[ad_1]

محاصره طرفداران ترامپ در کپیتول هیل ، امنیت درها را قفل می کند و اسلحه دارد

زنی که در حین حمله معترضان ترامپ بر اثر شلیک گلوله در پایتخت مجروح شد درگذشت. او گفت اخبار Nbc. آنچه در واشنگتن رخ داد وضعیت بی سابقه ای است که تمام جهان را متزلزل کرده است. گروههایی از معترضین به ترامپ به مجتمع کاپیتول هیل حمله کردند ، جایی که کنگره برای تأیید انتخاب جو بایدن ، برخی از افراد مسلح در آن جلسه تشکیل می شد. همه چیز در داخل و خارج پایتخت اتفاق افتاد: برخورد ، شلیک گلوله ، گاز اشک آور.

پس از دستور مقامات امنیتی به ماسک های ضد گاز ، سناتورها و قانونگذاران از سالن دادگاه تخلیه شدند. گزارش CNN ، تخلیه رهبران کنگره در حال حاضر در جریان است. یک مقام اجرای قانون که نامش فاش نکرد ، سیاستمداران به فورت مک نایر ، پایگاه نظامی نزدیک واشنگتن منتقل خواهند شد. تاکنون 13 نفر دستگیر شده اند. به گفته رسانه های آمریکایی ، مقامات حداقل پنج قبضه اسلحه گرم کشف کردند. پایتخت تا فردا صبح مسدود است.

شهردار واشنگتن: “در خانه بمان و آرام باش”
موریل بوثر ، شهردار واشنگتن در بیانیه ای تلویزیونی کوتاه به مردم گفت: “در خانه بمان و آرامش خود را حفظ کن”. به دنبال او رئیس پلیس رابرت جی. کنتی سخنرانی کرد و اعلام کرد که یک غیرنظامی در جریان درگیری ها در کپیتول هیل مورد اصابت گلوله قرار گرفته و تأیید کرد که آن را در عصر شب در شهر اجرا می کند. امشب ساعت 6 صبح.

واشنگتن ، لحظه حمله هواداران ترامپ به پایتخت

بایدن: “ترامپ جلوی این محاصره را می گیرد”
همچنین بایدن خطاب به مردم و ترامپ صحبت کرد. “
دموکراسی ما تحت حمله و تهدید بی سابقه ای قرار دارد. سخنان رئیس جمهور مهم است: در بهترین حالت ، آنها الهام بخش هستند. در بدترین حالت تحریک می کنند. وی گفت: “رئیس جمهور دونالد ترامپ جلو آمده است ، به تلویزیون بروید و جلوی این محاصره را بگیرید.” وی افزود: وقایع امروز “یادآوری دردناکی است که دموکراسی شکننده است و برای حفظ آن به افراد با حسن نیت نیاز است.”

واشنگتن ، بایدن: “حمله بی سابقه به دموکراسی. ترامپ خواستار پایان دادن به محاصره است”

فراخوان کامالا هریس برای “متوقف کردن حمله”

و بعد از بایدن ، کمالا هریس نیز خواستار “پایان حمله” شد. رئیس جمهور منتخب در توییتر خود نوشت: “من با رئیس جمهور منتخب جو بایدن خواهان خاتمه حمله به کپیتول هیل و مقامات دولتی ملت هستم. و همانطور که وی گفت ، بگذارید کار دموکراسی ادامه یابد. ”

آشوبگران و FBI وارد کنگره شدند
پلیس با تجهیزات ضد شورش در تپه کاپیتول قرار دارد. سی.ان.ان همیشه گزارش داده است که از ابتدای حمله کنگره توسط طرفداران دونالد ترامپ ، وی بر نبود یک دستگاه امنیتی کافی تأکید کرده است. در داخل ساختمان تیم های FBI و ATF در حال بررسی بمب هستند.

مواد منفجره در نزدیکی پایتخت پیدا شد. بسته مشکوک در مقر حزب دموکرات
یک وسیله منفجره دست ساز در نزدیکی کنگره پیدا شد. Nbc این موضوع را گزارش داد ، با بیان اینکه هنوز دقیقاً مشخص نیست که کجا پیدا شده است. در همین حال ، مقر حزب دموکرات در واشنگتن برای بسته مشکوکی تخلیه شده است. نیویورک تایمز گزارش می دهد که به برخی منابع استناد می کند.

حامیان واشنگتن و ترامپ از دیوارهای پایتخت بالا می روند

کاخ سفید دستور اعزام گارد ملی را صادر کرد
“با دستور رئیس جمهور دونالد ترامپ ، گارد ملی همراه با سایر آژانس های دفاعی فدرال می آید. ما به درخواست رئیس جمهور ترامپ علیه خشونت تکرار می کنیم و همچنان صلح آمیز هستیم. ” سخنگوی کاخ سفید Kaylee McEnany آن را در توییتر نوشت.

پنتاگون: کل گارد ملی فعال است
پس از حمله کپیتول هیل ، کل گارد ملی DC توسط وزارت دفاع فعال شد. سخنگوی پنتاگون با بیان اینکه وزیر دفاع میلر “با رهبران کنگره در تماس است” گفت: “گارد دی سی برای پشتیبانی از اجرای قانون بسیج شده است.”

طرفداران واشنگتن ، ترامپ به پایتخت حمله می کنند و در داخل با پلیس درگیر می شوند

پلیس با اسلحه پایتخت را هدف قرار داد
در همین حال ، در کنگره ، نمایندگان سعی کردند از ورود معترضین به سالن دادگاه ، جایی که پیروزی جو بایدن در آن نگهداری می شد ، اسلحه و استفاده از گاز اشک آور جلوگیری کنند. این تصاویر که توسط آژانس های خبری منتشر شده است ، پلیس را نشان می دهد که بیرون شیشه های شکسته بیرون کشیده شده و هدف آن معترضان به حمایت از ترامپ است.

چندین مامور در پایتخت مجروح شدند. خاکستری معترض
طبق گزارش CNN ، در جریان اعتراضات چندین افسر پلیس زخمی شدند. حداقل یکی از آنها به بیمارستان منتقل می شود. و یکی از هواداران دونالد ترامپ که از داربست مقابل کنگره سقوط کرده و هنگام حمله به کپیتول هیل به آنجا صعود کرده بود ، وخیم است. این مرد 24 ساله از ارتفاع بیش از 9 متری سقوط کرده و در حال حاضر در بیمارستان بستری است.

واشنگتن ، معترض در حمله به Capitol Hill به سینه شلیک می کند: این جدی است

حمله به مجلس نمایندگان
معترضین به مجلس نمایندگان هجوم بردند.
تنش بسیار زیاد است. یکی از حامیان ترامپ موفق شد وارد سالن سنا شود و در صندلی مایک پنس بنشیند ، وی که به عنوان رئیس مجلس اعلی نقش تأیید پیروزی جو بایدن را دارد. تصاویر از Cnn

با حمله به کنگره ، طرفداران ترامپ به طور کلی از کپسول آتش نشانی علیه جمعیت استفاده می کنند

پنس تخلیه شد. هریس در Capitol باقی مانده است: “او ایمن است”
معاون رئیس جمهور مایک پنس ، که ریاست جلسه کنگره را برای تأیید پیروزی جو بایدن بر عهده داشت ، از کپیتول هیل تخلیه شد. معاون منتخب رئیس جمهور ، کامالا هریس در داخل کاپیتول باقی ماند ، اما کارمندان وی می دانستند که او در امنیت است.

واشنگتن ، طرفداران لباس ترامپ به پایتخت حمله می کنند

جلسه برای تأیید پیروزی بایدن به تعویق افتاد
مجلس و سنا روند صدور گواهینامه پیروزی جو بایدن را پس از اعتراضات با حذف مایک پنس معاون رئیس جمهور از سنا متوقف کردند.

طرفداران ترامپ در تلاشند درب تپه کاپیتول را بشکنند

ترامپ در توییتر: “آرام باش!”
در همین حال ، رئیس جمهور معزول در توییتر معترضان را خواست: “آرام باشید!”. “لطفا از پلیس و نیروی انتظامی حمایت کنید ، آنها واقعاً طرف ما هستند.” ” رای ربوده شده است ، اما اکنون به خانه بروید “

ترامپ: انتخابات به سرقت رفته است ، اما اکنون صلح در داخل کشور لازم است

پلوسی و مک کانل از ترامپ می خواهند که اعتراضات را متوقف کند
بر رهبران مجلس نمایندگان و سنا ، نانسی پلوسی ، دموکرات و میچ مک کانل جمهوری خواه ، از دونالد ترامپ خواستار توقف اعتراضات شده اند و از طرفدارانش می خواهند تا کاپیتول هیل را که در آنجا حمله کردند ، ترک کنند.

تماس دونالد ترامپ نیز خردسالدونالد ترامپ جونیور
دونالد ترامپ جونیور ، پسر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز از معترضین هجوم به کنگره خواست تا آرام شوند. ترامپ جونیور در توئیتر نوشت: “این اشتباه است و ما آن نیستیم.” “صلح طلب باشید و از حقوقی که با اصلاحیه اول به شما تضمین شده است استفاده کنید ، اما مانند طرف مقابل رفتار نکنید.” ما یک حالت نجات داریم و این به کسی کمک نمی کند. “

دو ساختمان دیگر تخلیه شدند
پیش از این ، دو ساختمان دیگر نیز به دلیل اعتراض طرفداران دونالد ترامپ تخلیه شده بودند: مادیسون و ساختمان توپ. پلیس دستور تخلیه ساختمان مدیسون را صادر کرد. از ساکنان Cannon House خواسته شد که کیت های اضطراری را برداشته و به تونل اتصال با ساختمان نزدیک برسند.

Cnn ، اعتراضات در شهرهای دیگر نیز برگزار می شود
با ادامه درگیری ها در کپیتول هیل ، گزارش هایی از تظاهرات کوچکتر دیگری که در مقابل مقر مجلس قانونگذاری در سایر ایالت ها برگزار می شود ، گزارش شده است. به گزارش سی ان ان ، تظاهرات در سالم ، اورگان ، آتلانتا ، دنور و توپکا ، کانزاس در حال انجام است.

واکنش ها
جهانی مبهوت خشونت در پایتخت آمریکا. “صحنه های تکان دهنده در واشنگتن. باید به نتیجه این انتخابات دموکراتیک احترام گذاشت. ” بنابراین دبیرکل ناتو جنس استولتنبرگ در توییتر. نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، در توئیتی صحنه های موجود در کنگره آمریکا را “ننگ” توصیف کرد و گفت ایالات متحده طرفدار دموکراسی در سراسر جهان است و انتقال قدرت اکنون “حیاتی” است. صلح آمیز و منظم.

“من با نگرانی شدید آنچه در واشنگتن اتفاق می افتد را دنبال می کنم. خشونت با حمایت از حقوق سیاسی و آزادی های دموکراتیک ناسازگار است. من به استحکام و قدرت نهادهای ایالات متحده اعتقاد دارم “، نخست وزیر جوزپه کونته در توییتر خود نوشت.

وزیر امور خارجه آلمان ، هایکو مااس گفت که دشمنان دموکراسی با صحنه های خشونت در پایتخت تشویق خواهند شد و از ترامپ خواست تصمیم رای دهندگان آمریکایی را بپذیرد. مااس گفت که این خشونت ناشی از شعارهای التهابی است. دیمیتری پولیانسکی ، معاون سفیر سازمان ملل در توئیتی با اشاره به اعتراضات در اوکراین که ویکتور یانوکوویچ ، رئیس جمهور اوکراین مورد حمایت روسیه را در سال 2014 سرنگون کرد ، در توئیتر خود نوشت: “بسیاری از تصاویر مانند میدان از دی سی می آید.”

نخست وزیر اسپانیا پدرو سانچز در توئیتی گفت: “من اخبار منتشر شده از کپیتول هیل در واشنگتن را با نگرانی دنبال می کنم. من به قدرت دموکراسی آمریکا اعتقاد دارم. ریاست جمهوری جدید JoeBiden بر این دوره از تنش غلبه خواهد کرد و مردم آمریکا را متحد خواهد کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *