[ad_1]

ترامپ و بایدن ، هنوز کار تمام نشده است. تاریخ ایالات متحده امروز شروع به بررسی شده است. برای درک خشونت مظاهر 6 ژانویه گذشته در واشنگتن. که منجر به کشته شدن پنج نفر (از جمله یک افسر پلیس و چهار معترض ترامپ) و ده ها زخمی شد. من مقایسه جالبی با تاریخ حمله ژاپن به پایگاه دریایی آمریکا در پرل هاربر در هاوایی در 7 دسامبر 1941 پیدا کردم.

آیا ترامپ بدون ضربات کم به بایدن تسلیم می شود؟ چه اتفاقی می تواند در این 20 ژانویه رخ دهد. آیا صاحبان کاپیتول هیل استعفا داده اند؟

البته بعد از پرل هاربر ، نبرد میدوی در گرفت. گفته شده بود که پلیس کنگره و سایر آژانس های دولتی مسئول ایمنی نمایندگان مجلس کاپیتول هیل از این وقایع مبهوت بودند. از این لحاظ ، موازی حمله ژاپنی ها جواب می دهد. در حوادث جنگ جهانی دوم ، ارتش آمریكا ، كه خائنانه تحت تأثیر حمله هوایی صاعقه ای ژاپن قرار گرفت ، متحمل خسارات سنگینی شد. که عدم آمادگی آنها را نشان داد.

چاک شومر ، سناتور دموکرات ، رهبر نیویورک ، پس از حمله طرفداران ترامپ گفت. رئیس جمهور فرانکلین روزولت 7 دسامبر 1941 را روزی نامید که برای همیشه در بی آبرویی زنده خواهد ماند. متأسفانه ، اکنون می توانیم 6 ژانویه 2021 را به این لیست کوتاه از تاریخ های رسوا در تاریخ آمریکا اضافه کنیم. “

تفکر دلگرم کننده است. به همان روشی که پس از شکست پرل هاربر ، آمریکایی ها توانستند با پیروزی قانع کننده در نبرد میدوی روند جنگ را تغییر دهند. شاید قیام به رهبری ترامپ منجر به شکست استراتژیک شود. سرانجام ، شامگاه 6 ژانویه ، کنگره ایالات متحده برای تصویب نتایج انتخابات ریاست جمهوری تشکیل جلسه داد. پیروزی جو بایدن و کامالا هریس را تأیید می کند.

در ایتالیایی ، این جنگ در کاپورتو شکست خورد ، اما در جنگ جهانی اول این جنگ نبرد.

اما تردیدهایی وجود دارد. بر طرفداران آیا ترامپ پس از ده ها دستگیری توسط FBI و سایر سازمان های اجرای قانون ایالات متحده علیه معترضان خشن هفته گذشته عقب نشینی خواهد کرد؟ نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد آنها بسیار دلسرد شده اند. گروههای راست افراطی مانند پسران بوگالو و پسران مغرور وقایع 6 ژانویه را به عنوان نشانه ای از موفقیت جنبش آنها پذیرفتند. و آنها در حال برنامه ریزی برای اقدامات خشونت آمیز جدید این روزها هستند.

یک تفاوت آشکار بین سال 1941 و امروز این است که ایالات متحده در قرن گذشته یک کشور متحد بود. پیروزی آنها در درگیری های جهانی فقط به دلیل قدرت استثنایی اقتصادی ، صنعتی و نظامی آنها نیست. بلکه به یک جامعه منسجم. که با عزمی آهنین با دشمن خارجی روبرو می شود.

امروز اما 75 میلیون آمریکایی که به ترامپ رأی دادند همچنان از ترامپ می شنوند که انتخابات تقلبی است. و اینکه فکر نمی کند در روستای بایدن حضور دارد. واقعیتی که در تاریخ اخیر کشور بی سابقه است. آخرین رئیس جمهور آمریکا که در افتتاحیه دولت جدید شرکت نکرد ، اندرو جانسون در سال 1869 بود.

ایالات متحده کشوری تقسیم شده است. و اقلیت طرفداران ناامید ترامپ هستند که کاملا آماده استفاده از خشونت برای انحراف حوادث هستند. و در شرکتی با 330 میلیون نفر ارزیابی اصطلاح “اقلیت” دشوار است. بخش بسیار کمی از مردم که مایل به ارتکاب خشونت هستند برای ایجاد فاجعه کافی است.

هنگام نوشتن این سطور ، با چند ساعت رانندگی از خانه ام در ویرجینیا ، ده ها هزار سرباز و پلیس در واشنگتن جمع می شوند تا از مراسم تحلیف دفاع کنند. در حقیقت ، اکنون تعداد بیشتری از اعضای ارتش ایالات متحده در واشنگتن گشت زنی می کنند تا در سوریه ، عراق و افغانستان.

در نبرد میدوی ، خلبانان نیروی دریایی آمریکا شجاعانه علیه نیروی دریایی ژاپن جنگیدند. و مطمئناً هیچ یک از آنها هواپیما را پس از برخاستن برای حمله به ناو هواپیمابر که از آن برخاسته است ، برگرداندند. باید امیدوار بود که در 20 ژانویه ، زمانی که همه نمایندگان اصلی دموکراسی آمریکا در پایتخت این کشور جمع شده اند ، برخی از طرفداران ترامپ در میان نیروهای مسلح تصمیم نخواهند گرفت که سرنوشت سرنوشت را به دست او بگیرند.

فکر کردن خیلی فاجعه آور خواهد بود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *