفداران ترامپ وی حمایت خود را از محاصره ابراز كردند و خشونت را تشویق كردند ، اما “اقدامی انجام ندادند” علیه تلگرام قابل مقایسه ، شبکه اجتماعی را مجبور به بهبود سیاست های تعدیل محتوای خود کرده است “، در این شکایت آمده است.

بلومبرگ ادامه داد ، کانال تلگرامی ، گزارش شکایت را به “پناهندگان پارلر” اختصاص داده است و گینزبرگ ، که در اسرائیل بزرگ شده است ، در دادخواست خود ادعا می کند که وی قربانی حملات ضد یهودی در این شبکه اجتماعی بوده است. همان حملاتی که می تواند از هر شبکه اجتماعی دیگری ناشی شود ، روشن است ، اما هدف از سانسور ابتکار عمل روشن است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *