[ad_1]

“آنچه نمی تواند انجام دهد … القای خشونت است.” بنابراین گابریل استرلینگ ، یک مقام ارشد در انتخابات گرجستان ، در اول دسامبر سال گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی بسیار داغ ، خطاب مستقیم به دونالد ترامپ. استرلینگ رئیس جمهور فعلی را از استفاده از گزینه های قانونی برای لغو انتخابات منصرف نکرد ، اما در مورد زبانی که خشونت او شخصاً متحمل شده است ابراز نگرانی کرد. استرلینگ ، مانند سایر مقامات انتخاباتی در چندین ایالت ، توسط طرفداران ترامپ تهدید شده است زیرا تحلیل های او نشان می دهد که جو بایدن ، نامزد دموکرات در انتخابات پیروز شده است.

خطر خشونت اعلام شده توسط استرلینگ در قیام اخیر طرفداران رئیس جمهور معزول در 6 ژانویه ، روزی که کنگره برای شمارش آرا elect انتخاباتی و اعلام جو بایدن چهل و ششمین رئیس جمهور تشکیل شد ، تحقق یافت. در همان روز ، ترامپ تظاهراتی در فاصله کمی بیش از یک مایل از پایتخت برگزار کرد و در طی آن سخنان دو ماهه خود را تکرار کرد: در انتخابات تقلب صورت گرفت و پیروزی وی به سرقت رفت. حامیان وی حتی قبل از شروع سخنرانی ترامپ برای رسیدن به پایتخت ، دروغ را باور داشتند. عواقب آن مشخص است: پنج کشته ، بسیاری زخمی ، هرج و مرج در پایتخت ، صحنه های نگران کننده ای که در سراسر جهان پخش می شود و نشان دهنده شکنندگی دموکراسی آمریکایی ناشی از رئیس جمهوری است که به واقعیت مشترک بلکه در ذهن خود اعتقاد ندارد. خطر این است که میلیون ها نفر او را دنبال می کنند و نمی توانند باور کنند که ترامپ می تواند اشتباه کند.

رئيس جمهور مرد اخراجی به خوبی می داند که زبان جنگی او منجر به فشار شدید طرفدارانش می شود. در مبارزات انتخاباتی 2016 ، او یک بار گفت که حتی اگر کسی را در خیابان پنجم شلیک کند ، پشتیبانی خود را از دست نخواهد داد زیرا طرفدارانش کورکورانه او را دنبال می کنند. حق با اون بود. برخی از وقایع 6 ژانویه در پایتخت تعجب کردند ، اما در واقع پیش بینی آن خیلی آسان بود. زبان ترامپ از ابتدای کارزار انتخاباتی خود جنگ طلبانه و بدون فیلتر بوده است. رئیس جمهور چهل و پنجم از کلمات جنگ طلبانه استفاده می کند تا تصویر مردی قدرتمند را که کنترل و قدرت را به دست می گیرد ، وانمود کند که این کار را برای دیگران انجام می دهد. در واقع ، او این کار را فقط برای خود انجام می دهد و از طرفداران خود می خواهد کسانی را که مانع او هستند تحت فشار قرار دهند. این فشار اغلب امنیت مخالفان او را تهدید می کند. حتی دکتر آنتونی فاوسی ، یک ویروس شناس بسیار قابل احترام که اختلاف نظر دیپلماتیک زیادی با ترامپ در مورد Covid-19 نداشت ، از حملات احتمالی کوتاهی کرده و باید تحت مراقبت زندگی کند.

کلمات شیوه عملکرد ترامپ خشن بود. او به خصوص با توییت های سمی به مخالفانش حمله لفظی می دهد و هواداران را هدف قرار می دهد تا آنها را در صف خود نگه دارد. به گفته ترامپ ، ما باید بجنگیم ، زیرا دیگران نه تنها انتخابات ، بلکه کشور را نیز می دزدند. ترامپ در راهپیمایی 6 ژانویه خود بیش از بیست بار از کلمه “جنگ” استفاده کرد. در پایان سخنرانی ، رئیس جمهور معزول هواداران را به “راهپیمایی در خیابان پنسیلوانیا” به سمت پایتخت تشویق کرد. او با آنها خواهد بود. در واقع ، او به کاخ سفید بازنشسته شد و حملات را از طریق تلویزیون تماشا کرد. ویدئویی که ویروسی شد ، خوشحالی همکاران و خانواده ترامپ را هنگام تماشای غارتهای پایتخت نشان می دهد.

زبان تهدید و مسئولیت ترامپ در برابر خیزش کاپیتول نیز توسط غول های دیجیتال تصدیق شده است. توییتر که پیش از این برخی از توییت های ترامپ را به طور بالقوه جعلی معرفی کرده بود ، تصمیم گرفته است حساب خود را به دلیل نقض قوانین به حالت تعلیق درآورد. فیس بوک خیلی زود حساب ترامپ را مسدود کرد و سیستم عامل های دیگر نیز به دنبال آن حساب شدند. ساعاتی بعد سرانجام توییتر حساب ترامپ را بست. برنامه Parler که توسط گروههای راست افراطی ترجیح داده می شود و ظاهراً توسط مهاجمان Capitol استفاده می شود نیز ممنوع است. برخی از این سیستم عامل ها سو from استفاده از آزادی بیان را دیده اند. در واقع ، ترامپ قبلاً بدون هیچ عواقبی از آنها بی شرمانه سو ab استفاده کرده است ، اما حوادث 6 ژانویه نی بود که کمر شتر را شکست.

برای او تحریک به خشونت کنگره با 237 موافق و 197 رای مخالف اعضای استیضاح را تأیید کرد اما فقط 10 جمهوری خواه به ترامپ رأی دادند. انتظار می رود که سنا روند صدور حکم احتمالی را آغاز کند و میچ مک کانل ، رئیس مجلس اعلی تا 20 ژانویه ، برخی نشانه ها را ارائه داده است که برخلاف استیضاح سال گذشته ، این بار او می تواند به حکم رأی دهد.

ترامپ او در می یابد که سخنان وی اغراق آمیز است و برخی از نشانه های مخالفت با خشونت را نشان داده است. خیلی کوچک. به نظر می رسد مخالفت وی با خشونت توسط نزدیکان وی به وی پیشنهاد شده است ، زیرا علاوه بر عواقب سیاسی ، وی می تواند به اتهامات کیفری متهم شود ، به ویژه هنگامی که در چند روز مصونیت خود را به عنوان رئیس جمهور از دست دهد. * استاد افتخاری کالج آلن هانکوک ، سانتا ماریا ، کالیفرنیا. برخی از مقالات وی موفق به دریافت جوایز انجمن ملی انتشارات اسپانیایی زبان شده اند

ilfogliettone.it را در فیس بوک دنبال کنید

© پخش مجدد ذخیره شده است

اگر اصلاح ، پیشنهاد یا نظری دارید ، به آدرس [email protected] بنویسید[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *