[ad_1]

پرونده نقشه های بحران با ECFR (شورای روابط خارجی اروپا) همکاری می کند: ارقام ، نمودارها ، مصاحبه ها ، نظرات و بینش درباره مهمترین موضوعاتی که تعادل ژئوپلیتیک جهان را تعیین می کند و منجر به درگیری های امروز فردا می شود

دوره ریاست جمهوری پر آشوب ترامپ به پایان رسیده است ، اما تأثیرات سیاست های وی در سال های آینده قابل مشاهده خواهد بود. اگر آمریکایی ها رهبر جدیدی به نام جو بایدن داشته باشند ، کشور جدیدی ندارند. گسترش میزان تغییر غرب از سال 2016 توسط اتحاد آتلانتیک قابل اندازه گیری است: از هر ده اروپایی شش نفر دیگر اعتقادی به قدرت ایالات متحده ندارند ، آنها معتقدند قدرت آنها به خطر افتاده و چین به بزرگترین تبدیل خواهد شد قدرت در جهان تا سال 2030

البته کشورهای اتحادیه اروپا به روش های مختلف پیروزی نامزد دموکرات را که از روز چهارشنبه در کاخ سفید روی کار خواهد آمد جشن گرفتند. با این حال ، این کافی نخواهد بود: آنها اطمینان ندارند که بایدن می تواند آمریکا را به مهمترین رهبر جهانی بازگرداند. این عکس مطالعه ECFR (شورای روابط خارجی اروپا) است که در یازده کشور اتحادیه اروپا انجام شده است. به عنوان مثال ، این نشان می دهد که توانایی دفاعی ایالات متحده دیگر از اعتمادی که قبلاً به کشورهای اتحادیه اروپا داشت ، برخوردار نیست: فقط 10٪ از پاسخ دهندگان معتقدند که ایالات متحده شریک قابل اعتمادی است که می تواند در صورت بحران جدی از ما محافظت کند ، در حالی که 60 دیگر به این اعتماد نمی کنند.

ضعف واشنگتن پیامدهای ژئوپلیتیکی دارد. تا آنجا که اتحادیه اروپا به طور فزاینده ای تلاش می کند تا تمرکز خود را تغییر دهد: دو سوم اروپایی ها در 11 کشور مورد بررسی دوست دارند توانایی های دفاعی خود را توسعه دهند و به برلین نگاه کنند ، نه خارج از کشور. ، به عنوان امن ترین شریک استراتژیک. سپس ، در صورت درگیری بین ایالات متحده و چین ، رایج ترین پاسخ این است که کشورهای اروپایی باید در رویارویی بی طرف بمانند. اما پس ، آیا آتلانتیسم مرده است؟ البته نه ، اما شرایط برای یک تولد دوباره متفاوت رسیده است. و کاخ سفید نمی تواند الحاق اروپا به پکن را مسلم بداند.

بدبینی آلمان
بیایید یک قدم به عقب برگردیم: با توجه به جنگ عراق در سال 2003 ، اروپا تقسیم شد و نیاز به جورج دبلیو بوش را داشت (همانطور که معروف رابرت کاگان گفت ، آمریکایی ها از مریخ بودند ، اروپایی ها از زهره) ، اما تعداد کمی در قدرت او در شکل دادن به جهان شک داشتند. کارشناسان ECFR می گویند ، این مسئله در مورد بایدن صادق است. بسیاری از اروپایی ها دیگر اعتقاد ندارند که رای دهندگان آمریکایی طی چهار سال دیگر به دونالد ترامپ رای نخواهند داد. شگفت آورترین رقم این است که 53٪ از پاسخ دهندگان در آلمان می گویند پس از سرمایه دار سرمایه دار ، آمریکایی ها دیگر نمی توانند اعتبار بگیرند. فقط در مجارستان (56٪) و لهستان (58٪) هنوز افکار عمومی انتظارات مثبتی از واشنگتن دارند.

تفاوت در خانه ما نیز هست
اما اگر این دوران بسیاری از بحران ها باشد ، نتیجه دیگری وجود دارد که منظره تاریکی را که در آن زندگی می کنیم توصیف می کند. احساس متفاوتی وجود دارد که اروپا را از شمال به جنوب عبور می دهد: در میان کشورهای جنوبی ، اکثریت معتقدند که سیستم سیاسی اروپا نظامی است که به خطر می افتد ، و برعکس ، اکثر پاسخ دهندگان در شمال اروپا (دانمارک ، سوئد ، آلمان و هلند) و در مركز (لهستان و مجارستان) او تأكید می كند كه انسجام اروپا و سیستم حتی در خودمختاری افراد نیز به خوبی عمل می كند. لهستان ، پرتغال و مجارستان از این قاعده مستثنی هستند: اکثر این کشورها معتقدند که سیستم سیاسی ملی آنها کم است ، اما به نظر می رسد بروکسل را نجات خود می دانند. در مورد ایتالیایی ها ، “من به اروپا ایمان دارم” می گوید کمتر از 20٪ از مصاحبه شوندگان. برای آلمانی ها و دانمارکی ها درصد بین 50 تا 60 متفاوت است.

پکن ، برنج قابل احترام

این دیدگاه که چین طی ده سال از ایالات متحده پیشی خواهد گرفت ، 79٪ مردم اسپانیا و 72٪ پرتغال و ایتالیا را در اختیار دارند. “ما به آمریکا اعتماد داریم” ، ما به آمریکا اعتماد داریم ، اکنون یک شعار باقیمانده است (9٪ از کل پاسخ دهندگان اروپایی) و بیشتر رای دهندگان راست میانه در ایتالیا ، فرانسه ، هلند ، سوئد و دانمارک.

روابط اقتصادی
طبق نظرسنجی ECFR ، روابط ایالات متحده و اتحادیه اروپا باید از نظر اقتصادی با افتخار متعادل شود: آلمان (37٪ از پاسخ دهندگان) ، فرانسه (48٪) ، انگلستان (37٪) و ایتالیا (42٪) معتقدند كه كشور آنها لازم است در مورد تجارت بین الملل ، مالیات شرکت ها و تنظیم سیستم عامل های دیجیتال با ایالات متحده سختگیرانه تر باشد. ریاست جمهوری بایدن آغاز می شود ، قبلاً با همه این تنش ها با مهمترین شریک مشخص شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *