[ad_1]

در شب 12 تا 13 ژانویه ، اسرائیل رهبری کرد 18 حمله علیه چندین پست نظامی سوریه و متحدانش در شرق سوریه. براساس این حملات ، دست کم هفت سرباز دولت و 16 مبارز دیگر جان خود را از دست دادند دیده بان حقوق بشر سوریه. این حمله مرگبارترین حمله در سوریه از سال 2018 است و حمله ای است که از ابتدای سال جدید تاکنون توسط نیروهای اسرائیلی در این کشور انجام شده است. همین هفته گذشته ، اسرائیل به برخی مواضع ایران در قسمت جنوبی پایتخت ، دمشق حمله کرد.

گزارش شده توسط یک مقام آمریکایی در پشت ناشناس ماندن درآسوشیتدپرس، اسرائیل توانست به اطلاعات ارائه شده توسطاطلاعات آمریکا برای انجام حملات. در واقع ، این منبع گفت که مایك پمپئو ، وزیر امور خارجه ، در هنگام ملاقات در واشنگتن ، با یوسی کوهن ، رئیس موساد ، در مورد این حملات گفت وگو كرد. مثل همیشه ، هیچ توضیحی از طرف اسرائیل نبود که تأیید یا انکار نویسندگی حملات باشد. این حملات نیز اندکی پس از سفر وزیر دفاع اسرائیل به مرز سوریه صورت گرفت و در جریان آن گانز وی گفت اسرائیل به حمله به دشمنان خود در دور و نزدیک ادامه خواهد داد. “بی حرکت نمانید و منتظر بمانید. ما در سطح دفاعی ، سیاسی و اقتصادی فعالیت می کنیم. “

در همین حال ، این خبر توسط آژانس سوری SANA نیز داده شده است ، اما جزئیات دقیق آنچه در طول شب اتفاق افتاده است ، ارائه نشده است. “حدود ساعت 1:10 بامداد (به وقت محلی) دشمن اسرائیلی حمله ای هوایی به شهر دیرالزور و منطقه ال بوکمال انجام داد. عواقب این حمله هنوز به درستی بررسی نشده است. ” سایت خبری محلی DeirEzzor24 در عوض ، وی گزارش داد كه این حملات برخی از محل های ذخیره سازی نظامی متعلق به شبه نظامیان طرفدار ایران را كه در منطقه فعالیت می كردند از بین برد.

اهمیت منطقه آسیب دیده

این اولین بار نیست که منطقه بین دیرالزور و ال بوکمال بمباران می شود. در وهله اول منطقه ، همانطور که گزارش شده است رسانه های اسرائیلی، چندین سازه را که شبه نظامیان ایرانی حاضر در سوریه برای پشتیبانی از آنها استفاده می کنند ، در خود جای خواهیم داد بشار اسد، اما موارد بیشتری وجود دارد.

منطقه مورد نظر در واقع بخشی از دالانی است که ایران را از طریق عراق و سوریه به لبنان متصل می کند: جای تعجب نیست که شهر ال بوکمال درست در مرز بین خاک سوریه و عراق واقع شده است. به لطف کنترل بر این مناطق ، ایران قادر خواهد بود اسلحه و مهمات را به کشورهای مختلف منتقل کند ، بنابراین می تواند شبه نظامیان حزب الله ایران را که در لبنان فعالیت می کنند ، تأمین کند.

وجود چنین دالانی برای امنیت اسرائیل مسئله ساز است: دولت یهود همیشه حضور شبه نظامیان ایرانی در سوریه را تهدیدی می دانسته است و آنها را بخشی از استراتژی تهران برای افزایش نفوذ خود در خاورمیانه با ساخت به اصطلاح شیعه می داند. هلال

در همین حال ، اسرائیل به دلیل ترس از اینکه شبه نظامیان طرفدار ایران بتوانند در واکنش به ترور ژنرال به خاک اسرائیل حمله کنند ، دفاعیات خود را افزایش داده و آمادگی خود را در مناطق هم مرز با سوریه و لبنان افزایش داده اند. کاظم سلیمانی، که در ژانویه 2020 در حمله ایالات متحده درگذشت.

کریسمس صلح برای مسیحیان رنج دیده

اکنون اهداء کنید

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *