[ad_1]

جهان

URL کوتاه

جوزپ بورل امروز برای یک سفر سه روزه وارد مسکو می شود و در این سفر با سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه نیز دیدار خواهد کرد.

جوزپ بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه ای با اینترفاکس در مورد سفر خود به مسکو اظهار داشت که الکسی ناوالنی ، وبلاگ نویس مخالف روسیه ، محکوم شده است:

بورل گفت: “ما اعتقاد داریم این تصمیم انگیزه سیاسی دارد. در سال 2017 دادگاه حقوق بشر اروپا حکم غیرقانونی و خودسرانه حکم ناوالنی را صادر کرده بود.”

این مقام سپس تأکید کرد که هدف اتحادیه اروپا هرگز مداخله در امور داخلی روسیه نبود:

وی در پایان گفت: “این موضوع دخالت در امور داخلی نیست ، بلکه اصول جهانی و تعهدات بین المللی نیز در قبال شهروندان خود است که روسیه به عنوان عضوی از شورای اروپا و به عنوان یک کشور شرکت کننده در سازمان امنیت و همکاری اروپا به آنها پیوسته است. بورل

امروز نماینده عالی برای یک نفر عازم مسکو شد بازدید سه روز ، که طی آن جمعه ، 5 فوریه جلساتی با نمایندگان جامعه مدنی و دانشگاهی و مصاحبه با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه برگزار می شود.

محکومیت الکسی ناوالنی

دادگاه منطقه ای سیمونوفسکی مسکو سه شنبه شب دارد لغو شد حکم تعلیقی علیه الکسی ناوالنی در پرونده ایو روچر و جایگزینی وی با حکم 3.5 سال زندان را صادر کرد.

دفاعیات وبلاگ نویس مخالف روسی اعلام کرد که قصد دارد تصمیم دادگاه را به چالش بکشد و ناوالنی تا زمان رسیدگی به فرجام خواهی در بازداشت باقی خواهد ماند.

مدت 10 ماه سپری شده توسط ناوالنی در حبس خانگی شامل آخرین حکم خواهد شد ، بنابراین ناوالنی باید خدمت کند 2 سال و 8 ماه حبس.

در تاریخ 28 ژانویه ، دادگاه مسکو بازداشت 30 روزه الکسی ناوالنی ، وبلاگ نویس مخالف را که بلافاصله پس از بازگشت از آلمان در 17 ژانویه در فرودگاه بازداشت شد ، تأیید کرد. یک وبلاگ نویس مخالف روسی به دلیل نقض شرایط آزمایشی حکم اختلاس قبلی بازداشت شده است.

طرفداران الکسی ناوالنی در آخر هفته گذشته شرکت کردند حوادث غیرمجاز در مسکو و شهرهای مختلف روسیه خواستار آزادی وبلاگ نویس مخالف شدند.

پرونده حقوقی الکسی ناوالنی

الکسی ناوالنی دو حکم تعلیقی دریافت کرد. اولین مورد ، در مورد پرونده Kirovles ، آن را برای سو for استفاده بیش از حد به چالش کشیده است 16 میلیون روبل (حدود 150 هزار یورو) دوم ، در مورد ایو روشه ، سو، استفاده از بیش از حد 30 میلیون روبل (حدود 300 هزار یورو).

قضات قبلاً سه بار (2015 ، 2016 و 2017) درخواست سازمان تعزیرات فدرال روسیه برای واقعی كردن مجازات تعلیقی ناوالنی را مورد بررسی قرار داده بودند و در هر سه مورد مخالف گفتند و دوره آزمایشی را تمدید كردند.

طبق سرویس تعزیرات فدرال ، ناوالنی نتوانست ماهانه بیش از 50 بار به پلیس قضایی مراجعه کند و مجازات های اداری متعددی دریافت کرد.

دادگاه حقوق بشر اروپا ادعاهایی را که ناوالنی فقط به دلیل فعالیتهای سیاسی خود تحت تعقیب قرار گرفته است رد کرد: استراسبورگ در پرونده ایو روچر (که ناوالنی به نقض حکم تعلیقی که دریافت کرده متهم است) هیچ انگیزه سیاسی پیدا نکرد و خانه را تحریم کرد کمک هزینه بازداشت توسط مقامات روسی پرداخت می شود

در دسامبر سال 2020 ، کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه آغاز یک پرونده جنایی جدید علیه ناوالنی را به جرم کلاهبرداری اعلام کرد. به گفته محققان در 588 میلیون روبل جمع آوری شده (بیش از 6 میلیون یورو) در قالب کمک های مالی برای پروژه های خود ، Navalny بیش از 356 میلیون روبل هزینه خواهد کرد (حدود 4 میلیون یورو) برای استفاده شخصی.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *