[ad_1]

حرکتی که با تحریم های جدید کشور را درگیر کرد. در سال 2015 ، دولت وقت باراک اوباما آمریکا هاوانا را از لیست سیاه خارج کرد

واشنگتن. همانطور که توسط رسانه های آمریکایی گزارش شده است ، وزارت امور خارجه ایالات متحده کوبا را به عنوان حامی تروریسم تعیین کرده است ، “زیرا این کشور بارها و بارها با اطمینان از پناهگاه امن تروریست ها از اقدامات تروریسم بین المللی حمایت کرده است.” این را مایک پمپئو وزیر امور خارجه اعلام کرد.

این تعریف یکی از آخرین حرکات آخرین لحظه ترامپ است که ترامپ قبل از روی کار آمدن بایدن از 20 ژانویه انجام داده است. حذف کوبا از لیست سیاه یکی از مهمترین دستاوردهای سیاست خارجی باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق بود که به دنبال روابط بهتر با این جزیره بود ، تلاشی که بایدن ، معاون وقت رئیس جمهور تصویب کرد.

در اصل ، روابط پس از به قدرت رسیدن فیدل کاسترو در سال 1959 مسدود شد. همانند ایران ، ترامپ تلاش کرد بسیاری از تصمیمات اوباما ، از جمله کوبا را لغو کند. او در هاوانا موضع قاطعی گرفت و خیلی لغو کرد. اقدامات تحریمی که دولت اوباما پس از از سرگیری روابط کامل دیپلماتیک در سال 2015 کاهش یا لغو کرد.

از زمان روی کار آمدن ، روابط به طور فزاینده ای تیره شده است. تحریم های اعمال شده شامل محدودیت هایی است که از سفر بیشتر ایالات متحده به کوبا و انتقال پول بین دو کشور جلوگیری می کند ، منبع مهم درآمد کوبایی ها که دارای خویشاوندی در ایالات متحده هستند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *