[ad_1]

دونالد ترامپ ، استیضاح: جمهوری خواهان فرضیه های محکومیت را خنک می کنند

راه محکومیت و ممنوعیت اداره های دولتی بسیار باریک شده است دونالد ترامپ در فرایند دوم ازاستیضاح که – پس از مصالحه بین دموکرات ها و جمهوری خواهان – در سنا در هفته آغاز 8 فوریه آغاز می شود ، به احتمال زیاد نه قبل از 9. بیشتر جمهوریخواهان معتقدند که حزب رئیس جمهور سابق را به اتهام متهم کردن وی به تحریک طرفدارانش آنها به کنگره حمله می کنند تا مانع از تأیید پیروزی جو بایدن شود ، مگر اینکه شواهد بیشتری ظاهر شود یا پویایی سیاسی حزب آنها به طرز چشمگیری تغییر کند. بسیاری نیز متقاعد شده اند که هرچه شورش بیشتر ادامه یابد ، خصومت لحظه ای فروکش می کند.

دموکرات ها با پذیرفتن درخواست میچ مک کانل ، رهبر سنا ، مبنی بر به تعویق انداختن دادگاه برای چند هفته به منظور اجازه دادن به ترامپ برای آماده سازی دفاعیات و اطمینان از “دادرسی عادلانه و منصفانه” ، سعی کردند اولین استدلال جمهوری خواهان را برطرف کنند. این حرکت همچنین به نفع منافع بایدن زیرا در ازای این امر ، حزب بزرگ قدیمی متعهد می شود بدون در نظر گرفتن انتصابات وزرای خود و بسته جدید کمک 1900 میلیارد دلاری برای کوید ، رسیدگی کند. اما بیشتر جمهوری خواهان فعلاً باقی مانده اند ترامپ. در مجلس فقط 10 نفر از 211 قانونگذار به استیضاح رأی دادند و اکنون در فهرست ، سطح و اهدا کنندگان حزب گنجانده شده اند.

در حال حاضر فقط معدود مخالفانی در سنا وجود دارند که می توانند رئیس جمهور پیشین را در حین خدمت 17 نفر از 50 نفر محکوم کنند: میت رامنی ، سوزان کالینز ، بن ساسه ، لیزا مورکوفسکی و پت تومی. حتی نظرسنجی ها نیز به نفع صدور حکم مسلط نیستند: طبق نظرسنجی رویترز / ایپسوس ، تنها اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی ها ، 51 درصد ، از آن حمایت می کنند ، در حالی که 37 درصد با آن مخالفند و 12 درصد هنوز نامشخص هستند. و پایه هنوز با ترامپ است: بیش از 80٪ برای برائت است. سنگ بنای اصلی می تواند مک کانل باشد که علناً رئیس جمهور سابق را به تحریک حمله متهم کرد و به طور خصوصی اعتماد کرد که از شر خلاص شدن از آن خوشحال خواهد شد. اما این مرد محتاط است و همه درها را باز نگه می دارد ، زیرا می داند در صورت رأی دادن به حكم رهبری وی می تواند زیر سال برود. یک استراتژی خروج احتمالی برای نجات چهره حزب بزرگ قدیمی ، پذیرش تز – که توسط وکلای مختلف لیبرال نیز پشتیبانی می شود – خلاف قانون اساسی استیضاح علیه رئیس جمهور پیشین که اکنون یک شهروند خصوصی است ، بنابراین از وارد کردن ویژگی های رفتار او جلوگیری می شود .

این یکی از خطوط دفاعی است که توسط آن نیز مورد مطالعه قرار گرفته است ترامپ، بین یک دور از گلف و دیگری در باشگاه خود در پالم بیچ ، جایی که او یک نیمه شوخی در مورد آینده خود را به خبرنگار واشنگتن اگزمینر منتشر کرد: او بعد از حدس و گمان در مورد حزب میهنی و تغییر کاربری آن در سال 2024. سایر استدلال های دفاعی این است که حمله به کنگره در واقع برای مدتی برنامه ریزی شده بود و وی خود این حادثه و عاملان آن را محکوم کرد. در همین حال ، نیویورک تایمز زمینه نگران کننده دیگری را کشف کرده است که خطر دامن زدن به شواهد استیضاح را فراهم می کند. در هفته های اخیر ، وی به عنوان رئیس جمهور قصد داشت دادستان کل موقت جفری روزن را برکنار کرده و جفری کلارک ، دادستان کل دادگستری آماده کمک به لغو انتخابات ریاست جمهوری گرجستان را جایگزین وی کند. فقط تهدید به استعفای دسته جمعی سران وزارتخانه ها مانع آن می شود.

آخرین به روزرسانی: 19:26


© پخش مجدد ذخیره شده است[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *