[ad_1]

تمدید پیمان کنترل سلاح های هسته ای امری مسلم نبود. به نظر می رسد سیاست واشنگتن در قبال مسکو با ورود جو بایدن به کاخ سفید در زیر یک ستاره خوش شانس آغاز شده است.

ایالات متحده و روسیه کشف کرده اند توافق نامه تمدید شروع جدید، پیمان کنترل سلاح های هسته ای. جو بایدن و ولادیمیر پوتینروسای جمهور دو قدرت هسته ای ، به یک مسیر طولانی پیشرفت و دوره های بن بست پایان دادند. قرارداد شروع جدید ماه آینده منقضی می شود. بنابراین تمدید هدفی بود که باید محقق شود ، حتی اگر آنچنان واضح نبود.

این قرارداد توسط دولت امریکا جستجو و امضا شد باراک اوباما در سال 2010. در ژوئن 2020 ، واشنگتن برای تمدید توافق نامه ای رزرو کرد: الحاق چین. پکن قبلاً این پیشنهاد را در سال 2010 رد کرده بود و حتی از این نظر علاقه ای ندارد. پیشنهاد رئیس جمهور وقت دونالد ترامپ ادغام مجدد چین واکنش روسیه را برانگیخت. مسکو کاخ سفید را به عدم تمایل به ادامه گفتگو در مورد تمدید متهم کرده است. چند ماه قبل، در آوریل 2020 همیشه کرملین او به همین دلیل انگشت خود را به سمت ایالات متحده نشانه رفته بود.

شلیک جدید تعداد کلاهک های هسته ای استراتژیک ، موشک ها و بمب هایی را که ایالات متحده و روسیه می توانند استفاده کنند محدود می کند.

پیام توسط کرملین. وی در بیانیه ای گفت که روسای جمهور پوتین و بایدن برای اولین بار از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور جدید در کاخ سفید با یکدیگر صحبت می کنند. تمدید قرارداد 5 سال خواهد بود. این پیشنهاد دولت بایدن هفته گذشته اندکی پس از روی کار آمدن است.

کل مذاکرات در ستاد انجام شد سازمان ملل ژنو سفیر روسیه در سازمان ملل نخستین گشایش را انجام داد و گفت این تمدید اجازه می دهد تا روسیه و ایالات متحده در مسائل امنیتی بین المللی همکاری کنند. علاوه بر این، به گزارش رویترزپوتین به بایدن گفت که عادی سازی روابط دو کشور به نفع هر دو کشور است.

حال باید منتظر امضای رسمی قرارداد شروع جدید باشیم تا تمدید قرارداد را رسمی کنیم. به نظر می رسد سیاست واشنگتن در قبال روسیه با ورود جو بایدن به کاخ سفید در زیر یک ستاره خوش شانس آغاز شده است. گشودگی پوتین یک گام چشمگیر به جلو است که نشان دهنده و نشانه حسن نیت است. با این وجود جاده طولانی است و دوام اتصالات به سرعت نرم می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *