[ad_1]

واشنگتن. دونالد ترامپ در یکی از آخرین تصمیمات خود به عنوان رئیس جمهور آمریکا ، از تمدید وضعیت اضطراری ملی در مرز با مکزیک که دو سال پیش برای مبارزه با مهاجرت غیرقانونی اعلام شده بود ، خبر داد. ترامپ “برای رسیدگی به امنیت مرزها و بحران انسانی که منافع اصلی امنیت ملی را تهدید می کند” در 15 فوریه 2019 وضعیت اضطراری را تصویب کرد.

با توجه به اینکه طبق گفته دولت ، “بحران کنونی در مرزهای جنوبی ایالات متحده همچنان تهدیدی برای امنیت ملی ما و همچنین تشدید اثرات بیماری همه گیر Covid-19 است” ، رئیس جمهور کناره گیری تصمیم گرفت که وضعیت اضطراری را برای 12 ماه دیگر تمدید کند. ترامپ در بیانیه ای گفت: “مقامات اجرایی برای مقابله با بحران گام برداشته اند ، اما اقدامات دیگری برای مقابله با بحران انسانی و كنترل مهاجرت غیرقانونی و عبور مواد مخدر و مجرمان از مرزهای جنوبی لازم است.”

ترامپ وضعیت اضطراری در مرز مکزیک را یک سال تمدید کرد

این اعلامیه فوق العاده ، که ترامپ برای تحقق وعده خود برای تکمیل دیوار تقسیم با مکزیک مناسب دانست ، یکی از محبوب ترین موارد برای دوره ریاست وی بود تا حدی که مجبور شد وتو را در قطعنامه کنگره با سنا وتو کند. با اکثریت جمهوری خواه ، که خواستار لغو آنها شد. تمدید وضعیت اضطراری اکنون برای تصویب به کنگره می رود ، دقایقی پس از مراسم تحلیف جو بایدن ، با برگزاری یک کنگره تحت سلطه دموکرات ها که می تواند اندازه گیری را از هرگونه اثر محروم کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *