[ad_1]

منتشر شده در 4 فوریه 2021 در ساعت 11:13
چین ژاپن بریتانیای کبیر

وزرای امور خارجه و دفاع انگلستان و ژاپن در 3 فوریه برای بحث در مورد همکاری های امنیتی ملاقات کرد و با صدور بیانیه مشترکی بر اهمیت حفظ آزادی ناوبری و ترانزیت در دریای چین جنوبی و دریای چین شرقی تأکید کرد و از همه طرفها خواست تا از اقداماتی که می توانند ولتاژ را افزایش دهند اجتناب کنند. علاوه بر این ، طرفین از سرکوب حقوق بشر چین ابراز نگرانی کردند.

این جلسه به صورت 2 + 2 و از طریق اینترنت و برای ژاپن برگزار شد که وزیر خارجه و وزیر دفاع نیز در آن حضور داشتند. توشیمیتسو موتگی و نوبو کیشی ، در حالی که همتایان انگلیسی آنها ، دومینیک راآب و بن والاس. هدف از این گفتگو بحث در مورد راههای حفظ آزادی و گشودگی در اقیانوس هند و اقیانوس آرام و بحث در مورد برنامه انگلیس برای اعزام یک گروه اعتصابی به رهبری ناو هواپیمابر “ملکه الیزابت” به اقیانوس آرام غربی بود که در آن تعالیم مشترک بود. نیروهای دفاع شخصی ژاپن. ژاپن از اعزام ملکه الیزابت برای نشان دادن تعهد انگلیس به هند و اقیانوس آرام استقبال کرد. بنابراین طرفین تمایل خود را برای تعمیق همکاری های امنیتی ابراز داشتند.

وزرا سپس درباره حضور روزافزون نظامی چین در آبهای دریای جنوب چین و دریای چین شرقی بحث کردند و قسمت ژاپنی ابراز نگرانی در مورد جدید قانون گارد ساحلی چین از 22 ژانویه سال گذشته ، که به او اجازه داد به سمت قایق های خارجی آتش بگیرد و سازه های ساخته شده توسط کشورهای دیگر را در جزایر مورد ادعای پکن تخریب کند.

پکن و توکیو بر سر گروهی از جزایر که توسط اولین Diaoyu و دوم Senkaku در دریای چین شرقی نامگذاری شده اند ، اختلافات سرزمینی آشکاری دارند. این سرزمین ها که توسط تایوان نیز ادعا می شوند ، در حال حاضر توسط توکیو اداره می شوند ، اما حضور نظامی ژاپن و چین در آبهای اطراف در حال افزایش است. وانگ یی ، وزیر امور خارجه چین پس از آخرین سفر خود به توکیو در 24 نوامبر با تکرار اینکه موضع چین در این زمینه روشن است ، گفت: چین به دفاع قاطعانه از حاکمیت خود ادامه خواهد داد.

در همان زمان ، به دنبال سرکوب اعتراضات دموکراتیک در سال 2019 و اجرای قانون امنیت ملی هنگ کنگ در 30 ژوئن ، روابط لندن و پکن نیز رو به وخامت گذاشته است ، در حالی که اولی ادعا می کند دولت چین در حال کوچک شدن است. و آزادی های جزیره ، مستعمره سابق انگلیس که در اول ژوئیه 1997 ، مطابق با بیانیه مشترک چین و انگلیس در 19 دسامبر سال 1984 ، حاکمیت آن به چین برگردانده شد. بر اساس این سند ، گزارش های هنگ کنگ با دولت مرکزی تنظیم شده توسط مدل “یک دولت ، دو سیستم” ، که می کوشد درجه ای از استقلال را برای جزیره تضمین کند ، که در طول سالها بیش از مدل اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی انگلیسی و سرمایه داری تکامل یافته است ، بسیار دور از مدل سبک چینی سوسیالیسم پذیرفته شده توسط پکن. این اصل و روش حکمرانی باید تا سال 2047 به قوت خود باقی بماند ، اما قانون امنیت ملی برای بسیاری از آنها نابود خواهد شد.

چهار وزیر علاوه بر گفتگو در مورد چین ، کره شمالی و کودتای میانمار را نیز مورد بررسی قرار دادند. لندن این امر در حال افزایش علاقه به منطقه هندو-اقیانوس آرام است ، همانطور که در درخواست آن در تاریخ 1 فوریه سال گذشته برای پیوستن به توافق نامه تجارت آزاد ، که 11 کشور اقیانوس آرام ، مشارکت جامع و پیشرو ترانس اقیانوس آرام (CPTPP) را جمع می کند ، نشان می دهد.

روزنامه امنیت بین الملل را بخوانید ، روزنامه ایتالیایی که کاملاً به سیاست بین الملل اختصاص دارد

کامیلا کانستری، مترجم به چینی و انگلیسی

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *