[ad_1]

نه تنها کشورهای غربی در رقابت برای توسعه قوی ترین جنگنده آخرین نسل هستند. هواپیماهای جنگی Su-57 و J-20 روسیه و چین با چشم انداز پیشی گرفتن از محصولات غربی مانند F-35 و F-22 رقابت می کنند.

شرکت هواپیمایی مشترک روسیه نسخه دو نفره جنگنده چند منظوره سوخو SU-57 را توسعه داده است. بر اساس گزارش رسانه ها ، این ارتقاء دو نفره می تواند به عنوان مرکز فرماندهی و کنترل حداکثر چهار هواپیمای بدون سرنشین Hunter Stealth (UCAV) عمل کند.

با این حال ، کرملین این گمانه زنی ها را نه تایید کرده و نه رد کرده است. نسخه دو نفره جنگنده مخفی SU-57 به سختی جدید است ، اما این نظر که می توان از آن برای استقرار بیشتر UCAV استفاده کرد مطمئنا چنین است.

SU-57 ، اگر با موفقیت به صورت دو نفره بازسازی شود ، می تواند این جایزه را به عنوان اولین جنگنده مخفی دو نفره جهان به دست آورد.

چین همچنین در حال فرایند تحقیق و توسعه برای نسخه دو نفره جنگنده مخفی چنگدو J-20 خود است که به عنوان هواپیمای هشدار اولیه عمل می کند.

نوع جدید ، بر اساس J-20 ، به عنوان مرکز فرماندهی و کنترل هواپیماهای دوستانه که در منطقه به عنوان هواپیماهای هشدار دهنده اولیه عمل می کنند ، طراحی شده است. همچنین می تواند برای هدایت مهمات انداخته شده توسط هواپیماهای دیگر به منطقه هدف برنامه ریزی شده مورد استفاده قرار گیرد.

South China Morning Post فاش کرد که موسسه طراحی هواپیماهای چنگدو در حال توسعه نسخه جدید “J-20” است که از یک هواپیمای متحرک برای کنترل و مدیریت (C2) استفاده می کند.

SU-57 ، همراه با Hunter ، توسط تحلیلگران به عنوان یک مسابقه مرگبار توصیف شده است. Sukhoi S-70 Hunter-B که به UCAV Hunter نیز معروف است ، یک هواپیمای بدون سرنشین بزرگ مخفی با برد جنگی 2500 مایل است.

شکارچی توانایی حمل دو تن سلاح حمله سطحی و هوایی را دارد. سوخو آزمایش نمونه های اولیه هواپیماهای بدون سرنشین را در سال 2019 آغاز کرد و انتظار می رود در سال 2024 عملیاتی شود.

ترکیبی از SU-57 و S-70 می تواند آگاهی موقعیتی خلبان جنگنده را در میان نبردهای هوایی متغیر کند ، زیرا هواپیما به عنوان مرکز کنترل هواپیماهای بدون سرنشین عمل می کند.

جستجو برای هواپیماهای دشمن با استفاده از رادار و عملیات حمله ممکن است به UCAV واگذار شود ، نه به هواپیماهای سرنشین دار. به این ترتیب ، خلبانان در معرض خطر قرار نمی گیرند ، بنابراین از جان انسان ها محافظت می شود. این شکارچی بسیار گرانتر از بوئینگ وفای وینگمن آمریکای شمالی و XQ-58 Valkyrie است. این نشان می دهد که شکارچی احتمالاً فقط برای استفاده های ویژه در عملیات انتخابی ذخیره می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *