[ad_1]

جهان

URL کوتاه

ترامپ نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 را به چالش کشید ، با این استدلال که رقیبش جو بایدن موفق به کسب بخشش و تقلب گسترده در انتخابات و بی نظمی شده است ، حتی اگر بیش از 60 پرونده قضایی توسط دولت وی توسط دادگاه های ایالتی و فدرال رد شده باشد. .

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، با این استدلال که به زودی شواهد بیشتری از حقانیت نتایج فاش می شود ، قول داد که به جنگ برای لغو نتایج انتخابات ریاست جمهوری 3 نوامبر ادامه دهد.

ترامپ روز گذشته در یک گردهمایی سیاسی در آستانه انتخابات گرجستان صحبت کرد که برای تعیین اینکه جمهوری خواهان به کنترل سنا ادامه می دهند بسیار مهم است. این مخالفت های جمهوری خواهان دیوید پوردو و کلی لوفلر علیه جان اسف و رافائل وارنوک از رقیبان دموکرات. اگر حداقل یک نامزد جمهوری خواه در انتخابات مجدد پیروز شود ، کافی است جمهوری خواهان اکثریت سنا را حفظ کنند ، که به آنها امکان می دهد بسیاری از برنامه های حزب دموکرات را در شرایط تقسیم دولت مسدود کنند.

ترامپ در راهپیمایی در دالتون ، جورجیا گفت: “ببینید چه چیزی در طی دو هفته آینده بیرون می آید. ببینید چه چیزی بیرون می آید. ببینید چه چیزی فاش می شود”.

ترامپ همچنین گفت که هیچ شانسی برای از دست دادن جورجیا ندارد ، زیرا بایدن به عنوان اولین نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات بیش از دو دهه برای پیروزی در این ایالت تایید شد. در سال 2016 ، رئیس جمهور ترامپ 5.1 درصد برنده گرجستان شد.

“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم ما جورجیا را گم کردیم. به هیچ وجه. ترامپ گفت: “این یک انتخابات تقلبی بود ، اما ما هنوز در حال جنگ هستیم و خواهید دید که چه اتفاقی خواهد افتاد.”

در مورد آرا روز سه شنبه ، ترامپ آمریکایی ها را به حمایت از دو نامزد جمهوری خواه فراخواند و گفت اکثریت دموکرات تلاش می کنند دادگاه عالی را پر کنند. وی افزود: “دیگر هرگز در آمریکا انتخابات عادلانه برگزار نخواهد شد.”

ترامپ گفت: “این به آنها قدرت می دهد تا هر توهم قانونی چپ گرایی را که هرگز خواسته اند و آرزو داشته اند ، انجام دهند.” “آزادی مذهبی شما ناپدید می شود ، تغییر دوم شما ناپدید می شود ، مرزها و دیوار بزرگ شما از بین می رود. ادارات پلیس ، همانطور که ما آنها را می شناسیم ، و پس اندازهای شما ناپدید می شوند.”

رئیس جمهور قول داد: “آنها کاخ سفید را تصاحب نخواهند کرد! ما مثل هرگز خواهیم جنگید.”

در اوایل روز ، یک قاضی فدرال ایالات متحده دادخواست جمهوری خواهان در ویسکانسین را رد کرد و خواستار اختیار کامل مایک پنس به معاون رئیس جمهور برای لغو نتایج انتخابات شد. پنس روز چهارشنبه ریاست کنگره را تأیید می کند و نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 را تأیید می کند. حداقل 140 اتاق از نمایندگان و 12 عضو سنا گفته اند که با نتیجه مخالفت می کنند و می خواهند یک کمیسیون مستقل برای ممیزی قضایی در ایالت های در حال چرخش انجام دهد.

در جریان این تجمع ، معاون رئیس جمهور مستعفی قول داد که آمریکایی ها “شواهد را” چهارشنبه می شنوند ، ظاهرا با استناد به شواهد جدید ادعای تقلب در انتخابات.

رئیس جمهور ترامپ همچنین پنس را خواستار شد به پیروزی بایدن اعتراف نکنند در زمان صدور گواهینامه کنگره.

در 14 دسامبر ، حوزه انتخابیه بیدن ، دموکرات را به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 رسماً تأیید کرد ، پس از آنکه 50 کشور در مجموع نتایج 306 رأی به بایدن و 232 رأی به ترامپ را تصدیق کردند.

مراسم تحلیف بایدن قرار است در تاریخ 20 ژانویه برگزار شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.