[ad_1]

ترامپ در آستانه استیضاح است زیرا پمپئو با سرزنش ایران تلاش می کند تا حواس مردم را پرت کند

انتظار می رود نمایندگان مجلس دموکرات در مجلس نمایندگان ایالات متحده دوشنبه آینده پیشنهادی مشترک برای محاکمه رئیس جمهور دونالد ترامپ در کنگره ارائه دهند و تلاش کنند تا وی را پس از حادثه خشونت در کنگره چهارشنبه گذشته (6 ژانویه) استیضاح کنند. در همین حال ، منابع معتبر می گویند که معاون وی ، مایک پنس، ممکن است برای حذف آن به یک اصلاحیه قانون اساسی متوسل شود ، بنابراین بلومبرگ وزیر دارایی را مطلع کرد استفان مانوچین سفر خارج از کشور خود به هفت کشور در خاورمیانه و شمال آفریقا را قطع کرده و زود به ایالات متحده بازگردد. این تأیید می کند که نشانه های محکمی از قصد دولت برای فعال سازی اصلاحیه 25 قانون اساسی و سرنگونی ترامپ قبل از موعد مقرر وجود دارد.
سی.ان.ان به نقل از یک منبع نزدیک به پنس اظهار داشت که وی تمایل به فعال سازی متمم 25 قانون اساسی برای انزوای ترامپ را منتفی نمی داند و اگر رئیس جمهور بی پروا نشان دهد می تواند به این ترفند متوسل شود.

این منبع گفت: برخی از نگرانی های کارمندان معاون رئیس جمهور این بود که خطرات مرتبط با توسل به این گزینه یا حتی دادگاه ترامپ در کنگره وجود دارد ، به دلیل احتمال رئیس جمهور برای انجام اقدامات بی پروا که می تواند امنیت کشور را به خطر بیندازد.
به عنوان مثال ، ترامپ که احساس محاصره می کند ، می تواند با افشای اسرار غیرقابل بیان برای دولت خود و دولت قبلی انتقام چهره همکاران خود را بگیرد و برخی از اعضای دولت خودش را با مشکل روبرو کند. ترامپ اکنون مورد توجه قرار گرفته است بمب زمان و این احتیاط دولت و بسیاری از نمایندگان دموکرات را در روند استیضاح توضیح می دهد.

همه این اتفاقات وقتی رخ داد که رویترز به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گفت پنس در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن در 20 این ماه شرکت خواهد کرد. ترامپ تأیید کرده بود که در این مراسم شرکت نخواهد کرد ، در حالی که بایدن گفت معاون پنس رئیس جمهور خوش آمدید.

خود CNN گفت جمهوری خواهانی که متحدان رئیس جمهور معزول بودند تأیید کردند که اگر لیست اتهامات دادرسی احتمالی پارلمان منطقی باشد ، از تلاش دموکرات ها برای استیضاح ترامپ حمایت می کنند.
شما نمی خواهید یک واکنش عجولانه از سوی ترامپ ایجاد کنید ، که می تواند بر دولت خود و حزب جمهوری خواه تأثیر بگذارد.

سناتور پت تومی سر ترامپ را می خواهد

در همین زمینه ، پات تومی ، سناتور جمهوری خواه به فاکس نیوز گفت که وی معتقد است رئیس جمهور جنایتی مرتکب شده است و بنابراین مستحق محاکمه در کنگره است.

با این کار ، توومی به بسیاری از جمهوری خواهان مانند سناتور لیزا مورکوفسکی ، نماینده آدام کینزینگر و دیگران پیوست که خواستار استعفای ترامپ یا استفاده از اصلاحیه 25 قانون اساسی ایالات متحده شدند.

و در روند استیضاح که دموکرات ها فردا ، دوشنبه در روند پارلمان ترامپ ارائه می دهند ، اتهام اصلی “تحریک شورش” است ، و این در شرایطی است که CNN گزارش داد بازرسان فدرال اندکی قبل کامیونی را که مملو از سلاح و مواد منفجره بود در نزدیکی ساختمان کنگره (کاپیتول) متوقف کردند. سپس حامیان ترامپ به ساختمان حمله کردند ، حتی اگر در واقع ورود آنها برای آنها آسان تر بود. این عوامل ، از جمله قربانیان حمله و درخواست های ترامپ ، موقعیت خود را بدتر کرده است.

در همین حال ، خبر بازگشت استفان مانوچین وزیر دارایی به واشنگتن رسیده است که شرایط سخت آب و هوای واشنگتن را تأیید می کند.
بومبرگ به نقل از یک منبع آگاه به شرط ناشناس ماندن (به گفته آنها) گفت که بازگشت منوچین ، برنامه ریزی شده برای صبح روز دوشنبه ، برای اطمینان از تداوم رهبری در ناآرامی های واشنگتن بود.

در دو روز گذشته ، واشنگتن پست و CNBC گزارش داده اند که منوچین با استناد به منابع ناشناس در مورد برکناری ترامپ بحث کرده است ، اما منابع بلومبرگ در تلاشند این خبر را تکذیب کنند ، ادعا می کنند که منوچین در مورد اصلاحیه 25 با وزیر امور خارجه بحث نکرده است. مایک پمپئو یا کارمندان وی در وزارت دارایی یا سایر کارمندان دولت.

مایک پمپئو: “صدای” نتانیاهو در ایالات متحده (بمباران ایران ، بمباران ایران …)

پمپئو با حمله به ایران حواس را پرت می کند

وزیر امور خارجه ایالات متحده نیز به نوبه خود ، طبق معمول او مایک پمپئو در شیدایی ضد ایرانی همیشگی خود فرصت را برای حمله به جمهوری اسلامی ایران غنیمت شمرده است، با زبانی تهاجمی و تحریک آمیز ، سعی در جلب توجه از پوسیدگی هایی که از کشورش عبور می کند ، و همچنین از هرج و مرج و سرنوشت رئیس جمهور آن ، که می تواند 10 روز قبل از عزیمت وی ​​برداشته شود (ویراستار).
پمپئو در استراتژی حواس پرتی خود گفت ایران باید از غنی سازی اورانیوم در هر سطح جلوگیری کند. این بیانیه در پاسخ به اعلامیه ایران مبنی بر حذف بازرسان بین المللی آژانس انرژی هسته ای آژانس بین المللی انرژی هسته ای و پروتکل الحاقی تا 21 فوریه به حالت تعلیق درخواهد آمد ، مگر اینکه در این قانون تحریم های مالی ، بانکی و نفتی لغو شود. شورای عالی در دسامبر سال 2020 ، به همین دلیل دولت ایران موظف به اجرای آن است.

پمپئو از برنامه هسته ای ایران انتقاد کرد ، اما فراموش می کند که ایالات متحده یک طرفه توافق نامه ها را نقض و از آنها خارج شده است ، تا ایران را به عدم تحقق شرایط متهم کند. این در حالی است که جهان و به ویژه آژانس بین المللی انرژی هسته ای ، برنامه صلح ایران را به رسمیت شناخته اند و حق ایران در داشتن نیروگاه های هسته ای را قانونی دانسته اند. پمپئو سلاح های هسته ای کشورش را فراموش می کند ، که همه جهان را تهدید می کند ، به خصوص به این دلیل کلیدهای هسته ای در دست رئیس جمهور بی پروا و غیرقابل پیش بینی ایالات متحده است (با اعتراف خود آنها).

افشاگری های پمپئو درباره ایران مثل همیشه باقی مانده است. از زمانی که وی توسط ترامپ به وزارت امور خارجه منصوب شده است ، تنها یک شغل به او داده شده است که دروغ می گوید و ایران را تهمت می زند و در هر مجلسی به آن حمله می کند و تنها با رسوائی هایی که آمریکا پشت سر می گذارد ، این تنها راه است. پمپئو برای جلب توجه از پوسیدگی واشنگتن و دولت ترامپ ، که تنها چند روز قبل از پایان دوره ریاست جمهوری خود با انزوای تحقیرآمیز روبرو است.

اکثر سیاستمداران و قانونگذاران آمریکایی و در واقع جهان در کل ، به طرز فزاینده ای از جنون و تحقیر ترامپ که ممکن است به دنبال انتقام جویی باشد ، می ترسند و می ترسند که تصمیم بی پروای ترامپ در نزدیک شدن جهان به آغاز جنگ ویرانگر جهانی. آمریکا و جهان هزینه عواقب آن را پرداخت خواهند کرد.

خلاصه و یادداشت ها: لوسیانو لاگو

منابع: بلومبرگسیاست – العلم

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *