[ad_1]

توصیه BAKS به دولت آلمان: “از حمله نظامی آمریكا و / یا اسرائیل به ایران حمایت كنید!”

توسط دکتر رودولف هنسل

چه چیزی برای جهان بعدی است؟ آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده در اول فوریه 2021 گفت ایران در عرض چند ماه یا حتی چند هفته از داشتن مواد تحقیرآمیز کافی برای ساخت بمب هسته ای برخوردار است و باعث می شود ایالات متحده و اسرائیل مداخله نظامی کنند (1). وی هیچ مدرکی بر ادعای ماجراجویانه خود ارائه نکرد.

دو روز قبل ، آكادمی فدرال سیاست امنیتی (BAKS) در یك مقاله به دولت آلمان توصیه كرده بود كه “در موارد شدید” از حمله نظامی آمریكا و / یا اسرائیل به ایران در صورت اولین گفتگو در مورد توافق هسته ای با ایران شکست خورد و منجر به تصمیم گیری شد (2).

آیا باید آلمانی ها را ترغیب کرد که پدران ، پسران و دختران را در یک جنگ تهاجمی با عواقب غیر قابل پیش بینی برای همه بشریت به کشور ایالات متحده و اسرائیل بفرستند؟ این برخلاف ماده (1) ماده 26 قانون اساسی آلمان و “اصول نورنبرگ” است.

موضع پارلمان و دولت آلمان در قبال این مسئله وجودی چیست؟ مردم آلمان حق دارند بدانند. پدران قانون اساسی آلمان در این مورد اتفاق نظر داشتند: جنگ دیگر هرگز از خاک آلمان نخواهد آمد! این اجماع در ماده 26 (1) قانون اساسی بیان شده است. آیا هنوز معتبر محسوب می شود؟

آیا مسئولیت تاریخی آلمان و دولت این کشور نخواهد بود که از همه روشها برای منصرف کردن دولتهای دوستانه ایالات متحده و اسرائیل از یک جنگ تجاوزکارانه و نقض قوانین بین المللی استفاده کند و به جای همکاری در یک جنایت جنگی به دنبال یک راه حل با مذاکره باشد؟ ؟

سربازان آلمانی در عراق با اورسولا فون در لاین

در سال 2008 ، صدراعظم آلمان به كنست اسرائيل اعلام كرد كه امنيت اسرائيل “هدف دولت آلمان” است و نبايد آنها را در هنگام آزمايش با دست خالي رها كرد. اصطلاح “علت دولتی” به معنای این اصل است که دولت حق دفاع از منافع خود را دارد ، حتی در نقض حقوق فردی ، اگر این امر کاملاً برای مصلحت دولت ضروری تلقی شود.

اکثر مردم آلمان موافقت نمی کنند که در جنگ شرکت کنند. فقط شهروندان آلمان باید در این مورد و هرگونه مشارکت دیگر در جنگ در همه پرسی تصمیم بگیرند. زمان آن رسیده است که چنین تصمیمات جدی را در معرض خطر قرار ندهیم.

دکتر رودلف هنسل یک روانشناس و مربی فارغ التحصیل است.

یادداشت

(1) de.rt.com “خاورمیانه” 112612-وزیر امور خارجه ایالات متحده …

(2) de.rt.com “خاور میانه” 112472-baks-recommended-b …

ترجمه لوسیانو لاگو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *