[ad_1]

“برای همه کسانی که درخواست کرده اند ، من در 20 ژانویه به افتتاحیه نخواهم رفت.” کمتر از دو روز از حمله به پایتخت آمریکا دونالد ترامپاحیا شده توسط توییتر پس از مسدود کردن موقت حساب، تکرار می کند که 20 ژانویه آینده با ترک مراسم افتتاحیه سنت شکنی خواهد کرد. غیبت “چیز خوبی” را برای آن تعیین کرد جو بایدن که در طی یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: “او برای این نقش مناسب نیست ، او یکی از بی کفایت ترین رئیس جمهورها است.” برعکس ، وی با اشاره به معاون رئیس جمهور افزود پنس، “مایک خوش آمدید. “و همیشه در سایت میکروبلاگینگ است ترامپ برای طرفداران خود پیامی می فرستد ، “75 میلیون بزرگ میهن پرستان آمریکایی ها که به من رای داد ، بهاول آمریکاتا دوباره عالی شود. ” او ادامه می دهد ، “آنها برای مدت طولانی صدای غول پیکری خواهند داشت. آنها نخواهند بود حقیر یا درمان می شود متقلب به هیچ وجه و شکل “.

اما طی دوازده روز آینده ، سه احتمال ظاهر می شود: استعفا، تغییر 25 – که اجازه برکناری رئیس جمهور را می دهد – یا استیضاح طبق فرضیه اول ، مشاوران از کاخ سفید توصیه به Cnn که دونالد نیت “صفر” برای عقب نشینی دارد. بایدن – که در کنفرانس مطبوعاتی تأکید کرد این است کنگره تصمیم گیری در مورد استیضاح – در عوض او فرضیه دوم را متوقف می کند زیرا نمی خواهد در آخرین مبارزات انتخاباتی تنش با حریف را بیشتر کند ، این فقط خطر تجزیه کشور و بحث را رادیکال می کند در داخل خانه. معاون رئیس جمهور نیز در همین راستا است مایک پنس که با توجه به کاندیداتوری احتمالی در انتخابات بعدی 2024 ، قصد مخالفت با بخشی از کشور را که هنوز نزدیک به سرمایه دار بزرگ آمریکایی است ، ندارد. بدون رضایت وی برای تصدی پست ، استفاده از اصلاحیه 25 ممنوع خواهد بود.

اما برخلاف بایدن است پنس، سخنگوی مجلس نمایندگان نظامی است نانسی پلوسی، که خواستار استعفای رئیس جمهور شد و اطمینان داد: “اگر او داوطلبانه استعفا ندهد ، کنگره او به اقدامات خود ادامه خواهد داد “، وی به حزب دموکرات تصریح کرد که استیضاح را ترجیح می دهد. تغییر 25 ام یا استعفای رئیس جمهور. اما از اوایل روز دوشنبه ، منابع گزارش دادند Cnn، به آن هدایت می شود اتاق روش برایاستیضاح.

پلوسی همچنین سرمایه دار بسیار مهم را “ناپایدار” دانست و رئیس جمهور ناپایدار نمی تواند او را داشته باشد کدهای هسته ای. برای آن سخنران dem با رئیس ستاد مشترک صحبت کنید مارک میلی برای جلوگیری از اقدامات نظامی خصمانه یا هسته ای توسط رئیس جمهور. مودار او می خواست درباره “اقدامات احتیاطی موجود برای جلوگیری از راه اندازی رئیس جمهور بی ثبات بحث کند اقدام نظامی نظامی یا دسترسی به شروع کدها و دستور حمله هسته ای “. یک مقام ارشد ارتش به او اطمینان داد که راه هایی برای جلوگیری از این امر وجود دارد ترامپ ممکن است دستور حمله هسته ای را صادر کند. وی افزود: وضعیت “این رئیس جمهور بی ثبات” مودار – نمی تواند بیشتر باشد خطرناکپلوسی همچنین گزارش داد که در حمله به کنگره معترضین در مورد ترامپ آنها همچنین از دفتر او یک لپ تاپ به سرقت بردند. محاصره ای که پنج قربانی برجای گذاشت: آخرین فرد عامل بود برایان سیکنیک42 ساله بر اثر جراحات وارده درگذشت. او از سال 2008 در خدمت بوده و از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفته است کپسول آتش نشانی. وی بعداً سقوط کرد و به بیمارستان منتقل شد. دفتر دادستانی ایالات متحده الف واشنگتن تحقیقات فدرال در مورد قتل مرگ او را آغاز کرد.

استعفا از دولت – آخرین کسی که وزیر آموزش و پرورش را ترک کرد ، بتسی دیووس، که در نامه ای گزارش داده است نیویورک تایمز، وی به رئیس جمهور نوشت که “در تأثیر سخنرانی های او در اوضاع شکی نیست”. DeVos دومین عضو دولت است که در اعتراض به رئیس جمهور استعفا داد. وزیر حمل و نقل نیز روز پنجشنبه استعفا داد ایلین بای.

راه استیضاح – در صورت پیشرفت ، ترامپ فرایند را طی خواهد کرد سنا دوباره توسط جمهوری خواه (هر دو جدید هستند سناتورها دم باید تا پایان ماه صبر کنید تا نتایج خبرنامه ها را تأیید کنید گرجستان) و در مرخصی تا 19 ژانویه ، یک روز قبل از سوگند دفتر جو بایدن. رهبر سناتورهای حزب بزرگ بزرگ میچ مک کانل، گرچه او رفتار ترامپ، هنوز اعلام نکرده است که آیا دوباره به هم می پیوندد سنا درصورتی که اتاق اعضای را برای استیضاح تأیید کند. در هر صورت ، دو سوم آرا برای محکومیت و برکناری رئیس جمهور لازم است. و رئیس جمهور نیز حمله می کند مجله ی وال استریت، راهنمای مالی منتشر شده توسط حامی سابق رئیس جمهور روپرت مرداک. ترامپ “حمله به روند قانون اساسی انتقال قدرت ، حمله به مرجع قانون گذاری. این فراتر از صرف امتناع از پذیرش شکست است. در هشدار ما ، وی در حال عبور از “خط قرمزی است که” ترامپ هنوز از آن عبور نکرده است. تحریریه روزنامه می نویسد و این با استیضاح مجرم شناخته می شود “. ترامپ “او باید استعفا دهد تا یک استیضاح جدید را نجات دهد. این بهترین راه حل است ، زیرا بلافاصله نیرو را انتقال می دهد مایک پنس“، روزنامه را اضافه می کند. اگر برای همه راحت برود ، حتی برای خودش بهتر است. »

ترامپ تسلیم شده و خواهان آشتی است – به نظر می رسد حتی خود ترامپ نیز برای اطمینان از انتقال مسالمت آمیز ، به فکر ترک کاخ سفید تن داده است. وی خطاب به آمریکایی ها ، ابتدا پخش را در 20 ژانویه تأیید کرد و توضیح داد که “هدف من اکنون فراهم کردن است انتقال آرام و منظم مقامات. وی در توییتر نوشت: “من می دانم که شما ناامید شده اید ، اما همچنین می خواهم بدانید که سفر شگفت انگیز ما تازه آغاز شده است.” زرد نیز روی حرکات او. چندین رسانه آمریکایی گزارش دادند که رئیس جمهور ناگهان آخر هفته خود را لغو کرد کمپ دیوید ترجیح می دهد در کاخ سفید بماند و تلاش برای برکناری وی از دفتر را تحت نظر دارد. و تحت تعقیب فیس بوک و توسط توییتر، ترامپ مخفی شد صحبت خواهم کرد، یک شبکه اجتماعی ضد سانسور جایگزین که بسیاری از طرفداران وی و دخترش در آن کانال می شوند ایوانکا. “دوست” فاکس گفت: “من دیدم رئیس جمهور یک حساب دارد.” شان هانیتی – حداقل جایی برای او وجود دارد. و این خوب است زیرا در جای دیگری سانسور می شود. “[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *