[ad_1]

سربازان هند و چین در مرز مورد مناقشه هیمالیا درگیر شدند و از هر دو طرف زخمی شدند. روز گذشته منابع نظامی و رسانه ای هند گزارش دادند. این حادثه هفته گذشته ، شش ماه پس از نبردی رخ داد که منجر به کشته شدن حداقل 20 سرباز هندی و تعداد نامعلومی از سربازان چینی شد. طبق بازسازی مقامات هند ، آخرین درگیری ها در ناکو لا ، سیکیم رخ داده است. به گفته آنها ، یک گشت چینی سعی در عبور از خاک هند داشت و دفع شد. “این قسمت ، که سینولوژیست و روزنامه نگار ، فرانچسكو سیشی در این مصاحبه به ما گفت ، تأیید كننده تنش در اطراف مرزهای چین است: از تایوان تا هند تا دریای چین جنوبی ، یك مشكل رایج در سراسر كشور وجود دارد.”

و تایوان ، جزیره مستقلا مستقل اما رسماً بخشی از یک چین واحد ، جبهه باز دیگری است که در آن تنش جدی وجود دارد. تایوان حمله نظامی جدید چین را برای دومین روز متوالی و ساعاتی پس از اخطار دولت جدید آمریکا در پکن محکوم کرد. طبق اعلام وزارت دفاع تایوان ، طی 48 ساعت گذشته 12 جنگنده ، دو هواپیمای ضد زیردریایی و یک هواپیمای شناسایی در این عملیات شرکت کردند. هشت بمب افکن چینی که قادر به حمل سلاح هسته ای ، چهار هواپیمای جنگنده و یک هواپیمای ضدهوایی هستند روز شنبه گزارش شد. در هر دو مورد ، نیروی هوایی تایوان سیستم های موشکی دفاعی خود را مستقر کرده است. سیشی ال گفت: “پکن می خواهد تایوان را از تلاش برای افزایش فضای سیاسی خود منصرف کند.” شرکت فرعی. “مایك پمپئو ، وزیر خارجه اسبق آمریكا ، حق وتو رسمی سفر مقامات آمریكایی به جزیره را در روزهای اخیر لغو كرده است. این تهدید می کند که یک لحظه اساسی در عادی سازی روابط ایالات متحده و چین در اواخر دهه 1970 تغییر می کند. توافق در مورد به رسمیت شناختن پکن توسط آمریکا و حداقل کنار گذاشتن جزئی و سیاسی و دیپلماتیک تایپه حاصل شد. به نظر می رسد امروز نگرش ها تغییر کرده است و به نظر نمی رسد دولت بایدن بخواهد از انتخاب پمپئو عدول کند. این می تواند پکن را به پشت یک سری انتخابات سیاسی و دیپلماتیک جهانی برگرداند. “

پس از سال 2020 سال سرکوب در هنگ کنگ بود ، آیا 2021 سال تایوان خواهد بود؟

یک مشکل کلی تر وجود دارد. حملات چینی ها به حریم هوایی تایوان هشدارهای سختی است ، اما هشدارها و نه واقعیت ها ، مانند زمانی که فرد چاقو را بیرون می آورد. اگر می خواهید بکشید ، چاقو را نشان ندهید ، بلکه از آن استفاده کنید. اگر آن را بیرون بیاورید و نشان دهید ، برای گفتن است: امروز نه من از آن استفاده می کنم. اینها هستند تظاهرات چین برای جلوگیری از سخت گیری تایوان از روابط نزدیک با ایالات متحده.آخرین اقدام پمپئو که منجر به پایان ممنوعیت غیررسمی سفرهای ایالات متحده و شایعات به رسمیت شناختن تایوان می شود توافق صورت گرفته در اواخر دهه 1970 بین چین و ایالات متحده در مورد به رسمیت شناختن پکن و رد تایوان را معکوس می کند. به نظر می رسد امروز در خلاف جهت حرکت می کنیم.

این حرکت چه عواقبی می تواند برای آمریکایی ها داشته باشد؟

این وضعیت سیاسی بسیار دشواری را ایجاد می کند. چین چه خواهد کرد ، روابط یک جانبه با ایالات متحده را قطع می کند؟ اگر این اتفاق بیفتد ، بسیاری از اتصالات دیگر می توانند به دامینو بروند. از طرف دیگر ، اگر چین روابط خود را با آمریکا قطع نكرد ، انگار استقلال رسمی تایوان را به رسمیت شناخته است. این اقدامات نظامی چین تظاهراتی برای کاهش سرعت تایوان است. اما همانطور که گفتم ، یک مشکل مشترک وجود دارد.

سازمان بهداشت جهانی؟

طی پانزده سال گذشته ، چین این نکته را نادیده گرفته است که ایالات متحده 40 سال نوعی برکت سیاسی و دیپلماتیک به چین داده است و نوعی روان کننده سیاسی است که اصطکاک بین چین و همه همسایگان آن را حل می کند یا کاهش می دهد. . چین با حدود بیست کشور و سرزمین احاطه شده است و با همه آنها مسائل مرزی باز دارد.

از این رو؟

پس از بحران مالی 2009 ، چین شروع به نادیده گرفتن روابط خود با ایالات متحده با تسبیح کرد. در سال 2013 ، جاده ابریشم به اصطلاح جدید راه اندازی شد ، که فراتر از ایالات متحده است و واقعاً تمایل به جایگزینی آنها دارد. این ابتکارات ایالات متحده را بر آن داشت تا نعمت سیاسی را از بین ببرد ، در واقع خدمات خوبی ارائه ندهد و بنابراین بدون “روانکاری” آنها همه این تنش ها که مدیریت شده یا پنهان بودند ، یکی پس از دیگری بوجود آمد و فوران کرد.

چه اتفاقی می تواند در این مرحله رخ دهد؟

یا چین از این وضعیت کلی آگاه است ، یا این تنش ها به سرعت و بیشتر شتاب می گیرند.

به نظر می رسد بایدن ، از جمله ، مغلوب ترامپ در برابر چین نشده است.

تداوم وجود دارد ، در واقع ترامپ در واقع خواستار توافق تجاری با چین خارج از لفاظی ها بود. از طرف دیگر ، بایدن توافق تجاری نمی خواهد ، او دیدگاه استراتژیک تری دارد.

در این زمینه ، آیا کره شمالی می تواند توسط پکن به عنوان حواس پرتی مورد استفاده قرار گیرد؟

ممکن است کره شمالی به عنصری از حواس پرتی تبدیل شود ، اما همچنین تنش با کره باعث می شود همه کشورهای همسایه بگویند: با چین دیگر فکر نمی کنیم ، همه جبهه ها را باز می کنیم. بنابراین افتتاح جبهه کره شمالی ارزش کسی را ندارد. این یک محافظ است که می تواند مخرب باشد ، لحظه ای از خطر بزرگ است ، این یک مشکل جهانی است که فقط به آسیا محدود نمی شود ، بلکه شامل چین ، از جمله اقتصادی و تجاری در جهان است.

آیا چین درگیری نظامی با همسایگان خود دارد؟ آیا این تبلیغات غربی است یا چین واقعاً در محاصره است؟

نگرانی های واقعی در چین وجود دارد، به ویژه با توجه به نگرش اخیر آمریکا نسبت به این کشور. و جنگ واقعی دیگر غیرممکن است. چین یک قرن پیش در آلمان نسخه مجدد چاپ نیست ، اما مطمئناً در پکن ، پس از یک دهه بی تدبیری ، آنها اکنون بسیار عصبی و نگران هستند. درخواست رئیس جمهور شی جین پینگ برای همکاری بین المللی در داووس اثبات این مسئله است که چین به دنبال یک بعد بین المللی جدید است.

اگر چنین است ، در واقع کجا می تواند اتفاق بیفتد؟

این نوع قدرت نرم که چین تاکنون از همسایگان خود استفاده کرده و سایر کشورهای جهان دیگر نمی توانند با این “روان کننده” ای که ایالات متحده فراهم کرده رقابت کنند. در این شرایط ، همه چیز با اصطکاک بیشتری یخ می زند و جنگ می تواند در هر جایی شروع شود.

به عنوان مثال تایوان؟

یکی از نکات تایوان است. تنش ها در ماه های اخیر در اینجا افزایش یافته است ، زیرا از یک طرف ، مقامات تایوانی یک فرصت طلایی را برای دستیابی به اعتبار بین المللی بیشتر ، تقویت استقلال سیاسی و نظامی از چین و شکافی با حرکت به سمت اتحاد با سرزمین اصلی چین ، که طی 40 سال گذشته افزایش یافته است.

کدام چین هرگز اجازه نخواهد داد ، درست است؟ با چه عواقبی؟

خوب ، “هرگز” کلمه ای است که در سیاست وجود ندارد. چین که نگران این وضعیت است ، ممکن است سعی کند تایوان را بترساند. در این صورت ، ایالات متحده و شاید ژاپن و همچنین سایر کشورها می توانند مداخله کنند زیرا یک چین با قاطعیت بیشتر ، که کنترل جزیره تایوان و تنگه تایوان را به دست می آورد ، توازن قدرت در منطقه را به شدت تغییر می دهد . خوشبختانه ما هنوز از این منظر فاصله داریم. با این حال ، همه چیز باید با دقت کنترل شود ، زیرا تنش در حال افزایش است.

© پخش مجدد ذخیره شده است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *