[ad_1]

آمریکا شوکه شده است. در تاریخ اخیر هرگز اتفاق نیفتاده است که هزاران نفر ، در این مورد طرفداران ترامپ ، حتی با سلاح به کنگره آمریکا در واشنگتن حمله کرده باشند. آنچه در 6 ژانویه در Capitol Hill ، معبد دموکراسی نمایندگی آمریکا مشاهده شد ، جهان را شوکه کرد. پس از درگیری با پلیس ، تلفات 4 کشته ، 13 زخمی و 52 نفر دستگیر شد. دونالد تامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، خطر برکناری و استیضاح را دارد.

یک زن در میان قربانیان

علاوه بر زنی که در اثر شلیک های یک مامور کاپیتول کشته شد ، سه نفر دیگر بر اثر شرایط اضطراری و عوارض پزشکی جان خود را از دست دادند. در اثر اعتراضات پلیس اشلی بابیت را کشته است. این را رئیس پلیس واشنگتن اعلام کرد و خاطرنشان کرد که تحقیقات درباره این پرونده آغاز شده است. این زن توسط یک افسر پلیس با لباس فرم کاپیتول با سلاح خدمتی خود به ضرب گلوله کشته شد. سیزده نفر زخمی و 52 نفر دستگیر شدند که بسیاری از آنها مقررات منع رفت و آمد را نقض کردند. معاون مشاور امنیت ملی مت پوتینگر، استعفا داد پس از حمله هواداران دونالد ترامپ به کنگره. گزارش ها Cnn.

بایدن به عنوان رئیس جمهور اعلام شد

پس از حمله هزاران نفر از طرفداران ترامپ و تخلیه متعاقب آن ، کنگره آمریکا کار خود را برای تصویب پیروزی جو بایدن در ریاست جمهوری از سر گرفت. که سپس رسماً انجام شد. چندین ساعت طول کشید تا پلیس موفق شود ساختمان را پاکسازی کنید تا با خیال راحت آن را برگردانیم. در همین حال ، موریل بوثر ، شهردار واشنگتن ، وضعیت اضطراری را برای 15 روز دیگر ، تا 21 ژانویه تمدید کرد. یعنی یک روز بعد از روی کار آمدن جو بایدن. حتی در این تاریخ ، 20 ژانویه ، ترس از شورش های شدید جدید وجود دارد.

ترامپ از همه جدا شد

دونالد ترامپ ، از نظر سیاسی و انسانی ، در حال حاضر به طور فزاینده ایزوله شده است. در روزهای اخیر ، و دوباره دیروز ، او مردم را به اعتراض تحریک کرده است ، به جز اینکه از همه بخواهد وقتی اوضاع بدتر می شود به خانه خود بروند. فرضیه مراجعه به بیست و پنجمین اصلاحیه قانون اساسی برای لغو آن در میان نزدیکان وی در کاخ سفید در حال افزایش است. اصلاحیه 25 ام لازم است معاون رئیس جمهور در صورت مرگ ، استعفا یا برکناری رئیس جمهور قدرت را به دست گیرد.

واکنش دموکرات ها و جمهوری خواهان

برخی از رهبران جمهوری خواه نیز با برکناری موافقت کردند. در عین حال چندین استعفا یکی پس از دیگری دنبال می شود ، از جانب سخنگوی ملانیا ترامپ به معاون رئیس جمهور کاخ سفید. و انها هستند همچنین الین چائو وزیر حمل و نقل را ترک می کند، e رابرت چارلز اوبراین ، مشاور امنیت ملی . وی در شبکه های اجتماعی نوشت: “استیضاح” اسکندریه Ocasio-Cortes، نماینده ستاره کنگره دموکرات ها. او دوست دارد با استیضاح دونالد ترامپ برای درگیری ها در کنگره ادامه یابد الهام عمر، یک نماینده دیگر حزب لیبرال از این گروه (گروه چهارگانه ، که شامل راشدیدالیب و آیانا پریسلی نیز می باشد). وی اعلام کرد که قبلاً در حال آماده سازی اعضا برای استیضاح بوده است. سایر نمایندگان دموکرات ، که دیانا دگت از کلرادو ، خواستار استیضاح فوری ترامپ و به دنبال آن برکناری و دستگیری شد.

رئیس جمهور در شبکه های اجتماعی مسدود شده است

در همین حال ، ترامپ که دیروز ، 6 ژانویه ، با ویدئویی که در آن او اتهام انتخابات تقلبی را تکرار می کند ، در حالی که هنوز طرفداران خود را به “خانه خود” دعوت می کند ، مداخله کرد ، عواقب “اجتماعی” واقعیت ها را متحمل شد. رسانه های اجتماعی اصلی ، توییتر ، فیس بوک و اینستاگرام ، حساب های رسمی خود را بسته اند. محکومیت حمله به کنگره ایالات متحده در سراسر جهان اتفاق نظر داشت. رئیس جمهور پیشین اوباما از “بی آبرویی و شرم بزرگ” برای ایالات متحده صحبت می کند اما نه “تعجب کامل”. وی گفت که این خشونت “توسط رئیس جمهوری تحریک شده است که همچنان به دروغ گفتن درباره نتایج انتخابات”. نخست وزیر ایتالیا گفت: “خشونت با اعمال حقوق سیاسی و آزادی های دموکراتیک ناسازگار است.” جوزپه کنته. کلمات محکومیت همچنین از طرف همه رهبران اروپا از ماکرون گرفته تا فون در لاین و جانسون آمده است. اعتراض از دنیای ورزش آمریکا.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *