[ad_1]0


0

6 ژانویه 2021 یک روز فراموش نشدنی برای ایالات متحده و دموکراسی های غربی خواهد بود. عکس های حمله به کنگره آمریکا مربوط به کودتا است. در یکی ، ما مأمورانی را می بینیم که اسلحه در دست دارند و از ورودی کلاس سنا در برابر حملات معترضان ، جناح افراطی طرفداران ترامپ محافظت می کنند.

تظاهرکنندگان سعی کردند پارلمان واشنگتن را اشغال کنند تا از اعلام جو بایدن به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده جلوگیری کنند و ظرف چند ساعت موفق شدند. اندکی قبل از آن ، دونالد ترامپ جناح سخت طرفداران خود را به شورش تحریک کرد: بایدن “یک رئیس جمهور نامشروع است”. سپس ، پس از حمله به پایتخت ، بازی را تنظیم کرده بود: “این انتخابات از ما دزدیده شد ، اما اکنون به خانه بروید … مطمئن باشید.” وی با مصالحه افزود: در حال حاضر هدف من اطمینان از انتقال آرام و منظم مقامات در 20 ژانویه ، روزی است كه بایدن در كاخ سفید كار خود را آغاز كرد. اما لحن های متوسط ​​رئیس جمهور کناره گیری مدت زیادی دوام نیاورد. سپس او دوباره به صورت نظامی عزیمت کرد: “من در 20 ژانویه به محل افتتاح نخواهم رفت.”

بایدن ، که در انتخابات 3 نوامبر به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب شد ، تمام تلاش خود را برای التیام “زخم ها” می کند: او خواستار اتحاد و هماهنگی با آمریکا شده است ، که به دو قسمت تقسیم شده است. با این حال ، او تمایلی به حمله به كنگره آمریكا نداشت: دموكراسی مورد حمله “بی سابقه” قرار گرفت زیرا “در گذشته ، هرگز حمله ای به مردم صورت نگرفته است.” این یک حمله “علیه حاکمیت قانون” و “اختلاف نظر نیست. این یک بی نظمی است ، هرج و مرج است ، و با فعالیت براندازانه هم مرز است.” اکنون “آمریکا باید واکنش نشان دهد. وقتی خیلی زیاد باشد ، خیلی زیاد است.”

حمله هزاران تظاهرکننده به کنگره آمریکا به شدت خاتمه یافت: 5 کشته و یک زخم بسیار جدی برای دموکراسی آمریکا. معترضین از راست افراطی در ایالات متحده ، که لباس پوستی گاومیش رنگی پوشیده بودند ، صفوف پلیس را شکستند و حتی مجلس سنا و مجلس نمایندگان ، عالی ترین نمادهای حاکمیت مردمی را که در پارلمان نشسته بودند ، اشغال کردند.

ترامپ با به آتش کشیدن قیام فضایی درخشان ایجاد کرد. به مدت دو ماه ، او خود را علیه بایدن و دموکرات ها انداخت و در مورد “تقلب” و “انتخابات سرقت شده” صحبت کرد. او پیروزی بایدن توسط رای دهندگان را نپذیرفت و هنوز هم مشکل است ، او در نیمه راه تحلیف رئیس جمهور جدید است. این یک رفتار براندازانه در برابر نهادهای دموکراتیک است ، بنابراین دموکرات ها و حتی بسیاری از جمهوری خواهان ، از مردان یک حزب ترامپ ، روش های مختلفی را برای برکناری او قبل از پایان دوره ریاست جمهوری خود ، که در 20 ژانویه به پایان می رسد ، پیشنهاد می کنند.

ترامپ یک حاکم نظامی است ، یک ملی گرای است که به ترس و ناامنی طبقه متوسط ​​آمریکا اهمیت می دهد: کارگران سفیدپوست ، به ویژه تحت تأثیر تأثیرات جهانی شدن که منجر به بیکاری و ناامنی شده است. به ویژه ، او با مبارزات خود علیه مهاجران همدردی نژادپرستان و ضد یهودیان آمریکایی را جلب کرد. بعید است که وی طی چند سال آینده از صحنه سیاسی ناپدید شود. میلیاردری که کاخ سفید را در سال 2016 با شعار “اول آمریکا” ، “اول آمریکا” فتح کرد ، احتمالاً ضد پاپ خواهد بود. وی از محل اقامت خود در فلوریدا در عمارت لوکس مارآ لاگو در پالم بیچ ، وی احتمالاً سیاست های بایدن ، پاپ قانونی ساکن کاخ سفید را جبران می کند. بایدن ، کسی که ترامپ را نیز به دلیل سازماندهی سازمان یافته علیه ویروس کرونا شکست داد ، زیرا اولین نبرد بر روی واکسیناسیون گسترده متمرکز شد ، و هر گونه بدبینی پوپولیستی را از بین برد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *