[ad_1]

در پایان روز ، جیغ ها باقی می مانند. گریه خفه یک معترض چلیابینسک توسط AMON به زمین میخ شده است: “من نفس نمی کشم.” طغیان یک زندانی ولادی وستوک قبل از عمل: “من یک سوراخ در پایم دارم ، یک گلوله در آن وجود دارد.” و شعارهای تظاهرکنندگان ، شرمنده، شرم آور ، آزادی، لیبرتا ، در حالی كه مأموران پلیس با دستكش می زدند ، با پرتاب گاز اشك آور ، تظاهرات کنندگان را با سلاح های الكتروشوك بی حركت می كرد. طبق سازمان غیردولتی Ovd-info ، روز بدترین سرکوب در روسیه مدرن با 5،135 دستگیری در حداقل 88 شهر به پایان می رسد.

برای دومین آخر هفته متوالی ، موجی از اعتراضات روسیه را فرا گرفت ، از بندر ولادی وستوک در اقیانوس آرام شروع شد و در مناطق 11 ساعته به غرب رسید و به محوطه کالینینگراد در دریای بالتیک رسید. برای درخواست آزادی الکسی ناوالنی، حریفی که از مسمومیت نوویچوک جان سالم به در برد ، که دو هفته پیش زندانی شد و فساد در قدرت را که توسط کاخ پوتین ، یک اقامتگاه لوکس در دریای سیاه متبلور شده است ، محکوم کرد که به گفته این فعال متعلق به صندوق مبارزه با فساد رئیس جمهور روسیه است.

دستگیری نزدیکترین همکاران ناوالنی یا قفل کردن مکانهای جلسات ، بستن ایستگاههای مترو و ایجاد حصار در خیابانها فایده ای نداشت. به ولادی وستوک معترضین در آبهای یخ زده خلیج آمور ریختند و در محافل رقصیدند. دایره های بداهه گرد برف را حتی در سیبری رنگ آمیزی کرده اند و Хабаровск است نووسیبیرسکیا در اورال ، اکاترینبورگ است چلیابینسک، جایی که بزرگترین اعتراضات سالهای اخیر برگزار شد. معترضین به خبرنگاران گفتند: “ما می خواهیم در یک کشور آزاد زندگی کنیم.”

در پایتخت ، معترضین و پلیس ویژه تمام روز گربه و موش بازی می کردند. تبدیل مرکز تاریخی به قلعه ، از میدان Lubyanka ، مقر FSB ، KGB سابق ، محل اجتماع اولیه تظاهرات ، تظاهرکنندگان ابتدا به کراسنی ووروتا و سوخاروسکایا و سپس به ماتروسکایا تیشینا ، زندانی که در آن قرار دارد ، حرکت کردند. حریف قبل از اینکه راه خود را توسط یک فالانژ مأمور مسدود کند و به عقب بازگردد ، طبق دستورالعمل های پیشکسوتان تیم ناوالنی در کانال های تلگرامی ، بازداشت شد. “ما به آنها نشان دادیم كه چند نفر هستیم!” آنها سپس نوشتند ، صفوف را باز كردند و طرفداران خود را دعوت كردند تا فردا در دادگاه از حریف حمایت كنند.

با این حال ، بیش از هزار نفر متوقف شدند. پسندیدن جولیا ناوالنایا، همسر الکسی پس از چند ساعت آزاد شد: “اگر ما ساکت شویم ، آنها فردا می آیند و ما را تحویل می گیرند”. یا دانشمند علوم سیاسی اکاترینا شولمن به همراه شوهرش و مخالفان ایلیا یاشین، رئیس شورای شهرداری مسکو کراسنوسلسکی ، سابق یابلوکو ، پارناسوس و همبستگی ، و آندری پیوواروف، مدیر اجرایی Open Russian. کسانی بودند که آواز می خواندند آکوادیسکو، ضربه ای که از تحقیقات ویدیویی ناوالنی الهام گرفته شده است. در حالی که مردی پس از خودسوزی در بیمارستان بستری می شود.

در سن پترزبورگ ، یک افسر پلیس حتی سلاح خود را به سمت جمعیت نشانه گرفت: رپر معروف نیز دستگیر شد Oxxxymiron روز تولدش به خیابانها آمد. بیش از 80 روزنامه نگار در سراسر کشور بازداشت شدند.

وزیر امور خارجه آمریکا آنتونی بلینکن وی “تاکتیکهای بی رحمانه” پلیس را محکوم کرد و دیپلماسی روسیه بلافاصله “دخالت جدی” در “امور داخلی” را محکوم کرد. در حالی که نماینده عالی اتحادیه اروپا جوزپ بورل ، در روزهای آینده در مسکو انتظار می رود ، وی از روسیه خواست “به تعهدات بین المللی خود احترام بگذارد”.

دستگیری الکسی ناوالنی

چهل و چهار ساله الکسی ناوالنی وی پس از پنج ماه بهبودی در آلمان پس از مسمومیت با نوویچوک و محکوم شدن به یک ماه بازداشت ، در 17 ژانویه هنگام بازگشت به مسکو دستگیر شد.

بنیاد مبارزه با فساد الکسی ناوالنی پس از دستگیری ، تحقیقات ویدئویی را در مورد به اصطلاح “کاخ پوتین” ، یک اقامتگاه لوکس در دریای سیاه که به گفته این فعال متعلق به رئیس جمهور روسیه است ، آغاز کرد و تظاهرات 23 ژانویه را خواستار شد.

نزدیکترین همکاران وی همانند سخنگوی وی در آستانه اعتراضات 23 ژانویه بازداشت شدند. کیرا جارمیش و رئیس تحقیقات Fbk جورجی آلبوروف. با توجه به اعتراضات امروز ، برادر الکسی در روزهای اخیر دستگیر شده است ، اولگ ناوالنی، شماره دو، عشق سیبل، چشم پزشک وی آناستازیا واسیلیوا و شورش گربه ماشا آلیوخین و کارمندان مختلف بنیاد مبارزه با فساد اداری: آنها باید دو ماه در حبس خانگی بمانند.

تظاهرات 23 ژانویه

بیش از 4000 معترض در 23 ژانویه در جریان اعتراضات برگزار شده توسط تیم الکسی ناوالنی ، بزرگترین معترضین بازداشت شدند. حدود 20 نفر تحت تحقیقات جنایی قرار دارند و به زندان می افتند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.