[ad_1]

یک بار دیگر ، ترکیه و ایران نشان دادند که در یک صفحه قرار دارند ، نه تنها در مورد ترویج اسلام – علی رغم اختلاف بین سنی ها و شیعیان – بلکه از نظر نقض حقوق بشر و به ویژه سرکوب آزادی مطبوعات

کسی که خطر پرداخت هزینه این رتبه بندی را بر عهده دارد محمد موسی ، روزنامه نگار ایرانی است که در سال 2020 توسط این سازمان آمریکایی جایزه دریافت کرد. متعهد به محافظت از روزنامه نگار باشید (CPJ) به خاطر کارش به نام آزادی مطبوعات.

Mosaed برای اولین بار در ایران در نوامبر 2019 به دلیل برخی گزارش هایی که منتشر کرد دستگیر شد اجتماعی، در حالی که اعتراضات مردمی علیه افزایش قیمت بنزین در جریان بود. در آگوست سال 2020 ، وی به جرم “تهدید امنیت ملی” ، “تبلیغ علیه دولت” و انتقاد از دولت ایران در توئیت برای برخورد با بیماری همه گیر به چهار سال و 9 ماه زندان محکوم شد.

پس از احضار دو بار توسط دادگستری ایران برای اجرای حکم ، موساد تصمیم گرفت به ترکیه فرار کند. در اینجا ، متأسفانه ، او را به جای دریافت پناهندگی سیاسی ، از یک مرکز پزشکی که تحت درمان بود ، بردند و به او گفتند که به زودی به ایران تبعید شد.

در پاسخ به اخبار احتمالی اخراج موزاد از ترکیه ، CPJ بیانیه ای صادر کرد آزادی عمومی، درخواست كرد كه خبرنگار فوراً آزاد شود. متاسفانه تا به امروز هیچ پاسخی از مقامات ترکیه دریافت نشده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *