[ad_1]

قبل از کشش: https://www.internazionale.it/opinion/zuhair-al-jezairy/2021/01/18/sanzioni-iran-trump-biden

18 ژانویه 2021

سربازان عراقی در سپتامبر 2019 از مرز با سوریه در پایگاه القائم محافظت می کنند. (تایر السودانی ، رویترز / کنتراستو)

جنگ اقتصادی و نظامی علیه ایران در روزهای استیضاح دونالد ترامپ شدت گرفت.

در سطح نظامی ، موج حملات هوایی اسرائیل در آغاز سال جدید. در 13 ژانویه ، مرزبانان عراقی در نزدیکی صحرای استان ابو کمال سوریه نمی توانند چشمک بزنند. این حملات بدترین حملاتی بود که تاکنون از مرزهای سوریه شنیده اند. انفجارها شب را به جهنم تبدیل کردند. بیش از 18 حمله هوایی به انبارهای اسلحه و پستهای نظامی که بخشی از آنها متعلق به شبه نظامیان طرفدار ایرانی عراق است. در مجموع حدود 50 سایت تحت تأثیر حملات اسرائیل قرار گرفتند و حداقل 57 نفر کشته شدند که بیشتر آنها متعلق به گروه های مسلح وفادار به تهران بودند.

طبق روزنامه اسرائیلی هاآرتص ، اسرائیل مصمم است مانع از حضور ایران در سوریه شود. اما در پشت این بمب گذاری های هفتگی ، یک طرح آمریکایی وجود دارد: طبق گزارش آسوشیتدپرس ، این حملات بر اساس اطلاعاتی بود که واشنگتن به عنوان بخشی از جنگ آمریکا برای به دست گرفتن نفوذ ایران ارائه داده بود.

و همزمان با شعله ور شدن مرزها ، تحریم های جدید اقتصادی علیه دو سازمان ایرانی تحت کنترل رهبر معظم انقلاب ، حضرت آیت الله خامنه ای اعمال شد. آنها همچنین شامل تحریم های اقتصادی علیه دو رهبر برجسته واحد بسیج مردمی عراق (حشد) است که توسط ایالات متحده متهم به وفاداری به ایران و مسئول قتل معترضان عراقی هستند.

افزایش شدید حملات نظامی به ایران و فشار اقتصادی ناشی از تحریم ها به موقع اعمال شده است تا از بازگشت جو بایدن رئیس جمهور جدید به دوران گفتگوی دیپلماتیک پس از استراتژی چهار ساله “فشار حداکثر” علیه تهران جلوگیری کند.

در همین حال ، بغداد همیشه منتظر است که چه خواهد آمد. سه رئیس جمهور عراق (رئیس جمهور برهم صالح ، نخست وزیر مصطفی القادیمی و رئیس مجلس محمد الحلبوسی) روز سه شنبه (12 ژانویه) جلسه اضطراری برگزار کردند و در مورد تحولات جدید در اوضاع سیاسی و نظامی در خلا ایجاد شده توسط انتقال به کاخ سفید.

در انتظار روزهای بسیار ظریف بعدی: آیا صلح رخ خواهد داد یا جنگ دیگری؟

(ترجمه فرانچسکو د للیس)

https://www.internazionale.it/opinion/zuhair-al-jezairy/2021/01/18/sanzioni-iran-trump-biden

این اثر تحت مجوز Creative Commons توزیع می شود. شناسایی – غیر تجاری – اشتراک 3.0 ایتالیا.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *