[ad_1]

ساعاتی قبل از ترک کاخ سفید در 20 ژانویه ، دونالد ترامپ مجاز به فروش بیش از 23 میلیارد دلار تجهیزات نظامی به امارات متحده عربی شد که شامل 50 بمب افکن لاکهید مارتای F-35A (10.4 میلیارد) و 18 General Atomics MQ9 Reaper است. هواپیماهای بدون سرنشین مسلح (3 میلیارد) با یک بسته بزرگ پشتیبانی لجستیکی ، آموزشی و تسلیحاتی (10 میلیارد).

رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد كه این اسناد كمی پیش از سوگند توسط جو بایدن رئیس جمهور امضا شده است كه پیشنهاد می كند توافق با ابوظبی را با توجه به ضرورت اطمینان از برتری نظامی اسرائیل بر خاورمیانه اصلاح كند.

reaperheader2

در واقع ، با توجه به تمایل اسرائیل برای پذیرش عرضه چنین سلاح های پیشرفته به امارات ، بر مانع دیپلماتیک غلبه خواهد کرد ، زیرا با امضای توافق نامه های آبراهام ، ترامپ خود معمار از سرگیری روابط رسمی بین قدس و ابی ذابی بود. با ایران روبرو شد.

نوامبر گذشته ، وزیر امور خارجه مایک پمپئو و آژانس همکاری امنیتی دفاعی مجدداً تأیید کردند خبر سفارش بیش از 23 میلیارد دلار اسلحه برای امارات برای کمک به آنها در کنترل تهدید ایران ، و آماده بودن اورشلیم برای استقبال از تحویل F-35As به نیروی هوایی امارات متحده عربی منقضی می شود ، با در نظر گرفتن این واقعیت که هواپیما پیچیدگی الکترونیکی کمتری نسبت به هواپیماهای تضمین شده از هواپیما دارد. همان نوع آمریکایی ها و اسرائیلی ها.

اگر قرارداد با موانعی روبرو نشود ، انتظار می رود تحویل اولین F-35 در سال 2027 انجام شود ، در حالی که تحویل Reaper سریعتر خواهد بود.

دستیابی به این هواپیماها باعث پیشرفت چشمگیر نیروی هوایی امارات نسبت به جنگنده های در حال خدمت می شود: هواپیماهای بدون سرنشین میراژ 2000 ، F-16E / F و چینی CAIG Wing Loong II.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *