[ad_1]

حمله حماس به فرودگاه اسرائیلی با “راکت سنگین” جدید (ویدئو)

در تاریخ 13 مه ، تیپ های عزالدین القسام ، شاخه نظامی جنبش هامس ، اعلام کردند که آنها به فرودگاه بین المللی رامون در جنوب اسرائیل حمله کرده اند.

ابوعبیده سخنگوی فراکسیون فلسطین در بیانیه ای اظهار داشت: فرودگاه اسرائیل که در 220 کیلومتری غزه واقع شده است هدف موشک سنگین جدیدی به نام عیاش -250 قرار گرفته است.

این موشک جدید به نام یحیی عیاش ، فرمانده بمب افکن حماس و رهبر گردان کرانه باختری تیپ های عزالدین القسام نامگذاری شده است که در سال 1996 توسط اسرائیل کشته شد.

به گفته سخنگوی تیپ عزالدین القسام ، برد این موشک جدید بیش از 250 کیلومتر است و به کلاهک انفجاری سنگین مسلح است.

موشک جدید حماس

ما موشک Ayash-250 را پرتاب می کنیم و به دشمن می گوییم: فرودگاه های شما و هر نقطه از شمال فلسطین تا قسمت جنوبی آن در محدوده موشک های ما قرار دارد و در اینجا بازدارندگی بعدی است که در آسمان فلسطین به هر هدفی پرواز می کند. که ما تعیین می کنیم سخنگو گفت:
سخنگوی ارتش همچنین به تمام شرکت های هواپیمایی خارجی هشدار داد پروازها به مناطق تحت اشغال اسرائیل را لغو کنند.
منابع اسرائیلی تایید کردند که این موشک در نزدیکی فرودگاه بین المللی رامون فرود آمده است. هیچ نشتی گزارش نشده است با این حال فرودگاه بسته شد.

دقایقی پس از حمله به رامون ، تیپ های عزالدین القسام به سمت تل آویو ، پایتخت اسرائیل ، شهرهای Beersheba و Netivot و همچنین پایگاه های نظامی تل نوف و نواتیم موشک باران کردند.
از زمان آغاز جنگ در غزه در 10 مه ، موشک باران فلسطینی منجر به کشته شدن 5 نفر و زخمی شدن ده ها نفر در اسرائیل شده است. بعید است که حملات موشکی به زودی متوقف شود ، زیرا طرف اسرائیلی همچنان درخواست آتش بس را رد می کند.
اوایل امروز پنجشنبه ، ابوعبیده در یک سخنرانی هشدار داد که اگر اسرائیل به تجاوزات خود علیه مسجد الاقصی ادامه دهد ، حملات موشکی مقاومت به نیروگاه هسته ای دیمونا اسرائیل و شهر Ashdod غربی افزایش خواهد یافت. اتفاقاً از سرزمینهای اشغالی فلسطین. موقعیت های کلیدی

تنش بین نیروهای مقاومت فلسطین و نیروهای اشغالگر اسرائیلی روز سه شنبه به مرحله جدیدی رسید ، وقتی مهلت تعیین شده از سوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (HAMAS) برای پایان دادن به جنایات اسرائیل در قدس فرا رسید ، موشک های باران به مواضع اسرائیل در سرزمین های فلسطین رسیدند.

منابع_: جبهه جنوبیتلویزیون اسپانیا

ترجمه: لوسیانو لاگو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *