[ad_1]

پورتال سوئدی Nordic Monitor فاش شد رژیم ترکیه یک کارشناس پزشکی قانونی را به جرم افشای دخالت سرویس های اطلاعاتی ترکیه در ارسال محموله های اسلحه به سازمان های تروریستی در سوریه در سال 2014 به زندان محکوم کرده است.

اسناد محرمانه منتشر شده توسط این سایت نشان می دهد که رژیم رجب طیب اردوغان برهان الدین سیهانگیروگلو ، رئیس سابق شبکه موسسات پزشکی قانونی اروپا و رئیس سابق اداره پزشکی قانونی ژاندارمری ترکیه را که نقش مهمی در کشف و سلاح داشت ، مجازات کرد. کامیون هایی که با کامیون حمل و نقل شدند و در ژانویه 2014 به مناطق سوریه عزیمت کردند

این وب سایت گفته است که دادستان ها ، قضات ، پلیس و سایر افرادی که در تحقیق در مورد مسئله تهیه اسلحه مشارکت داشتند ، به اتهاماتی که رژیم ترکیه برای سرپوش گذاشتن بر این رسوایی مطرح کرده ، اخراج یا دستگیر شده اند.

“Cihangiroglu یکی از آنهاست ، زیرا او در سال 2015 به همراه هفت کارشناس دیگر به جرم اجرای دستورات دادستان و تحقیق در مورد محموله ها به تروریست ها دستگیر شد.

یک جاسوس سابق ترکیه اواخر سال گذشته تأکید کرد که رژیم اردوغان در کمک به سازمان های تروریستی در سوریه با پول و سلاح نقش داشته است ، با اشاره به دستگیری دادستان های ترکیه که چنین کامیون های پر از سلاح را متوقف کردند.

از آنجا که ترکیه کشوری است که به ناتو تعلق دارد ، آیا ممکن است کشورهای دیگر در اتحاد آتلانتیک چیزی در مورد این ماجرا نمی دانند؟

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *