[ad_1]

منتشر شده در 4 فوریه 2021 در ساعت 11:15 ب.ظ.
آفریقا تونس

هنگام گشت زنی در یک منطقه کوهستانی در نزدیکی مرز الجزایر ، چهار سرباز تونسی در اثر انفجار مین کشته شدند.

این خبر در تاریخ 3 فوریه توسط سخنگوی وزارت دفاع تونس، سرگرد محمد بستن. این حادثه در منطقه موگیلا ، در نزدیکی شهر غربی كاسرین واقع شده است ، كه تصور می شود پناهگاه گروه های جنگ افراطی است كه ارتش تونس سال ها درگیر آن بوده است. همانطور که ذاکری گفت ، سربازان تونس معمولاً در منطقه گشت می زنند تا ده ها جهادی را پیدا کنند که علاوه بر اقامت در آنجا ، مردم محلی را مجبور به تهیه غذا برای آنها می کنند.

با توجه به این موضوع ، سخنگوی گفت مسئولیت حمله در تاریخ 3 فوریه بر عهده تیپ جوند الخلیفه است ، سازمانی که توسط مبارزان القاعده در مغرب اسلامی (AQIM) تشکیل شده و متعاقباً به عنوان یک گسترش دولت اسلامی شناخته شده است ، به ویژه فعال در سرزمین های الجزایر. هیچم مچیچی ، نخست وزیر تونس نیز در مورد قسمت 3 فوریه اظهار نظر کرد و گفت این حادثه عزم نیروهای آنها برای مقابله و ریشه کن کردن تهدید تروریستی را خدشه دار نخواهد کرد. برعکس ، این نیاز به محافظت از کشور در برابر هر گونه خطر ، به نفع مردم تونس و به دور از مشاجرات و اختلافات داخلی را آشکار کرده است. ریاست پارلمان تونس نیز این حمله را محکوم کرد و آن را عملی “تروریسم ناجوانمردانه” خواند.

علی رغم تعهد نیروهای امنیتی تونس و ارتش ، که موفق به از بین بردن چندین هسته تروریستی شد ، گروه های القاعده و داعش در مناطق کوهستانی غرب تونس ، نزدیک مرز الجزایر به فعالیت خود ادامه می دهند. یکی از آخرین قسمت های گنجانده شده در این چارچوب مربوط به 6 سپتامبر در سال 2020 ، هنگامی که نیروهای امنیتی تونس پس از حمله با چاقو در ایست بازرسی در شهر ساحلی سوس تونس ، واقع در 140 کیلومتری جنوب پایتخت ، سه مهاجم را که به عنوان “تروریست” شناخته شده بودند ، کشتند. روز بعد ، 7 سپتامبر ، داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت. چند ماه زودتر ، 22 جولای، نیروهای امنیتی تونس یک سلول تروریستی را در شهر ساحلی شوش دستگیر کردند که قصد داشت حملاتی را در این کشور انجام دهد.

در میان قسمت های دیگر سال 2020 ، آن قسمت را به یاد می آوریم 6 مارس، تاریخی که در آن نسبت به انفجار در مقابل سفارت آمریکا در تونس هشدار داد. به طور خاص ، دو نفر به ترتیب محمد سلیم زنادی و حبیب لائاکا ، به ترتیب 29 و 27 ساله ، در نزدیکی ایست بازرسی پلیس در نزدیکی سفارت ایالات متحده در تونس ، در منطقه Berges du Lac ، پر از مواد منفجره منفجر شدند. یک افسر کشته شد ، ستوان توفیق محمد میساوی ، و شش نفر دیگر زخمی شدند ، از جمله 5 افسر پلیس و یک زن که از آنجا عبور می کرد.

شاخص جهانی تروریسم 2020 موسسه اقتصاد و صلح ، تونس را از بین 138 کشوری که برای بررسی تأثیر تروریسم مورد تجزیه و تحلیل قرار داده اند ، با 49/3 از 10 رتبه 49 را به خود اختصاص داده است. از سال 2007 ، این کشور آفریقای شمالی شاهد 77 حمله تروریستی بوده است که به کشته شدن 163 نفر منجر شده است ، و تأثیر اقتصادی آن 551.9 میلیون دلار است. در همین زمان ، تونس 1.6 میلیارد دلار در سال 2019 برای امنیت مناطق خود هزینه کرد.

تهدید دیگر در تونس این است بازگشت جنگجویان خارجی تونسی هایی که در سال های اخیر به سوریه و عراق رفته اند. طبق تخمین های گروه سوفان ، در اکتبر 2015 ، 6000 جنگنده تونسی در خاورمیانه حضور داشتند که بزرگترین گروه جنگنده های خارجی را در مقایسه با سایر کشورها تشکیل می دهند. در سال 2016 ، دو حمله تروریستی که اروپا را تحت تأثیر قرار داد ، توسط دولت اسلامی ادعا شد ، توسط شهروندان تونسی انجام شد. اولین مورد در 14 ژوئیه 2016 اتفاق افتاد و توسط محمد لاهوئه-بولل 31 ساله ، تونسی ساکن پاریس انجام شد ، وی جمعیتی را در یک تفرجگاه نیس برید و 86 نفر را کشت و 458 نفر را زخمی کرد. با این حال ، حمله دوم در 19 دسامبر در برلین ، به دست یک جوان 24 ساله تونسی صورت گرفت انیسون امری، که منجر به کشته شدن 12 نفر و زخمی شدن 48 نفر دیگر شد ، و بازارهای کریسمس را در پایتخت آلمان به خاک سپرد.

Sicurezza Internazionale ، تنها روزنامه ای در ایتالیا را که کاملاً به سیاست بین الملل اختصاص داده شده است ، بخوانید

پیر لارنس، مترجم عربی

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *