توافق نامه تجارت و همکاری اتحادیه اروپا و انگلیس


توصیه ها تصویب توافق نامه تجارت و همکاری اتحادیه اروپا و انگلیس و برنامه موقت آن از اول ژانویه 2021 ، با رویه کتبی ، تا زمان تصویب پارلمان اروپا و نتیجه گیری آن توسط تصمیم شورای سال آینده ، به تصویب رسید.

این توافق نامه توسط هر دو طرف در 30 دسامبر سال 2020 امضا شد. رئیس شورای اروپا چارلز میشل و رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین از طرف اتحادیه اروپا در بروکسل امضا می کنند ، در حالی که نخست وزیر بوریس جانسون به نمایندگی از اتحادیه اروپا در لندن امضا می کنند پادشاهی.

پس از امضای رسمی ، تصمیمی که امروز برای امضا و درخواست موقت گرفته شده و خود توافق نامه در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا به تمام زبانها منتشر می شود و از اول ژانویه 2021 موقتاً اعمال می شود.

توافق اتحادیه اروپا و انگلیس: گام های بعدی

پس از موافقت پارلمان اروپا و تمام مراحل لازم برای لازم الاجرا شدن ، سال آینده ، شورا درباره توافق نامه تجارت و همکاری بین اتحادیه اروپا و انگلیس تصمیم خواهد گرفت.

زمینه

در 23 ژوئن 2016 ، شهروندان انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند. در تاریخ 29 مارس 2017 ، انگلستان رسماً قصد خود را برای خروج از اتحادیه اروپا به شورای اروپا اعلام كرد. در 17 اکتبر 2019 ، شورای اروپا (ماده 50) توافق نامه خروج را که توسط مذاکره کنندگان دو طرف توافق شد ، تصویب کرد. وی همچنین اعلامیه سیاسی اصلاح شده در مورد چارچوب روابط آینده اتحادیه اروپا و انگلیس را تأیید کرد.

پادشاهی متحده در نیمه شب 31 ژانویه 2020 (CET) اتحادیه اروپا را ترک کرد و توافقنامه برداشت از 1 فوریه 2020 به اجرا درآمد.

مذاکرات در مورد مشارکت آینده بین اتحادیه اروپا و انگلستان از 2 مارس 2020 آغاز شد.

در ژوئن 2020 ، انگلستان تصمیم گرفت که دوره انتقالی را تمدید نکند. دوره انتقالی سپس در 31 دسامبر 2020 به پایان می رسد.وبسایت http://orange90.ir
نوشته ایجاد شد 1743

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا