[ad_1]

ترامپ به طور فزاینده ای دور زده می شود: او تا جلسه استیضاح سنا دیگر هزینه جولیانی را پرداخت نمی کند

آخرین روزهای مأموریت دونالد ترامپ. به طور فزاینده ای از هر کس در کاخ سفید نیمه متروکه منزوی ، غمگین و عصبانی است ، جایی که او همچنین جلوی هزینه 25000 دلار در روز ستاره وکیل شخصی خود (ورشکسته) رودی جولیانی ، فعلا سابق را گرفت رئيس جمهور بر ایالات متحده در حال آماده سازی برای روند دوم استاستیضاح در مجلس سنا بعد از اینکه مجلس او را به تحریک قیام متهم کرد.

وی با امضای کیفرخواست به نانسی پلوسی ، سخنران هشدار داد: “هیچ کس بالاتر از قانون نیست.” رئیس جمهور همچنین برای مدت زمان ممنوعیت دائمی اسنپ چت ، رئیس جمهور یک فیلم 5 دقیقه ای پس از رأی گیری منتشر کرد که در آن ، وی در لباس استیضاح “بدون ابهام” خشونت حمله به کنگره را محکوم کرد ، شورشیان را کنار گذاشت و آمریکایی ها را به “غلبه بر حرکت” دعوت کرد. اگر در اولین استیضاح برای اوکراین ، حزبی که وی کنترل می کرد یک بلوک محکم ساخته بود ، اکنون اولین شکاف های خطرناک نشان می دهد ، ده جمهوری خواه به نفع خود رای مثبت دادند ، از جمله لیز چنی ، شماره سه گوپ در مجلس و دختر معاون رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش. سنا اکنون برای رسیدن به دو سوم مورد نیاز برای صدور حکم فقط به 17 سناتور حزب بزرگ قدیمی احتیاج دارد.

ترامپ: من بدون هیچ بهانه ای خشونت را محکوم می کنم

و در این مورد ، اکثریت ساده برای منع داشتن مناصب عمومی کافی است ، و از کاندیداتوری مجدد وی در سال 2024 جلوگیری می کند ، همانطور که دامس قصد دارد انجام دهد: سناریویی که بسیاری از خواستگاران حزب بزرگ قدیمی را به خود جلب می کند در کاخ سفید سنگ بنای اصلی سناتور جمهوری خواه میچ مک کانل است که قبل از 19 ژانویه از تماس با مجلس بالا خودداری کرد اما رأی مخالف ترامپ را رد نکرد: “بله” وی نقطه عطف خواهد بود. به طور خاص ، او در حال حاضر از استیضاح لذت می برد ، زیرا این اقدام را برای خلاص شدن از شر ترامپ موجه و مفید می داند. آنچه ناشناخته باقی مانده است ، شروع و مدت دادرسی است ، اولین دادرسی پس از مرگ ، یعنی پس از برکناری رئیس جمهور ، با همه شک و تردیدهای قانونی در پرونده. طبق بیانیه دولت سنا ، از 20 ژانویه ، سنا تحت کنترل این اداره درآمده است و می تواند یک ساعت پس از سوگند جو بایدن ، دادرسی را به طور موثر آغاز کند. با این حال ، پلوسی هنوز اعلام نکرده است که چه زمانی مقاله استیضاح را پخش خواهد کرد و بعید به نظر می رسد که وی بتواند به کتمان مراسم بپردازد.

با این حال ، در روزهای اخیر ، فرضیه ارسال کیفرخواست پس از 100 روز نخست بایدن راه خود را باز کرده است تا به او اجازه دهد تأیید انتصابات دولت را جمع آوری و دستور کار خود را آغاز کند. در هر صورت ، رئیس جمهور منتخب در حال حاضر از سنا می خواهد که “ضمن کار بر روی سایر اولویت های این کشور” راهی برای مدیریت مسئولیت استیضاح قانون اساسی خود پیدا کند. ” اولویت های ارائه شده در یک کنفرانس مطبوعاتی برای ارائه “حساب های تأمین مالی واکسن ها و کمک فوری و مستقیم به خانواده ها” در شرایط بحران همه گیری و اقتصادی ، که در آن افزایش غیر منتظره مزایای بیکاری (تقریباً یک میلیون) وجود دارد. هدف یک بسته محرک جدید با بیش از 1 تریلیون دلار است.

با این حال ، بایدن نگران است که جو تقابل در طی روند سازش کشور و همکاری دو جانبه مورد نظر را تهدید کند. جیمز کومی ، رئیس سابق FBI ، نگرانی ها را نیز ابراز کرد ، وی گفت رئیس جمهور جدید “حداقل باید به عفو” ترامپ فکر کند ، همانطور که رئیس جمهور جرالد فورد با ریچارد نیکسون در سال 1974 به دلیل رسوایی واترگیت انجام داد.

سوگند

در همین حال ، با وجود 20،000 نفر از گارد ملی ، مرکز زره پوش ، مرکز خرید ملی برای عموم ، 13 ایستگاه مترو در خارج از مرزها ، تنش ها برای سوگند یاد شده در شرایط آب و هوایی محاصره شده است. همچنین بایدن پس از یورش به كنگره و تهدید به اعتراضات مسلحانه جدید مجبور شد كه قطار قدیمی خود را به ویلمینگتون ، واشنگتن واگذار كند. با این حال ، سیستم ستاره برای بازیگری روز بسیج شده است: سرود ملی در پله های Capitol برای سرگرمی موسیقی به لیدی گاگا ، جنیفر لوپز سپرده خواهد شد و اوایل شب تام هنکس در یک تلویزیون 90 دقیقه ای ویژه با جان بن جووی ، دمی لواتو خواهد بود ، جاستین تیمبرلیک و مورچه کلمنس.

آخرین به روز رسانی: 15 ژانویه ، 06:37


© پخش مجدد ذخیره شده است[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *