[ad_1]

دونالد ترامپ سرانجام اعتراف کرد که “الف دولت جدیدرهبری را به عهده خواهد گرفت ایالات متحده. در یک فیلم ضبط شده ، رئیس جمهور برای اولین بار تشخیص می دهد شکست دادن منتخب و محکوم خشونت منفجر شد پس از آنكه جمعیتی از هواداران ، كه خودش آنها را تحت فشار قرار داده و آنها را تحریك كرده بود ، وارد آن شدند کنگره. در این میان اما دایره به دور او بسته می شود. درخواست برای استیضاح، بر حذف ، بر استعفا در همین حال ، رئیس کنگره پلیس با له شدن استعفا داد انتقاد و اتهامات در مورد مدیریت امنیتی فاجعه بار خروج ترامپ از کاخ سفید 13 روز دیگر باقی مانده است که احتمالاً در طولانی ترین زمان خواهد بود تشنج از یک ریاست جمهوری قبلاً با نرخ بسیار بالایی از هرج و مرج و تنش مشخص شده است.

این ویدئو که توسط ترامپ تهیه شده و در توییتر منتشر شده است (تنها شبکه اجتماعی که پس از مسدود شدن توسط فیس بوک همچنان به آن دسترسی دارد) ، به نظر می رسد نزدیکترین چیز به امتیاز رسمی که رئیس جمهور تاکنون گفته است. بعد از شناختنورود “دولت جدید” – اما بدون هرگز نام جو بایدن را نگویید و نه به او تبریک بگویم – ترامپ قول می دهد “الف انتقال صاف و روانو اعتراف می کند که “این همان لحظه ای است که ما را ملزم می کند تا زخم های خود را درمان کنیم و آشتی کنیم.” ترامپ همچنین قیام واشنگتن را به شدت محکوم کرد. وی بلافاصله بعد از آن اضافه كرد: “مثل همه آمریكایی ها ،” من احساس خشونت ، بی قانونی و بی نظمی می كنم. به محض اینکه گارد ملی را مستقر کرد برای جلوگیری از حمله به کنگره در عوض ، منابع دولت فاش کردند که در برابر تردیدهای ترامپ ، وی معاون رئیس جمهور بود. مایک پنس امور را به دست خود بگیرد و نیروها را بفرستد.

ترامپ سپس ادعا می کند که کار “برای” انجام شده است کاهش ویروس کرونا و بهبود اقتصادیو او خواستار وحدت است. “ما باید با هم کار کنیم. ما نیاز به تأکید جدیدی بر ارزشهای مدنی خواهیم داشت میهن پرستی، از ایمان ، از خیرات ، از جامعه و خانواده “. پس از نیمه توجیه مواضع خود برانداز در هفته های اخیر – “تنها هدف من تضمین صداقت آرا بود” – و دعوت از “نرم کردن روحیه” ، رئیس جمهور در پایان خطاب به “حامیان شگفت انگیز “او می گوید: “من می دانم که شما ناامید شده اید ، اما سفر شگفت انگیز ما تازه آغاز شده است.”

این یک ویدیوی غیرمعمول برای رئیس جمهور است ، به ویژه برای رئیس جمهوری که از هواداران خود خواسته است 24 ساعت زودتر در کنگره رژه بروند. احساس وجود دارد تقریبا جدا شدن مالیخولیاییگویی ترامپ سرانجام فهمیده است که تمام احتمالات تمام شده و او باید کاخ سفید را ترک کند. در این ویدئو ، ترامپ از متن آماده شده می خواند ، بدون قرار دادن دست سنتی. به کسی حمله نمی کند ، کسی را تهدید نمی کند. او همکاری می کند ، حتی متواضع است این حملات مداوم به منظم بودن انتخابات را با آرزوی خود برای حقیقت توجیه می کند. دشوار است بگوییم که آیا این فیلم توسط رهبران جمهوریخواه و اعضای دولت وی ، به ویژه مایک پنس تحمیل شده است تا بدون تشنج بیشتر در 20 ژانویه وارد شود یا این ابتکار خود ترامپ بود ، و نگران نگرانی های قانونی و سیاسی بود. عواقب آخرین عکسهایش.

IMPACHET ، حذف ، ترک – دیروز ، در یک سرمقاله ، مجله ی وال استریت نوشت که “بهترین انتخاب” برای رئیس جمهور انتخاب از استعفا به این ترتیب ، ترامپ با این که آینده خود را بر دوش خود گرفت ، همانطور كه ​​این كار را انجام داده بود از مسئله استیضاح اجتناب می كرد ریچارد نیکسون سرمقاله مهم است زیرا از یک روزنامه محافظه کار متعلق به یکی از طرفداران قدیمی ترامپ مانند روپرت مرداک. درخواست استعفا نیز توسط امروز ایالات متحده آمریکا. با این وجود بعید به نظر می رسد که ترامپ موافقت کند. در طبیعت او نیست که یک قدم به عقب برود و کمتر از دو هفته به ترک کاخ سفید بدون تحقیر خداحافظی باقی مانده است. بنابراین ، آنها به عنوان ابزار احتمالی برای خروج اجباری از صحنه ، برکناری یا استیضاح باقی می مانند.

در این مرحله درک هر دو مشکل به نظر می رسد. برکناری ترامپ براساس متمم بیست و پنجم روز گذشته با تماس تلفنی رهبران دموکرات با مایک پنس درخواست شد نانسی پلوسی و چاک سومر. پلوسی و سومر توضیح دادند اگر ترامپ برکنار نشود ، دموکرات ها آماده طرح استیضاح هستند. تماس به پنس اتفاقی نیست. برکناری رئیس جمهور در واقع لازم است رضایت معاونی که با وزرا مشورت می کند و با اکثریت عدم توانایی فرمانده کل قوا در حکومت تصمیم می گیرد. با این حال ، او می تواند به کنگره مراجعه کند: پنس و وزرا برای توجیه انتخاب خود چهار روز فرصت دارند. در این مرحله ، کنگره باید رأی بدهد: برای برکناری رئیس جمهور دو سوم اکثریت ، معمولاً 67 سناتور و 290 نماینده لازم است.

شناخته شده است که برخی از وزرای این دولت در مورد برکناری ، البته غیررسمی ، بحث کرده اند. حقیقت این هست که پنس نمی خواهد بداند. قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند 2024 و او نمی توانست بدون حمایت پایگاه انتخاباتی ترامپ ، که قبلاً از این واقعیت که پنس ریاست جلسه کنگره حاکم بر پیروزی بایدن را برانگیخته بود ، خشمگین شود. درباره ترامپ لغو آن برابر با پایان سیاسی آن است و پنس بیش از حد مراقب خود است تا چنین اشتباهی مرتکب شود. بنابراین ، احتمال استیضاح همچنان باقی مانده است که البته به همان اندازه بعید به نظر می رسد. این درخواست طی چند ساعت آینده توسط برخی از اعضای دموکرات کنگره تهیه خواهد شد – ایلهان عمر ، تد لیو ، جیمی راسکین است دیوید سیسیلین – طبق آن ترامپ “عمداً خشونت علیه دولت ایالات متحده را تحریک کرد” و “تهدیدی برای امنیت ملی ، دموکراسی و قانون اساسی” است.

با این حال ، استیضاح به یک سفر طولانی تر از دو هفته ناچیز باقی مانده برای ترامپ در کاخ سفید نیاز دارد. علاوه بر این ، به نظر نمی رسد که اکثریت خوب جمهوریخواهان به خصوص تحریک خشونت علیه کنگره نگران باشند – تا حدی که حتی پس از حمله ، آنها از انتخابات تقلبی حمایت می کنند. و همینطور با این تفاوت که دموکرات ها ممکن است دو سوم اکثریت را برای برکناری ترامپ داشته باشند.

بنابراین ، ترامپ می تواند نسبتاً آرام بخوابد. بدون پیچ و خم های هیجان انگیز ، وی تا 20 ژانویه در کاخ سفید باقی خواهد ماند. احتمالاً این روزها ، او شاهد حل شدن قطعاتی از دنیای خود خواهد بود. دیروز ، در اعتراض به “ رفتار بدون وجدان“بتسی دیووس ، وزیر آموزش و پرورش استعفا داده است.” DeVos پس از وزیر حمل و نقل الین چائو ، همسر میچ مک کانل ، دومین عضو دولت ایالات متحده است که از سمت خود کناره گیری می کند. در مجموع هشت نفر از اعضای دولت پس از حمله به کنگره استعفا دادند.

مشکلات امنیتی – دیروز داد استعفا رئیس پلیس کنگره ، استفان سند همچنین استعفا برای گروهبان های اتاق و سنا پاول ایروینگ و مایکل استنگر. در حالی که گروهبان ها مسئول امنیت دوربین های مربوطه خود هستند ، رئیس پلیس حدود 1800 افسر کنگره را که وظیفه دارند ، مدیریت می کند. استعفای سوند توسط نانسی پلوسی خواستار شد ، خشمگین شد زیرا “ساند در حالی که دویدن داشت حتی با ما تماس نگرفت. حمله نمایندگان مجلس و سناتورها. “و امروز یک افسر پلیس کاپیتول بر اثر جراحات وارده در درگیری های روز چهارشنبه ، برایان دی سیکنیک درگذشت.

سه نفر که استعفا دادند بالاترین سطح امنیت در کنگره را نشان دادند. اکنون همه درمی یابند که کار بسیار مهمی جواب نداده است. سومر دموکرات گفت: “عوامل کافی نبودند.” و سوال اینجاست چرا؟ چرا زودتر آورده نشده اند؟ و چرا بعداً نرسیدند؟ ” در حقیقت ، تظاهرات طرفداران ترامپ هفته هاست که شناخته شده است. آنها در شبکه های اجتماعی اقدام کردند اشارات صریح به احتمال یک قیام مسلحانه. واقعاً آنجا بود سومین تجلی طی چند هفته در حمایت از تز انتخابات تقلبی. یکی از آنها ، در ماه دسامبر ، باعث برخورد و جراحات شد. بنابراین ، احتمال وقوع چیزی زیاد بود ، اما اقدامی پیشگیرانه انجام نشد. در واقع ، کل نیروهای گارد ملی فقط پس از وقوع حوادث بسیج شدند. “آ شکست سیستم های امنیتی بی سابقه ای در کنگره که باید فوراً مورد بررسی قرار بگیرند “، میچ مک کانل گفت.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *