[ad_1]

حفاظت

URL کوتاه

فرماندهی هندو-اقیانوس آرام ایالات متحده (INDOPACOM) روز یکشنبه در میان افزایش تنش ها بین چین و تایوان ، گفت: یک گروه جنگی ناو هواپیمابر آمریکایی برای انجام عملیات عادی وارد دریای چین جنوبی شده است.

“گروه ویژه تئودور روزولت (TRCSG) برای انجام عملیات معمول در 23 ژانویه وارد دریای چین جنوبی شد. TRCSG در یک مأموریت ناوگان هفتم ایالات متحده برای اطمینان از آزادی دریاها شرکت می کند ، برای ایجاد مشارکت هایی که امنیت و رفتار دریایی را گسترش می دهد طیف گسترده ای از در بیانیه ای از INDOPACOM آمده است “.

تایوان ، که پکن آن را بخشی از قلمرو خود می داند ، اخیراً چین را مقصر دانست برای حمله به منطقه شناسایی دفاع هوایی جزیره. روز شنبه ، وزارت امور خارجه ایالات متحده گفت واشنگتن روابط خود را با تایوان تقویت می کند و از چین خواست که فشار نظامی ، دیپلماتیک و اقتصادی ادعا شده علیه تایوان را متوقف کند.

نماینده تایوان در ایالات متحده شیائو بی-شیمی روز چهارشنبه در مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده شرکت کرد و اولین نمایندگی رسمی تایوان در واشنگتن از زمان قطع روابط دیپلماتیک ایالات متحده با تایپه بیش از 40 سال پیش بود.

ایالات متحده ، همراه با بسیاری از کشورهای دیگر ، تایوان را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت نمی شناسد و به طور رسمی از سیاست “یک چین” پیروی می کند. با این حال ، واشنگتن پس از قطع روابط دیپلماتیک با این جزیره در سال 1979 ، روابط غیر رسمی خود را حفظ کرد. چین ، که تایوان را استان جدا شده خود می داند ، نگران همکاری با واشنگتن به ویژه در زمینه دفاع است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *