[ad_1]

شوت بد برای شیائومی! چند روز پس از پایان دوره دونالد ترامپ ، دولت جمهوری خواه تصمیم گرفت با افزودن 9 شرکت به لیست سیاه شرکت های وابسته به دولت چین یا ارتش چین ، به قدرت اقتصادی چین ضربه بزند. “شرکتهای نظامی کمونیست چین”.

در میان این نه شرکت سازنده گوشی های هوشمند شیائومی و شبکه اجتماعی TikTok وجود دارد.

لیست سیاه غیر از هواوی

این پرونده مانند پرونده Huawei است ، زیرا ما از محاکمه ای که در سال 2019 آغاز شد و منجر به از دست رفتن سرویس های Google شد ، می دانیم. خوشبختانه لیست بلندی که شیائومی در آن قرار دارد با لیست دیگری که مانع از هرگونه ارتباط تجاری با ایالات متحده می شود متفاوت است و برای مثال DJI را شامل می شود. به عبارت دیگر، شیائومی نباید بلافاصله دسترسی به اکوسیستم Google را از دست بدهد.

این لیست سیاه برای جلوگیری از تأمین مالی شرکت از نظر ایالات متحده بسیار نزدیک به دولت چین است. بنابراین ، تمام سرمایه گذاران آمریکایی در شیائومی می توانند سرمایه خود را تا 11 نوامبر 2021 از شرکت خارج کنند. پس از آن تاریخ ، هیچ شهروند یا شرکت آمریکایی قادر به خرید بخشی از آن نخواهد بود.

در پاسخ ، سهام شیائومی 10 درصد در بازار سهام سقوط کرد.

جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده ، از 20 ژانویه می تواند این تصمیم را صحیح بداند.

موقعیت شیائومی

در بیانیه مطبوعاتی رسمی ، شیائومی ارتباط با دولت چین را انکار می کند:

شیائومی از قوانین پیروی کرده و مطابق با قوانین و مقررات حوزه های قضایی فعالیت می کند. شیائومی یادآوری می کند که محصولات و خدماتی را برای استفاده غیرنظامی و تجاری ارائه می دهد و تأیید می کند که متعلق به ارتش چین یا وابسته به آن نیست و “یک شرکت نظامی کمونیست چین” نیست. این شرکت اقدامات مناسبی را برای محافظت از منافع خود و سهامداران خود انجام خواهد داد.

در یک سناریوی بسیار پیشرفته با فناوری پیشرفته ، ایالات متحده ایالات متحده را چنین می بیند “حریف خارجی” و دولت ترامپ در تلاش است تا از جلوگیری از جاسوسی توسط هر شرکتی در جمهوری خلق از ارائه تجهیزات ارتباطی به ایالات متحده جلوگیری کند.

شکی نیست که اگر جو بایدن پا به پای دونالد ترامپ بگذارد ، شیائومی می تواند به هوآوی و DJI در لیست فعالیت های ممنوع پیوست.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *