[ad_1]

گفتگو بین دولت بایدن و ایران در حال آغاز است. مقامات آمریكایی یكی را ضبط كردند کشتی پر از روغن، احتمالاً از جمهوری اسلامی آمده و پرچم لیبریا را به اهتزاز در می آورند. املاک یونانی شرکت مدیریت سرمایه پایتخت طی روزهای اخیر به ایالات متحده هشدار داده و آنها را از خطر ایرانی بودن محموله کشتی آشیل و نه آنطور که در ابتدا تصور می شد ، عراقی نمی داند. شناخته شده است که در ماه اکتبر ، 2 میلیون نفت خام از یک نفتکش دیگر در امارات متحده عربی منتقل شد. آدم ربایی در سواحل آمریکای جنوبی انجام شد. اگر ایالات متحده مطمئن باشد که این واقعا نفت ایران است ، درآمد حاصل از فروش برای خانواده های قربانیان تروریسم تأمین می شود.

ایران دوباره تحت فشار است تحریم از سال 2018 ، پس از نقض توافق هسته ای دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق ، در اواخر سال 2015 توسط دولت اوباما ، که از سال 2016 به تهران اجازه بازگشت به صادرات نفت را داد. جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ، احتمال بازگشت به مفاد توافق نامه را دارد ، اما وزیر خارجه وی ، آنتونی بلینکن ، هشدار داد که ایران ابتدا باید برنامه غنی سازی اورانیوم خود را کنار بگذارد.

ونزوئلا ، کوبا ، ایران و کره شمالی: اولین اقدامات دولت بایدن چه خواهد بود؟

اقتصاد ایران در حال فروپاشی است

علاوه بر این ، توقیف محموله چند روز بعد صورت می گیرد ، این بار توسط مقامات ایرانی علیه محموله کره جنوبی در تنگه هرمز. چند روز بعد خدمه آزاد شدند اما قایق آزاد نشد. این عملیات پس از “مسدود کردن” 7 میلیارد دلار از سئول آغاز شد و شامل پرداخت های ناشی از تهران بود.

پولی که بانک های کره جنوبی ادعا می کنند به خزانه ایران قابل انتقال نیست زیرا مشمول تحریم است. در کل 19 میلیارد پوند در بانک های خارجی “مسدود” شده است.

جمهوری آیت الله خمینی می رود انتخابات ریاست جمهوری طی چند ماه ، رئیس جمهور حسن روحانی پس از اتمام دو دوره متوالی دیگر نمی تواند نامزد شود. نظرسنجی ها به جناح محافظه کار اشاره دارد که اکثر آنها تمایلی به توافق با آمریکا ندارند. این رأی گیری در شرایط وخیم شدید شرایط اقتصادی از قبل نامشخص کشور برگزار می شود. ریال این در حالی است که نرخ ارز ثابت واردات کالاهای اساسی فقط 42000 دلار بود در بازار سیاه سقوط کرد و بیش از 240،000 دلار سقوط کرد. کمبود درآمد حاصل از صادرات نفت خام وجود دارد ، به طوری که واردات برای سه سال به نصف کاهش یافت تعادل تحت کنترل

در هفته های اخیر ، شهرهای مختلف از جمله پایتخت با گرفتگی های مکرر و ابر مه آلود که مناطق مسکونی را پوشانده است ، که احتمالاً ناشی از جایگزینی گاز طبیعی با سوخت های فسیلی نیروگاه ها است ، دست و پنجه نرم می کنند. آنجا گرسنه دلار بحران بین المللی ناشی از همه گیری آن را تشدید کرد. ایران از بازگشت به فروش نفت در خارج از کشور مأیوس است ، اما برای این کار مجبور است برنامه های هسته ای خود را کنار بگذارد. و ایالات متحده حتی شرایط سخت تری را نسبت به شرایطی که پنج سال پیش داده شده است ، طلب خواهد کرد. و مهمتر از همه ، آنها تمام وقت را دارند تا بتوانند منتظر آنچه ایران از دست داده است ، نباشند تا یک فاجعه فاجعه بار متحمل نشوند.

ایران پس از اجازه استخراج بیت کوین ، آن را مسدود کرده و خود را برای کاهش ارزش سهام بورس آماده می کند

[email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *