[ad_1]

2 دقیقه خواندن

همانطور که گزارش شده است بی بی سی، چهار دانشجو در ترکیه به جرم یک اثر هنری که نمادهای LGBTQ + غرور همراه با یک تصویر مقدس از اسلام را به تصویر می کشید ، دستگیر شدند.

Duvar انگلیسی گزارش می دهد که این کلاژ بخشی از نمایشگاهی در دانشگاه Boğaziçi بود که در آن دانشجویان نسبت به انتصاب استاد معترض بودند ملیح بولو به رئیس مدرسه. اعتقاد بر این است که بولو با حزب رئیس جمهور رجب طیب اردوغان ارتباط دارد.

با اردوغان ، ترکیه به طور فزاینده ای اسلامی و تحمل می کند. اگرچه روابط همجنسگرایان توسط قوانین ترکیه منعی ندارد ، اما این کشور در سالهای اخیر به طور فزاینده ای محافظه کار شده است ، و خصومت با جامعه LGBTQ + نگران کننده است. از سال 2014 تا امروز ، پراید استانبول همیشه ممنوع شده است. جامعه LGBTQ + ترکیه دائماً قربانی homotransphobia است ، جرایمی که عمدتاً مجازات نمی شوند.

این اثر هنری که توسط چهار دانشجو تصور شده است را می بیند چهار پرچم LGBT + در گوشه هایی از نمایش کعبه ، ساختمانی در مرکز مسجدالحرام (مسجد جامع) در مکه ، عربستان سعودی قرار گرفته است که یکی از مقدس ترین مکانهای اسلام محسوب می شود. موجود اسطوره ای در مرکز به تصویر کشیده شده است شطرنج، نیمی ماده و نیمی مار.

وقتی اعضای باشگاه مطالعات اسلامی (BİSAK) در دانشگاه بوگازیچی کار هنری را دیدند ، بلافاصله از طریق شبکه های اجتماعی به آن حمله کردند: “ما هرگز اجازه نخواهیم داد که ارزشهای اسلامی ما در دانشگاه ما مورد تمسخر قرار گیرند. ما قبول نداریم که این بی اخلاقی تحت عنوان هنر مشروعیت یابد“BİSAK توئیت کرد و توجه رسانه های اسلام گرا را به طرفداری جلب کرد. ابراهیم کالین ، مشاور ارشد اردوغان ، با اشاره به اینکه “نه آزادی بیان و نه حق اعتراض“آیا او می تواند با اعلام نهایی دریافت دانشجویانی که این اثر را خلق کرده اند ، به نوعی از اثر هنری دفاع کند”مجازاتی که آنها در برابر قانون سزاوار آن هستند

دفتر استانداری در استانبول کار را فراخواند “حمله بد“آن”عقاید مذهبی را مسخره می کند“در حالی که سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه در شبکه های اجتماعی نوشت که”4 منحرف دگرباش جنسی که به کعبه احترام نمی گذاشتند به زندان افتادند

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *