[ad_1]

پس از آنچه در پایتخت اتفاق افتاد ، بسیاری از خود می پرسند که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور کناره گیری ، با توجه به مراسم تحلیف جو بایدن دموکرات ، چگونه رفتار خواهد کرد

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد ، در همین حال ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، وضعیت اضطراری را در منطقه کلمبیا اعلام کرده و دستور کمک فدرال به مقامات برای اطمینان از امنیت شهرک جو بایدن را داده است.

“امروز ، رئیس جمهور دونالد ج. در بیانیه آمده است: “ترامپ در منطقه کلمبیا وضعیت اضطراری اعلام کرده و کمکهای فدرال را برای تکمیل پاسخ این منطقه به شرایط اضطراری ناشی از 59مین مراسم تحلیف رئیس جمهور از 11 تا 24 ژانویه 2021 دستور داد.”

وضعیت اضطراری به مقامات فدرال اجازه می دهد توزیع کمک به شهر را تسریع کنند.

باراک اوباما چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده قبل از روی کار آمدن ترامپ وضعیت اضطراری اعلام نکرده بود. رهبران معمولاً برای تأمین امداد در برابر بلایا وضعیت اضطراری وضع می کنند.

مقامات آمریکایی تصمیم گرفته اند که تقویت امنیت را در جریان تحلیف بایدن در پایتخت آمریکا ، شش روز قبل از برنامه ، آغاز کنند. تا 20 ژانویه ، کلیه ساختمانهای اداری ، مغازه ها و مراکز پذیرایی در نزدیکی کاخ سفید و کنگره بسته خواهند شد. پنتاگون برای دفاع از واشنگتن حداکثر 15000 نیروی گارد ملی را مجاز دانسته است

در تاریخ 6 ژانویه ، هواداران ترامپ برای جلوگیری از صدور گواهینامه رسمی نتایج انتخابات ریاست جمهوری نوامبر در آخرین تلاش برای جلوگیری از جو بایدن دموکرات به عنوان رئیس جمهور جدید ، به کاپیتول واشنگتن حمله کردند. یک معترض در جریان شورش به ضرب گلوله کشته شد. علاوه بر این ، سه نفر دیگر جان خود را از دست دادند ، علت مرگ به عنوان فوریت های پزشکی طبقه بندی شد. مراسم افتتاحیه بزرگ بایدن در تاریخ 20 ژانویه برگزار می شود. این مراسم به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده کاهش می یابد.

لازم به ذکر است که این خبر اعلام وضعیت اضطراری پس از وقایع کاپیتول در 6 ژانویه جایی در رسانه های آمریکایی ندارد ، همانطور که کریستوفر بلک وکیل بزرگ کانادایی خاطرنشان کرد: “بسیار عجیب است که او قادر به یافتن محلی برای اعلام وضعیت اضطراری در رسانه های آمریکایی (من NY Times ، LA Times ، CNN ، NPR را بررسی نکردم ، حتی یک کلمه) و با این حال در مطبوعات روسیه ، چین و اروپا گزارش شده است ».

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.