[ad_1]

آخرین دشمن در لیست طولانی رجب طیب اردوغان است Sedat Packer. ترکیه هر هفته منتظر ویدئویی از رئیس زنده دبی است که در آن رابطه وی با سلطان و میزان اطلاع رهبر ترکیه از قاچاق وی را می داند یا درگیر آن است. و این انتصاب با افکار عمومی ترکیه بیش از بسیاری از موضوعات ، که از نظر تئوریک باید در دستور کار قرار گیرد ، سازمان ترکیه را نگران می کند. سیستم اردوغان ، که قبلاً در سالهای اخیر مورد آزمایش قرار گرفته است ، توسط یک رئیس مافیایی که در امارات متحده عربی مستقر شده است ، که ترکیه با او هیچ توافق نامه استرداد ندارد ، متزلزل می شود. مسئله این است که اکنون در آنکارا در فکر حل یکی از روش هایی هستند که سرویس های مخفی چندین بار استفاده کرده اند: حمله سریع نیروهای ویژه برای ربودن و بازگرداندن شخصیت ناجور.

برای ترکیه ، این یک عملیات غیر معمول نیست. سرهای چرمی ترکیه دارای تجربه ای در زمینه “انتقال”، یعنی همان آدم ربایی ها با هدف بازیابی افرادی که نمی توانند از طریق روش های قانونی استرداد به آنجا بروند. و اخیراً ، آنکارا به صراحت اعلام کرده است که از انجام این کار دریغ نمی کند. مورد صلاح الدین گولن، از این نظر یک مثال است. نوه مبلغ اسلامی متخاصم اردوغان موضوع دستور بازداشت اینترپل قرار گرفت و برای زندگی در کنیا رفت. او سالها برای جلوگیری از استرداد آنکارا که آنکارا بر آن اصرار داشته است ، در یک نبرد طولانی در دادگاه شرکت کرده است. اما وقتی پلیس نایروبی او را متوقف کرد و متعاقباً بدون هیچگونه اتهامی او را آزاد کرد ، به همین دلیل MIT چاره ای نبود جز اجرای طرح جایگزین ، یعنی آدم ربایی. اولین کسی که در مورد این عملیات صحبت کرد همسر صلاح الدین بود گولن ، سریالی است که از طریق کانال های اجتماعی خود فیلم می فرستد تا خبر ربودن همسرش را گزارش دهد. اما این خبر فقط چند روز بعد شروع به چرخیدن کرد و اوج آن عکس مردی با دستبند در مقابل دو پرچم ترکیه بود. در این مرحله امضای MIT اجتناب ناپذیر به نظر می رسید.

موارد به وضوح فقط در مورد ترکیه نیست. آدم ربایی در خارج از کشور هم در جبهه غربی شناخته شده است – به سیا علیه القاعده یا حتی تروریست های دولت اسلامی فکر کنید – و هم در خاورمیانه. در آن زمان شکار سیستماتیک موساد هم برای جنایتکاران سابق نازی و هم برای تروریست های مرتبط با سپتامبر سیاه و دیگر قطع شدگان فلسطینی ها. و آنکارا خود این کار را کرد که مجبور شد رهبر رهبر را عقب بکشد پ ک ک، عبدالله اوجالان ، همچنین در نایروبی ، و برای دستگیری شخصیت های دیگر مرتبط با جهان فتو ، نامی که شبکه کودتا مرتبط با فتح الله گولن را مشخص می کند.

اکنون اردوغان دو مشکل دارد. از یک طرف ، این واقعیت وجود دارد که فیلم های Peker توسط میلیون ها نفر مشاهده می شود و رهبری سلطان را به شکلی جدید تضعیف می کند. درست است که او رئیسی است که به رهبر بودن یک شبکه بزرگ جنایی متهم شده است – از جمله متهم به دست داشتن در بوقلمون در سوریه ، زمانی که ارتش آنکارا هنوز وارد عمل نشده بود – با این حال او شخصیتی است که با ایستادن به عنوان یک دشمن تاریک ، از نام خود سو استفاده می کند. ربودن او اکنون اقدام جدیدی است که به عنوان راهی برای سرپوش گذاشتن در مورد قاچاق غیرقانونی شناخته می شود. گره سیاسی به این موضوع اضافه می شود: امارات یک دشمن استراتژیک ترکیه است ، که با آن یک چالش جهانی از خاورمیانه تا مدیترانه شرقی تا ساحل و لیبی را پذیرفته است. حمله قلبی به دبی با ربودن یک مرد بدون اجازه ، محافظتی در برابر یک چالش قوی تر است. در این جهان “سرگرمی” ، همانطور که توسط پست اورشلیم، همه چیز برای رهبران اقتدارگرا و دولتهای تأکید برانگیزتر به نظر می رسد: اما کسانی که در آنکارا قرار دارند مراقب هستند که وقتی “آرامش” آهسته با غرب ایجاد می شود ، از ایجاد سایر تنش ها جلوگیری کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *