[ad_1]

افریقا اکسپرس
4 فوریه 2021

روز گذشته چهار سرباز تونسی جان خود را از دست دادند در یک منطقه کوهستانی در مرکز تونس در حالی که آنها در یک عملیات ضد تروریستی شرکت داشتند.

به گفته محمد ذکری ، سخنگوی وزارت دفاع، این چهار نفر در اثر انفجار در معدن صنایع دستی در کوه مگیلا ، رشته کوهی نزدیک مرز الجزایر کشته شدند. جهادگران از این منطقه به عنوان مخفیگاه استفاده می كنند ، چیزی شبیه به پایگاه عقب برای گروه های مسلح.

ارتش تونس در جستجوی پلیس است از گروه مسلح محلی Okba بن Nafaa ، مرتبط با القاعده در مغرب اسلامی (Akmi) ، مسئول حمله به کوه Chambi در سال 2014 ، که منجر به کشته شدن 15 سرباز شد.

انفجار مین صنایع دستی ، تونس

او را در اواخر دسامبر گردن زدند یک کشیش جوان ، قتلی که توسط دادستان کل محسن دالی به عنوان یک اقدام تروریستی طبقه بندی شده است.

تونس از سال 2011 هدف حملات مکرر تندروهای اسلامی قرار گرفته است ، مسئول مرگ دهها و دهها سرباز و افسر پلیس است. اگرچه وضعیت امنیتی اخیراً در سراسر کشور بهبود یافته است ، اما وضعیت اضطراری وضع شده در سال 2015 هنوز پس از حمله کامیکازی که باعث انفجار یک اتوبوس امنیتی ریاست جمهوری در خیابان محمد پنجم و شریانهای اصلی در مرکز تونس شد ، ادامه دارد.

افریقا اکسپرس
africexp

اسلامگرایان در عمل در تونس: یک کشیش 20 ساله را سر بریده اند

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *