[ad_1]

الكساندر ووچیچ (© واوا ولادیمیر جووانوویچ / شاتر استوك)


او بارها و بارها به عنوان کسی که می تواند صربستان را به اتحادیه اروپا برساند ، نشان داده شده و پشت به مسکو کرده است. پایان نامه سیاست خارجی صربستان را در پرتو شکل الکساندر ووچیچ رئیس جمهور فعلی صربستان تحلیل می کند

صربستان همیشه محل تلاقی فرهنگ ها و محل ملاقات بین شرق و غرب بوده است ، ویژگی هایی که هنوز هم تأثیر قاطعی بر اقدامات آن در صفحه شطرنج بین المللی دارند.

این پایان نامه بر تحلیل سیاست خارجی صربستان طی بیست سال گذشته و شخصیتی متمرکز است که طی دهه گذشته نقش فزاینده ای در صحنه سیاسی کشور داشته است: الکساندر ووچیچ ، رئیس جمهور فعلی جمهوری.

هسته اصلی بحث مربوط به عوامل تعیین کننده و محتوای اصلی اقدام خارجی بلگراد است ، از ابتدا بولدوزر انقلابی 2000. با نگاهی به عملکرد سیاست خارجی صربستان در طول بیست سال گذشته ، یک ویژگی مشترک برای همه رهبران مشترک است: روند ایجاد تعادل بین روسیه و اتحادیه اروپا ، که به دلایل مختلف بلگراد ، دو نقطه اصلی مرجع و دو مدل توسعه جایگزین را تشکیل می دهد. الهام گرفتن.

پس از سقوط رژیم میلوسویچ ، طبقه حاکم صربستان احساس نیاز به ادغام این کشور در اتحادیه اروپا کرد ، که طی سالهای گذشته عنوان سرمایه دار اصلی توسعه اقتصادی و نهادی کشور را بدست آورده است. با این حال ، نزدیکی قسمت زیادی از مردم صربستان به روسیه به طور غیرمستقیم این روند را کند کرد: روابط قومی ، فرهنگی ، تاریخی و معنوی بین دو ملت در واقع باعث ایجاد تصور بسیار مثبتی از روسیه در تصور بسیاری از شهروندان شد. صربستانی ، عاملی که مانع از بازگشت پشت سر کرملین به طرفداری از تعهد مصمم تر به بروکسل شد. علاوه بر این ، مسکو یک شریک مهم برای بلگراد بوده است ، هم از نظر حمایت سازمان ملل از کوزوو و هم از نظر تأمین انرژی.

در این چشم انداز ، س centralال اصلی روزنامه مربوط به ظهور حزب پیشرو و رهبر آن است: آیا با موفقیت الكساندر ووچیچ ، صربستان دستیابی به موفقیت قابل توجهی نسبت به بروکسل تجربه كرد یا تعادل بدون تغییر بین دو مركز ثقل بین المللی خود را حفظ كرد؟

این س fromال از تجزیه و تحلیل مطبوعات بین المللی و برخی اظهارات رهبران اروپا و صربستان که بین سالهای 2012 تا 2014 منتشر شد ، بوجود آمد ، که این باور گسترده را نشان می دهد که ووچیچ می تواند سرانجام صربستان را وارد اتحادیه اروپا کند. اظهارات متقاعد کننده اروپایی طرفدار ووسیچ و گام های مشخصی که در این راستا برداشته است در واقع شهرت وی را به عنوان “کسی که بلگراد را از تونل خارج کرد” یا “گزینه کامل صربستان برای مقابله با فساد و بحران اقتصادی” به دست آورد. هنوز از سال 2014 ، پس از انتخابات زودهنگام پارلمانی ، ووچیچ ، به لطف اجماع جدید مردمی به عنوان نخست وزیر ، بازگشت به شرق و غرب.

به همان اندازه که سودآور است ، البته اقدام متعادل کننده بین مسکو و بروکسل فقط می تواند یک رویکرد کوتاه مدت برای بلگراد باشد. نگاهی به وقایع کنونی نشان می دهد که چگونه شرایط در جبهه صربستان در ماههای اخیر تغییر کرده است: آخرین انتخابات پارلمانی به ووچیچ ، تنها مقام مسئول ، بیش از دو سوم پارلمان اکثریتی را داد که به رئیس جمهور اجازه می داد یک بار و برای همیشه موضوع کوزوو را ببندد. صربستان را وارد اتحادیه کند. همه اینها به اراده دولت برای قطع روابط با مسکو بستگی دارد ، زیرا از تأثیرات سوverse چنین اقدامی بر اقتصاد کشور بالکان و اجماع داخلی درباره خود ووچیچ آگاه است.

امسال OBCT 20 سال را جشن می گیرد. به ما در ادامه سفر کمک کنید ، و در نزدیکی جامعه خود باشید که شامل خبرنگاران ، فعالان جامعه مدنی ، محققان دانشگاه ، دانشجویان ، مسافران ، تماشاگران و همه خوانندگان ما است. مشترک شدن در OBCT!

نظرات ، تا آنجا که ممکن است ، توسط کارمندان ما قبل از اعلام عمومی بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به خط مشی ما بروید

نظرات وبلاگ[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *